جدول کامل حقوق و مزایا در سال 971- جدول کامل حقوق و مزایا در سال 97 چگونه است ؟ 

  • حداقل دستمزد ماهانه (30 روزه) : 1 میلیون و 114 هزار تومان و 140 تومان 
  • حق مسکن : 40 هزار تومان (ممکن است بعدا افزایش پیدا کند)
  • بن نقدی : 110 هزار تومان 
  • حق اولاد برای یک فرزند (زیر 18 سال) : 111 هزار و 414 تومان 
  • حداقل حقوق برای افراد متاهل دارای یک فرزند زیر 18 سال : 1 میلیون و 375 هزار و 554 تومان 
  • حداقل حقوق برای افراد مجرد : 1 میلیون و 264 هزار و 140 تومان 
  • حداقل دستمزد روزانه : 37 هزار و 138 تومان 
2- سلام روز بخیر ! من بابت حقوقم به وزارت کار شکایت کردم وصاحب کارم به پرداخت طلبم محکوم شد ولی گفته یک سال کش می دهم که تاحالا ۴ ماه طول داده است ؟ آیا می تواند از دادگاه رای قطعی گرفتم ؟ نه نمی تواند . به اجرائیات دادگستری مراجعه کرده و اگر نداد درخواست توقیف اموال کنید . 

3- پدر من در حین کار دچار حادثه شده و انگشت شست پای راستش قطع شده است . الان کارفرما باید برود بیمه خسارت تا کارها را رسیدگی کند  ولی همش پشت گوش می اندازد . الان ما باید چکار کنیم ؟ اگر بخواهیم شکایت کنیم می توانیم سنوات ۱۳ سال کارش را هم بگیریم ؟ این 2 موضوع با یکدیگر تفاوت دارند . بابت قطع انگشت پا باید به کلانتری شکایت و با نظریه پزشکی قانونی به دادگاه مراجعه کرده و با رای دادگاه به ایشان یا بیمه مسئولیت مدنی ایشان مراجعه کنید . اما بابت سنوات باید به هیات تشخیص اداره کار شکایت کنید . با مدارک کارکردتان می توانید به نتیجه برسید . 

4- عذر می خواهم ، آیا عائله مندی شامل کارگران پاره وقت که بیمه شان به صورت پاره وقت واریز می گردد می شود ؟ بله متناسب با کارکردشان ، تعلق می گیرد . 

5- منظورم این بود که حقوق ماهانه فرد ، مشمول کدام یک از انواع مزد تعیین شده در قانون کار می باشد ؟ مزد ساعتی - کارمزد ساعتی - کارمزد ؟ مزد ساعتی است . 

6- اینجانب حدود 3 سال است در یک انبار پلاسکو کار می کنم . ساعت کاری یکسره در 6 ماهه اول ساعت 8 شب و در 6 ماهه دوم ساعت 6 می باشد . البته اگر مشتری باشد ساعت معلوم نیست . بدون اضافه کاری و بدون هیچگونه مزایا ! سال 94 مبلغ 900 سال 95 مبلغ 1100 و سال 96 مبلغ 1200 ماهیانه دریافت کرده ام . البته در سال 96 مبلغ ماهیانه 300 بابت بیمه گرفته ام . هر سال هم یک ماه عیدی گرفته ام چگونه می توانم حق نداده ام را بگیرم ؟ در این چند سال هم حدود 3 تا 4 نفر متغیر کارگر بوده است. چون قولهایی به من دادند ولی هیچکدام را عملی نکردند می خواهم حقم را بگیرم . همه کارها به عهده من است و کارشان را می چرخانم ولی آنها فقط به خود فکر می کنند ؟ شما باید به اداره کار شکایت کنید . در مورد اضافه کار به مدارک کارکرد دقیق نیاز دارید چون به راحتی در این زمینه رای نمی دهند . بابت عیدی احتمالا به نتیجه می رسید . بیمه تان باید به حساب تامین اجتماعی ریخته می شد . توصیه می کنم در این زمینه هم شکایت کنید چون احتمالا پرداخت حق بیمه بابت موارد دیگر گذاشته می شود . 

7- مادر شوهرم هفت ساله بازنشسته شرکت مخابرات زیمنس بوده ولی پول سنوات وغیر نه به ایشان ونه به کارگران دیگرپرداخت نکردند . به نظر شما می تواند به اداره کار شکایت کند ؟ تعجب آور است . زیمنس ایران معمولا از نظر حق بیمه ، پرداخت دقیقی دارد . بابت سنوات باید به اداره کار شکایت کرد چون این شرکت مشمول قانون کار است . 

8- بنده ۱۵ سال سابقه کار مشاغل سخت و زیان دارم . ۵۱ درصد از کار افتادگی ناشی از  حوادث کار . ۲ سال سابقه خدمت سربازی خریدم . سنم ۴۰ سال می باشد . آیا راهی هست قبل از موعد بازنشسته بشوم . ایا امکانش هست حق بیمه را خودم پرداخت کنم تا سابقه لازم برای بازنشستگی پر کنم ؟ نه متاسفانه ! 5 سال دیگر نیاز دارید یا حدود 3 سال سخت و زیان آور . 

9- من مدت هفت سال در کلینیکی کار کردم که نوزده ماه را بدون بیمه شدن مشغول بوده ام . چگونه می توانم اشتغالم در آن نوزده ماه را به اثبات برسانم ؟ لازم به ذکر است متاسفانه در آن مدت دستمزدم با چک پرداخت نشده  و استناد به چک امکان ندارد ؟ اگر به حسابتان ریخته شده باشد پرینت حساب بگیرید . اگر هیچ مدرک دیگری ندارید با تقبل هزینه تقاضای بررسی کارشناس اداره کار بدهید . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .