محاسبه دیه !1- در صورت نداشتن شرایط عمل دیه به من پرداخت می شود ؟ بله پرداخت می شود هر چند ممکن است ضرر کنید چون اتمام درمان در تشخیص میزان دیه بسیار مهم است و اگر درمان خاتمه پیدا نکند ممکن است ارش و یا دیه مذکور توسط پزشکی قانونی نادیده گرفته شود . 

2- در اثر تصادف یک دندان جلویم شکسته ، دو تا از استخوانهای کف دست و یک استخوان کف پایم و چهار قسمت از نقاط مختلف بدنم نسبتا شدید ساییده شده است . لطفا دیه من را با استراحت پزشکیم که بییست روزه محاسبه کنید ؟ بابت شکستگی دندان جلو اگر به طور کامل باشد 5 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 10 میلیون و 500 هزار تومان وگرنه به نسبت محاسبه می شود . بابت شکستگی استخوان کف دست 16 هزارم دیه محاسبه می شود معادل 3 میلیون و 360 هزار تومان . بابت استخوان کف پا نیز همین مقدار محاسبه می شود . بابت سائیدگی بدن به غیر از سر و صورت 0.15 درصد دیه محاسبه می شود معادل 315 هزار تومان . استراحت پزشکی دیه ندارد . 

3- ببخشید گردنم در تصادف مشکل دا‌شت . یادم نبود به پزشک قانونی بگویم ! الان گردنم درد دارد . باید چکار کنم دو ماه پیش تصادف کردم پزشک قانونی جیزی برایم نزده است ؟  بهترین کار این است که اگر نظریه پزشکی قانونی قبلی به دادگاه رفته است دوباره از دادگاه نامه گرفته و به پزشکی قانونی مراجعه کنید و اگر به دادگاه نرسیده است با تقبل هزینه به رای مربوطه اعتراض کنید . 

4- دیه شکستن استخوان کوچک کف پا چقدر است ؟ 4/5 از 1/5 از 1/10 دیه کامل که می شود 16/1000 دیه کامل معادل 3 میلیون و 360 هزار تومان . 

5- در موقع کار زانویم آسیب دیده وعمل جراحی باید بشود . آیا برای آن دیه هم شامل می شود بعد از عمل جراحی ؟ اگر می شود چکار باید بکنیم ؟ بله شامل می شود . باید حادثه را به بازرس اداره کار اطلاع می دادید تا از وضعیت بازرسی و گزارش تهیه کند . سپس با شکایت از کارفرما در دادسرا یا کلانتری به پزشکی قانونی مراجعه کرده و با نظریه پزشکی قانونی یا مستقیما به بیمه مسئولیت مراجعه کرده و یا با رای دادگاه به بیمه مسئولیت مراجعه کنید . حتی با گزارش بازرس کار نیز مستقیم می توان به بیمه مسئولیت کارفرما مراجعه کرد که در این حالت معمولا دیه کمتری در نظر گرفته می شود . 

6- با پیگیری موضوع دوبینی نظر جراح مغز و اعصاب آسیب دیدگی عصب چشم تشخیص و به پزشکی قانونی اعلام شد . میزان دیه اسیب عصب چشم چه میزان است ؟ البته در توضیحات دکتر قید شده بود : اسیب دیدگی با درمان دارویی التیام می یابد ولی در مواردی علایمی به صورت دائم باقی می ماند . مشکل من دوبینی و سردرد شدید هنگام کار است . راهنمایی می فرمایید ؟ فرمول پیچیده ای دارد . ان را دیدم و نمی توانم دقیق حساب کنم . کار متخصص چشم است . 

7- من تصادف کردم 26 اسفند 95 پایم شکست و برای من پزشک قانونی نوشت شکستگی نازک نی ، درشت نی  ، پارگی رباط صلیبی و در رفتگی زانو . 2 بار عمل جراحی کردم ولی پایم خوب نشد و مدام برایم طول درمان زدند ولی دوباره پایم انحراف دارد و دکترم برایم پیوند استخوان زد و دوباره طول درمان زدند برای آخر فروردین 97 . می خواستم بدانم پیوند استخوان مبلغ دیه چقدر هست و هر سال طول درمان اضافه می شود . ممنون از راهنمایی شما ؟ بابت پیوند استخوان ارش تعلق می گیرد معمولا حدود 5 درصد دیه کامل . بابت طول درمان دیه خاصی در نظر گرفته نمی شود . بابت شکستگی های نازک نی و درشت نی هر کدام 10 درصد دیه کامل تعلق می گیرد چون خوب نشده است . بابت پارگی رباط صلیبی 8 درصد و بابت د رفتگی زانو احتمالا 4 درصد دیه تعلق می گیرد . 

8- دیه ترک مچ دست چپ چقدر است ؟ 8 درصد دیه دارد . معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان . 

9- واقعیتش من 7 آبان پیش یه دکتر خال روی صورتم را برداشتم. و یک سمت لبم بالا نمی رود . بعد از آن عمل روی گونه ام خط نمی افتد ! وقتی که می خندم . رفتم پزشک قانونی شکایت کردم . بعد از شکایت از صورتم عکس گرفتند و گذاشتند در پرونده . پزشک متخصص هم تایید کرد که 3 تا از عضلات بالای لبم فلج شده است. الان منتظر کمیسیونم . ولی نسبت به زمانی که از صورتم عکس گرفته شد صورتم بهبود پیدا کرده است. می خواستم بپرسم اگر صورتم به طور کامل خوب بشود و با توجه به اینکه 4 ماه صورتم اینجوری بوده است آیا دیه یا ارش به من تعلق می گیرد ؟ و اگر می گیرد مبلغش چقدر می تواند باشد ؟ بابت طول درمان چیزی به شما تعلق نمی گیرد . بین 10 تا 20 درصد دیه کامل دیه دارد . 21 میلیون تومان تا 42 میلیون تومان !

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .