بازنشستگی پیش از موعد با ارفاق !1-آنقدر قوانین در این مملکت زود به زود تغییر می کنند که آدم نمی داند چه بگوید ! این موضوع مساله بسیار حساسی است و می تواند تاثیر زیادی در زندگی همه افراد داشته باشد . شما فرضا روی سود بانکی مشخصی حساب می کنی و بعد می بینی سود بانک ها کاهش می یابد ! روی بازنشستگی در زمانی مشخص حساب می کنی و یک دفعه زمان آن افزایش می یابد ! یک روز می بینی رئیس جمهوری می آید همه را زودتر بازنشسته می کند ! بعدی می آید می گوید فشار بر صندوق زیاد شده است و مستمری بگیر زیاد داریم و در نتیجه سن و سابقه باید افزایش یابد ! یکی دیگر می آید یکسری از مزایا را حذف می کند ! قصه را طولانی نکنم ، واقعا نمی دانم با این تغییر قوانین پی در پی باید چکار کرد به خصوص وقتی در مباحث بیمه ای بحث 20 سال و 30 سال بعد مطرح است وافرادی هستند که دارند به گونه ای حق بیمه می دهند که در دوران پیری بتواند زندگی حداقل متوسطی را برای خود فراهم سازند و ممکن است تا آن موقع بارها این قوانین دستخوش تغییر شود ! واقعا در این مملکت روی چه چیزی می توان حساب کرد !

2- دیروز آقای مهندس جنانی ، یکی از قدیمی های تامین اجتماعی و مدیر کل محترم امور مستمری ها خبر بازنشستگی با 20 سال سابقه برای پرسنل بخش های درمانی را با هر شرایط سنی اعلام کردند . البته این بازنشستگی منحصر به بیمارستان های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی مثل شهرداری ها ، تامین اجتماعی ، بانک ها و ... می شود . لزومی هم ندارد که کل این دوران را در این مراکز مشغول به کار بوده باشند و اگر دو سوم را هم شاغل بوده باشند کافی است . البته یک شرط هم دارد : دستگاه مربوطه باید با بازنشستگی شان موافقت کند !

3- این افراد نهایتا از 5 سال ارفاق در سابقه می توانند استفاده کند . یعنی حقوق شان براساس سنوات اصلی به علاوه سنوات ارفاقی پرداخت می گردد و البته مجموع سنوات اصلی و ارفاقی شان نباید از 30 سال بیشتر شود . میزان ارفاق برای بعضی شغل ها یک ماه در سال و برای بعضی شغل ها دو ماه در سال می باشد . شغل هایی که یک ماه ارفاق می گیرند عمدتا پست های کاردانی و کارشناس ارشد اتاق عمل ، هوشبری ، مامایی ، مسئول فنی آزمایشگاه و فوریت های پزشکی می باشد و شغل هایی که دو ماه ارفاق می گیرند کاردان ارشد های آزمایشگاه و مشاغل سخت و زیان آور مراکز درمانی و آزمایشگاهی است .

4- اگر کسی می خواهد از این قانون استفاده کند و شامل حالش می شود بهتر است همین امسال استفاده کند . کلا در این مملکت نمی شود به این قانون ها اعتماد کرد . ممکن است سال دیگر تمدید نشود !

5- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .