مشاهده سوابق بیمه ای و اشتباهاتی که نباید انجام داد ؟1- شاید برایتان پیش آمده باشد که بخواهید سوابق بیمه ای تان را ببینید . بارها و بارها و بارها پیش آمده است که افراد درخواست بازنشستگی داده اند و تازه دیده اند کلی سوابق شان وجود ندارد و بعدا پیگیری کرده اند دیگر کارفرمایشان حق بیمه شان را نریخته است . بهترین کار این است که چند ماه یک بار دقیقا سابقه مان را بررسی کنیم . حالا چه کارفرمایمان این حق بیمه را پرداخت می کند و یا اینکه خویش فرما هستیم . فرقی نمی کند باید همواره پرداخت حق بیمه مان را چک کنیم .

2- برای دیدن سوابق بیمه ای به این لینک مراجعه کنید . اگر تا به حال سوابق تان را ندیده اید یا مدت ها قبل این کار را انجام داده اید در سیستم جدید ابتدا باید ثبت نام کرده و سپس سوابق تان را ببنید که این فرآیند کمی طول می کشد . بر روی ثبت نام کلیک کرده و اطلاعاتی مثل شماره ملی و بیمه و نام و نام خانوادگی را وارد کنید . دقت کنید که شماره موبایل حتما برای خودتان باشد وگرنه رسما بیچاره می شوید و باید بارها و بارها برای حل مشکل به شعبه تان مراجعه کنید .

3- اگر شماره موبایل برای خودتان باشد در کمتر از 48 ساعت پیامک تاییدیه برای تان می آید و به راحتی می توانید سوابق تان را ببینید. کافی است کد ملی تان و رمز عبورتان را وارد کنید و پس از وارد کردن هر دو وارد شوید و سوابق تان را با یک ماه تاخیر ببینید .  اگر فکر می کنید سابقه پرداخت حق بیمه ای دارید و در سایت ذکر نشده است حتما از شعبه مربوطه پیگیری کنید . خیلی راحت و در کمال صبر و آرامش .

4-  اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .