بیمه شخص ثالث و بیمه مکمل !


1- می خواستم بپرسم که برای کم کردن مبلغ افت قیمت کاری می شود کرد یا خیر؟ معمولا نه . یک کار کارشناسی است . بهتر است فقط اعلام کنید که نمی توانید هزینه اش را به صورت نقدی بدهید و سعی کنید با درخواست عسر و حرج قسطی اش کنید . 

2- لطف کنید راهنمایی ام کنید که الان می خواهم بیمه شوم چه  شرایطی باید داشته باشم ازطریق بسیج  محلی یا همان مستضعفین ؟ شرایط خاصی نمی خواهد . به امر اداری پایگاه بسیج تان مراجعه کنید . 

3- دادگاه رای نهایی داده فقط نوشته متهم باید ظرف 2 سال دیه را بدهد . آن هم نصف نصف !می خواستم بدانم که چون ماشین بیمه بوده  ومبلغ دیه را بیمه می دهد بیمه هم دیه رو  تو دوسال می دهد یا همه را یکجا می دهد . ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟ نه بیمه یک دفعه همه مبالغ را می دهد . 2 اسل برای وقتی است که فرد بیمه نداشته باشد و خودش بخواهید دیه را پرداخت نماید .  

4- من عابر پیاده بودم که یک ماشین بهم زد . پایم رباطش پاره شده و چند جا سوختگی دارم . چون ماشین لیز خورد و درخت ها ریخت روی من ! حالا کسی که به من زده رفته وکیل گرفته و گفته که من اصلا مقصر نیستم . گفته چون می خواسته به من نخورد ماشینش لیز خورده درصورتی که من فاصلم با ماشین خیلی زیاد بوده است . درمحل تصادف هم شاهدها دیده اند که راننده حالت عادی نداشته و زن داخل ماشین بوده که فراریش دادند . حالا می خواهم بدانم به من چیزی تعلق نمی گیرد و من چطوری تو دادگاه از حقم دفاع کنم ؟ نظر افسر پرونده مهم است و بعید است ایشان یا به صورت کامل یا درصدی مقصر نباشد . شما با نظریه پزشکی قانونی با توجه به درصدی که راننده مقصر بوده است می توانید از بیمه ایشان استفاده کنید . 

5- پیشاپیش از شما نهایت تشکر را دارم ؟

  • 1-راه حلی وجود داره با کمترین مبلغ بیمه شد ؟
  • 2-در ضمن اگه من با 14 درصد بیمه مشاغل آزاد خودم را بیمه کنم الان بازنشست بشوم چقدر ماهیانه می گیرم ؟ 
  • 3-آیا تفاوت درصد های 12-14-18 در مشاغل آزاد در بعد از بازنشستگی در میزان پرداخت مستمری فرق داره ؟
  1. کمترین حق بیمه پرداختی در تامین اجتماعی مربوط به بیمه های قالیبافی و رانندگان می باشد . اگر شرایط آن را داشته باشید که بعید است می توانید از آن استفاده کنید . 
  2. براساس مسانگین 2 سال یا 5 سال آخر محاسبه می شود . 
  3. نه فرقی نمی کند ولی ممکن است دیگر پوشش ازکارافتادگی یا فوت پیش از بازنشستگی را نداشته باشید . 
6- بنده در اواخر خدمتم (۲ سال آخر ) به مدت ۵ ماه بیمار شدم ! آیا در دریافتی بازنشستگی تاثیر دارد با توجه به اینکه حق بیمه پرداخت شده لطفا و نحوه محاسبه را بفرمایید ؟ بله تاثیر منفی دارد . چون کمک هزینه ایام بیماری به مبلغ 3/4 میانگین حق بیمه پرداخت می شود و این موضوع بر روی مستمری بازنشستگی تاثیر منفی می گذارد . 

7- بنده سال ۱۳۸۲ تصادف کردم با تراکتور و داغون شدم . واقعا یعنی پزشک قانونی برایم دیه کامل زد اما طرف فامیل بود و آن موقع هم بیمه نبود ، گذشت کردم ،الان چهار سالیه بیمه تامین اجتمایی دارم . می خواستم بپرسم میتونم برای ازکارافتادگی اقدام کنم ؟ بله می توانید . اما اگر تاریخ ازکارافتادگی برایتان مشخص کنند و این تاریخ قبل از بیمه پردازی تان باشد به شما مستمری تعلق نمی گیرد . 

8- بنده مادرم مستمری پدرم را دریافت می نمایند که به دلیل سابقه کم پدرحقوق ناچیزی دریافت مین مایند . آیاامکانش هست که مستمری پدر راقطع و از مستمری پدربزرگ استفاده نمود ؟ نه متاسفانه . اولویت با دریافت مستمری همسر است . 

9- من یک کاسب هستم و دارای یک فرزند پسر با معلولیت تعیین شده ۵۵ درصد  ! بهترین شرایط برای بیمه کردن پسرم که بازنشستگی داشته باشه چیست ؟ بهتر است سعی کنید از سهمیه سازمان بهزیستی استفاده کنید . بهزیستی سهمیه ای برای بیمه کردن معلولان دارد که درصدی از حق بیمه را از طریق یارانه دولتی پرداخت می کند . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .