دیه ای که فکر می کنیم و دیه ای که می دهند !1- می خواستم ببینم دیه من چقدر می شود ؟ 
 1. 0.5 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 50 هزار تومان .
 2. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می گردد .
 3. 66 درصد دیه کامل معادل 140 میلیون تومان .
 4. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 5. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود .
 6. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 7. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 8. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 9. بابت آسیب دنده در گواهی دوم 1 درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان .
2- سلام وخسته نباشید ! من دریک دعوا با همسایه ۳ تا حارصه برای زیبایی صورتم و۲ هزارم ارش  و لبم بر اثر ضربه پوف کرده و لثه هایم همش قرمز شده و دندان جلو لق شده و کنار گوشم خط خورده و خون ازش جاری شده بود . لطفا دیه من را محاسبه کنید ؟ ممنون می شوم ! همچنین براثرضربه به گوشم هم چشمهایم ضعیف شده است ! می خواهم دوباره شکایت کنم ؟ بابت حارصه های صورت 6 میلیون و 300 هزار تومان به شما تعلق می گیرد . بابت 2 هزارم ارش 420 هزار تومان به شما تعلق می گیرد . بابت دندان احتمالا 2 درصد ارش معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان تعلق می گیرد اگر نیفتد . بابت گوش تان 2 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان . بابت لب تان احتمالا 0.3 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 630 هزار تومان . بابت لثه چیزی تعلق نمی گیرد . 

3- شکستن استخوان درشت نی پا همراه با پلاتین و شکستگی استخوان درشت نی دست همراه با پلاتین با بخیه و شکستگی بینی با جابه جایی و بخیه پیشانی  حدودا  8 بخیه چقدر با کبودی بدن دیه دارد ؟  شکستگی های استخوان های درشت نی پا و دست هر کدام 8 درصد دیه دارد معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان . شکستگی بینی 4 درصد دیه دارد معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان . پیشانی تان احتمالا 3 درصد دیه دارد معادل 6 میلیون و 300 هزار تومان و هر کبودی در بدن 0.15 درصد دیه دارد معادل 315 هزار تومان . 

4- بنده در حدود پنج سال پیش به استخدام ذوب آهن اصفهان درآمدم و قرارداد دائم دارم .  در بدو ورود در آزمون طب صنعتی قبول شدم و مشکلی نداشتم . سپس در این چند سال دچار ضعیفی زیاد چشم، زانو درد،  خرابی معده شدم . محل کار بنده قسمت باطری کک سازی بود که استرس حرارتی شدید ، اشعه و نگاه مستقیم به کوره بود که یکسالی است تغییر سمت داده ام و جا به جا شده ام . قصد شکایت و گرفتن غرامت دارم  . لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید ؟ اگر بیمه تامین اجتماعی هستید بهترین کار این است که درخواست ازکارافتادگی دهید . اگر ازکارافتاده کلی شوید می توانید مستمری ازکارافتادگی بگیرید که البته احتمال آن ضعیف است . بابت دیه باید به دادگاه شکایت کرده و با نظریه پزشکی قانونی از ذوب آهن دیه بگیرید . البته  در این مورد بسیار دقت کنید که خدای ناکرده کارتان را از دست ندهید . 

5- اگر امکانش هست می شود میزان نقص عضو موارد زیر را بگوئید ؟

 1. شکستگی کف دست در دو ناحیه
 2. شکستگی حفره دندانی در هر دو طرف صورت
 3. آسیب عصب صورت در ناحیه چانه .این آسیب ها با چهار پیچ و پلاتین در فک پایین نگه داشته شده است  ؟ 
 • شکستگی کف دست در هر ناحیه 16 هزارم درصد دیه دارد معادل 3 میلیون و 360 هزار تومان 
 • شکستگی حفره دندانی در هر طرف صورت 2 درصد دیه دارد معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان 
 • ارش دارد و توسط پزشک قانونی مشخص می گردد . معمولا 4 درصد 
6-  من بعداز ۶ ماه امروز وقت رسیدگی داشتیم که قاضی گفتند باید دوباره برید پزشک قانونی ! من که نامه آخر رو هم تحویل دادم ؟ در نامه اول تان خاتمه درمان و رسیدگی اعلام شده بود . با این حال این موضوع به ضررتان نیست و ممکن است درصدتان اضافه شود !

7- من با ماشینم به همراه خانمم ،پسر عمه ام و خانمش تصادف کردیم و ماشین مان چپ کرد . خانمم کتف چپش و ترقوه شکست ! پلاتین گذاشتند . 6 ماه باید پلاتین باشد و کبودی دست و پاهایش .پسر عمه و خانمش دست و پاهایشان کبو د شده است . بیمه شخص ثالث استفاده کردیم . خواستم بدانم دیه خانمم واین 6 ماه طول درمان و پسر عمه و خانمش چقدر تعلق می گیرد ! باتشکر مرسی از راهنماییتان ؟ بابت طول درمان چیزی تعلق نمی گیرد . بابت ترقوه 4 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان . بابت هر کبودی در سر و صورت 0.3 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 630 هزار تومان و بابت هر کبودی در بدن 0.15 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 315 هزار تومان . 

8- سلام وقت تان بخیر ! بنده چند وقت پیش در کنار خیابان که منتظر تاکسی بودم با یک خودرو تصادف کردم . ساق پای راستم شکست و با پلاتین بلند پیچ شد و مچ پای چپم هم شکست که با پین عمل کردند . دیه شکستگی مچ هم همان هشت درصد است؟ ارش پین و پلاتین بلند پای راستم چقدر هست ؟ دیه شکستگی مچ همان 8 درصد است . اگر پلاتین و پین دائمی شود و یا اینکه بعد از درآوردن آن به خوبی ترمیم نشده باشد 2 درصد دیگر نیز اضافه می شود . 

9-  مدت زمان استراحت پزشکی مربوط به شکستگی قوزک پا چقدر هست؟ کمترین مدت تا بیشترین مدت رو اگر بفرمایید خیلی ممنون میشم ؟ بین 2 هفته تا 2 ماه ! بستگی به شدت آن دارد ! البته از نظر تامین اجتماعی 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .