میزان دقیق افزایش حقوق کارگران و کارمندان در سال 97 !


1- ببخشید من از اردیبهشت تا پایان اسفندماه برای پیمانکاری کار کردم ولی بیمه آبان ماه را واریز نکردند . ولی ماههای آذر و دی را پرداخت کردند و قرار هست بهمن و اسفند را پرداخت کنند . الان تکلیف بیمه آبان ماه چه می شود ؟ لطفا راهنمایی کنید ؟ بهتر است به بازرسی تامین اجتماعی مراجعه کنید . البته معمولا بازرسی از شرکت های پیمانکاری صورت نمی پذیرد با این حال ممکن است لیست را بررسی کرده و رد کنند . در غیر این صورت تنها راهتان شکایت به هیات تشخیص اداره کار است . 

2- می خواستم بپرسم در لیست بیمه اعضای هیات مدیره و مدیر عامل (که حقوق بگیر هم نیستند) آیا مبلغ 1100000 ریال مزایا برایشان در نظر گرفته می شود ؟ اگر از بیمه کارفرمایی استفاده می کنند مشمول نمی شوند و حق بیمه هم از آنها کسر نمی گردد . 

3- پدر من ۲۳ سال می شود که در یک شرکت در کرج کار می کند. مدرک تحصیلی پدرم نهضت تکمیلی است. ولی بخاطر تجربه کاری که دارد به عنوان مسئول تولید (سرشیفت) مشغول کار است. به تازگی طرح طبقه بندی در شرکت می خواهد اجرا بشود. این شرایطی که پدرم دارد چه رتبه ای به پدرم تشخیص داده می شود ؟ می خواستم بدانم که طرح طبقه بندی به پدر من تعلق می گیرد و مشمول افزایش حقوق پدرم می شود ؟ خیلی ممنون بابت این مشاوره در فضای مجازی ؟ اجرای طرح طبقه بندی برای همه اجباری است . رتبه هر فرد به عوامل مختلف مانند تجربه ، سختی کار ، تحصیلات و ... مرتبط است که اینگونه نمی توان نظر داد . البته با اطمینان می توان گفت که حقوق شان کمتر نمی شود . 

4- سخنان رییس جمهور در مورد معافیت دو ساله کارفرمایان در صورتیکه ۵ نفر را مشغول به کار نماییند چه زمانی اجرایی می شود ؟ چنین دستورالعملی تا به حال نیامده است . سخنان ایشان بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد چون حتی در مورد آن بحث هم نمی شود در سازمان ! 

5- من سه شنبه همین هفته از کارفرمایم شکایت کردم اما فردایش آشتی کردیم . می خواهم بدانم شکایت نامه من که برای سه روز پیش است برای باطل کردنش چه کار کنم . برای جلوگیری از آمدن نامه و باخبر نشدن کارفرما چکار باید بکنم ؟ معمولا 1 ماه طول می کشد تا نامه ارسال گردد . بهتر است حضوری به اداره کار بروید و درخواست تان را پس بگیرید . 

6- من ۲۲ سال سابقه بیمه اختیاری دارم . برای اینکه حقوقم در بازنشستگی زیاد بشود می توانم در لیست بیمه اجباری یک کارگاه دوستم با حقوق بالا اسمم را رد کنم؟ اصلا این کار فایده ای داره؟ به احتمال زیاد کارشناسان شعبه بیمه با انجام بازرسی ردش می کنند و هزینه تان نیز مسترد نمی گردد . مگر اینکه در سال های زیادی اینگونه عمل کنید که باز هم این احتمال هست . 

7- سلام خسته نباشی . بنده جوانی هستم که شغل آزاد دارم.  و می خواهم برای خودم بیمه رد کنم . بنظر شما کدام بیمه بهتر و قابل اطمینان تر است؟ کدام بیمه معتبر تر است و مثلا دفترچه بیمه درمانش قابل اتکا تر است؟ لطفا جواب بدهید چون ما به نمایندگی های بیمه می رویم فقط از خودشان تعریف می کنند ؟ به نظر من یکی از بیمه های تامین اجتماعی را انتخاب کنید . 

8- سلام ! ببخشید. مزاحم شدم . من بیمه روستائی هستم . ضمنا بعنوان مشاور در شرکتی قرار داد مشاوره دارم . در شرکتی دیگر ماهی 4 روز کار می کنم که حق بیمه واریز می شود . زمان باز نشستگی همه بیمه با هم جمع می شود ؟ در قرار داد مشاوره با شرکت دیگر پیمانکار به حساب آمده ام ایا جهت مفا صا حساب از تامین اجتماعی لیست کار گر رد کنم یا مبلغ را به سازمان پرداخت کنم بعد جز سنواتم حساب می شود ؟ نمی توانید همزمان از بیمه روستائی و تامین اجتماعی مستمری بگیرید . باید یکی را قطع کنید . اگر پیمانکار هستید بهتر است به عنوان کارگر یا هر عنوان دیگر اسم خودتان را در لیست بیمه بیاورید . البته اگر مدیر شرکت باشید باید حتما شرح وظایف داشته باشید تا بتوانید به عنوان کارگر حق بیمه پرداخت کنید . 

9- می خواستم  بدانم  دیه  سوختن  آرنج در ابعاد ۵ در ۱۰ درجه  دو‌  و سوختن  قسمتی از  موی مژه چقدر  می شود ! ممنون  می شوم  پاسخ   بدهید ؟ مساحت نسبت به کل بدن بدست بیاورید . من وضعیت بدن شما را نمی دانم . چون درجه 2 است هر درصدی بدست آمد ضربدر میزان دیه کنید . میزان دیه برای سال 96 برابر با 2 میلیون و 100 هزار تومان به ازاء هر درصد و برای سال 97 ، 2 میلیون و 310 هزار تومان برای هر درصد است . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .