بیمه تکمیلی درمان !1- بنده در تاریخ 96/1/27 عمل آپاندیس انجام دادم که با مشکل فتق روبرو شده و پزشک معالج در تاریخ 96/6/17 با انجام عمل هرنی شکم با توصیه ایشان برای دومین بار وارد اتاق عمل شدم و از نظر بنده درمان بی نتیجه بود . با پیگیری های متعدد متوجه پارگی عضلات شکمم شدم طوری که شکمم فقط با عضله ترانورسز نگهداری می شود . آیا می توانم از پزشک شکایت کنم و به نتیجه برسم ؟ بله می توانید شکایت کنید . به دادسرای جرائم پزشکی شهرتان مراجعه نمایئد . با معرفینامه به پزشکی قانونی مراجعه کنید . دادگاه براساس نظریه پزشکی قانونی رای می دهد . 

2- گلگير جلو شامل چند درصد افت قيمت مي شود ؟ معمولا 4 درصد قیمت ماشین افت آن می شود . 

3-  از وقتی که برایم می گذارید ممنونم . بیمه بدنه ماشینم رامی خواستم انجام بدهم ! اول گفتند سرقت وآتش سوزی و بدنه اجباری هستش ولی بعد موافقت شد که سرقت راحذف کنند . مطلب بعد من می خواستم قیمت ماشین را160 میلیون بزنند ولی 180 زدند بیمه موردنظرایران است ؟ مبلغ را می توانید شما تعیین کنید و با توجه به مبلغ تان خسارت پرداخت می شود . یعنی اگر قیمت ماشین واقعا 180 میلیون تومان باشد و شما مبلغ کمتری در بیمه نامه ذکر کنید خسارت پرداختی نیز به تناسب کمتر می گردد . پوشش ها معمولا در بیمه نامه های مختلف متفاوت است با این حال بیمه ایران در این زمینه بیمه خوبی است . 

4- با عرض خسته نباشید ! من یک سوال نسبت به تصادف و افت قیمت ماشین داشتم . من چند وقت پیش با یک خودروی نیسان تیانا تصادف کردم ! نحوه تصادف اینگونه بود که من با ماشین به عقب ماشین نیسان زدم ! خسارت چندانی ندید و بیمه برای آن ماشین حدود 1500 در نظر گرفت . حالا زیاندیده دنبال شکایت برای گرفتن افت ماشین هستش . خواستم بدانم تا چه سقفی می تواند دادگاه برای افت ماشینش در نظر بگیرد .عکس های ماشینشم موجود است . فقط من چون شرایط مالی خوبی ندارم خیلی از این بابت نگرانم.ممنون می شوم اگه جواب بدید ؟ نهایتا 5 درصد قیمت ماشین قبل از تصادف محاسبه می شود البته اگر فقط به یک قسمت آسیب رسانده باشید . بهتر است در هیات حل اختلاف اعلام کنید که پولی ندارید و درخواست عسر و حرج بدهید و نهایتا قسطی اش کنید . 

5- می خواستم ببینم اگه بابت دیه شکستگی ساق پا از بیمه استفاده کنم تخفیف بیمه ام از بین می رود؟ اگر قبل از اسفند 96 باشد بله از بین می رود و اگر بعد از آن باشد به صورت پلکانی کاهش می یابد . 

6- سوالی داشتم در مورد قراردادهای درمانی شرکت های خصوصی با بیمارستان‌های خصوصی که می شود با تعرفه کمتر از بخش خصوصی قرارداد بست یا نه ؟ می خواهیم هزینه درمان بیمه گر اول شرکت رو پایین بیاوریم ؟ بهتر است از طریق یکی از بیمه های تکمیلی درمان اقدام کنید . شرکت تان آنقدر بزرگ نیست احتمالا که بتوانید با قرارداد مستقیم هزینه هایتان را پایین بیاورید . ضمنا مگر دانش بررسی اسناد پزشکی بیمارستان ها را به صورت مستقیم دارید ؟ بهتر است از طریق یک بیمه مکمل واسط اقدام کنید . 

7- بنده در برج ۱۱ سال ۹۵ معاینات پزشکی برای بیمه مشاغل آزاد انجام دادم و از ۱۷بهمن ماه شروع به پرداخت بیمه به مدت ۱۱۰ روز کردم. بعد در یک شرکت راه سازی مشغول شدم و تا ۱۵ بهمن (همین ماه) شرکت برایم بیمه پرداخت کرد که برج ۵ و ۱۵ روز از آبان ماه را بدلیل خرابی دستگاهها و تعطیلی کار بیمه واریز نشد و الان هم به کل از شرکت درآمدم و به تامین اجتماعی مراجعه کردم تا بصورت مشاغل آزاد (بدون دفترچه خدمات درمانی) بیمه ام رو ادامه بدهم ولی کارمند بیمه گفتند که دوباره باید تمام مراحل آزمایشات و معاینات را انجام بدم. آیا روال کار همین است ؟ بله روال کار همین است . اگر بیمه اجباری بود نیازی نداشت ولی برای بیمه های خویش فرما در صورتی که بش از 3 ماه فاصله افتاده باشد باید آزمایشات تکرار شود . 

8-  آی دی شما رو در سایت بیمه جو پیدا کردم. من حدود ۸ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی به عنوان کارگر شرکت دارم. ۳۰ ساله هستم و مدت ۳ ساله که کار آزاد شروع کردم ولی بیمه رد نکردم. جواز کسب دارم و با برادرم که اونم ۲ سال سابقه بیمه داره و ۲۸ سالشه کار می کنم. ممنون می شوم اگه راهنمایی کنید واسه ادامه دادن بیمه تامین اجتماعی کارفرما بشم و برادرم رو به عنوان کارگر رد کنم یا بیمه اختیاری رد کنم ؟ کارفرما باشید و برای برادرتان بیمه اجباری رد کنید حداقل برای برادرتان بهتر است . برای خودتان زیاد تفاوتی نمی کند . 

9- من سال ۹۴ بیمه مشاغل آزاد بودم با حق بیمه ۱۴ درصد . من ۶ ماه پرداخت کردم و بعد دوماه پرداخت نکردم و حالا بیمه قطع شده و ۱۲ درصد شده است . منم تا حالا پرداخت نکردم . حالا سوال من این است که که دوباره که رفتم می گویند دوباره باید آزمایشات کمیسیون بروی ! ایا راهی هست من ۲ سال با همون ۱۲ درصد پرداخت کنم بعد ۲ سال بروم ۱۴ کنم که آزمایشات  نروم ؟ درخواست 12 درصد بدهید . موظفند با شما قرارداد امضاء کنند . آزمایشات هم ندارد . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .