دیه بخیه1- ببخشید می خواستم سوال کنم دیه عمل تاندون کتف که 4 ماه طول درمان دارد چقدر است ؟ به طول درمان ربطی ندارد و ارش دارد . معمولا بین 2 تا 4 درصد ارش برای آن در نظر می گیرند . 

2- ببخشید می خواستم شما راهنماییم کنید در مورد دیه کندکی ربات خلفی ؟ رباط صلیبی خلفی معمولا 8 درصد دیه دارد معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان . 

3-  پدرم چند ماه پیش تصادف کرده و خون تو سرش لخته شده بود . بعد عملش کردند . می خواستم بدانم چند درصد دیه بهش تعلق می گیرد . ببخشید هر دوطرف مغزش خونریزی کرده بود ؟ ارش تعلق می گیرد . حداقل 10 درصد !

4- باعرض سلام وخسته نباشید ! اینجانب درحین کار با دستگاه در شرکت دو بند از انگشت  اشاره دست  راستم قطع و دو انگشتم هم شکسته شده است . میزان دیه چقدر می شود ! سپاسگذارم ؟ 

  • بابت قطع دو بند انگشت 1/15 دیه کامل تعلق می گیرد که به نرخ دیه سال 1396 برابر با 14 میلیون تومان می شود . 
  • بابت شکستگی دو انگشت اگر به خوبی درمان شود معادل 32 هزارم دیه تعلق می گیرد که به نرخ دیه سال 1396 برابر با 6 میلیون و 720 هزار تومان می شود . 
5- دیه سوختگی ۵ درصد درجه دو صورت حدودا چقدر می شود ؟ چون درجه 2 است همان 5 درصد دیه کامل می شود که به نرخ دیه سال 1396 ، معادل 10 میلیون و 500 هزار تومان می شود . 

6- سلام ! می شود حدود درصد دیه ای که بهم تعلق می گیرد را بگوئید ؟ عصب سیاتیک پاره شده است ، رباط صلیبی پاره شده است ، زانو آب اورده است . اگه لطف کنید بگوئید چند درصد دیه بهم تعلق می گیرد .  لطف بزرگی بهم می کنید ! خدا اجرتان بدهد؟ بابت عصب سیاتیک ارش تعلق می گیرد معمولا 4 درصد دیه کامل . بابت رباط صلیبی 8 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت آب آوردن پار ارش دارد بین 2 تا 4 درصد دیه کامل !

7- سلام خسته نباشید جناب ! بنده برج ۱۲سال ۹۵ تصادف کردم راننده مقصر بودم . هر ۲ پایم شکست . پای سمت راستم بزرگ نی وکوچک نی هرجفتش شکست و پلاتین با پلاک در پایم گذاشتند و پای سمت چپم از ناحیه زانو دچار مشکل شدم و راه رفتن برام مشکل شد . از زمان تصادفم ۱سال گذشت اما هنوز زانویم ورم دارد و اندازه ۲۰متر راه بروم پایم از ناحیه زانو دچار درد شدید می شود و دویدن برایم مشکل شده است ؟ آیا مصدومیتم نقص عضو محسوب می شود ؟ این موضوع تشخیصش با کمیسیون پزشکی پزشکی قانونی است . به نظر من پای چپ تان دچار نقص عضو شده است و شما باید با درخواست به دادگاه دوباره برای بررسی موضوع به پزشکی قانونی مراجعه کنید . 

8- سلام خسته نباشید ! جراحت سر که ۱۰۲ بخیه دارد چطور حساب شده است ؟ می گویند ۶درصد دیه کامل یعنی زخم بزرگ یا کوچک حتی ۲ بخیه یا۱۰۰ تا یک جور حساب می شود ؟! متشکرم و مستدام باشید ؟ اصلا ربطی به تعداد بخیه ندارد . تعداد زخم ها مهم است و عمق زخم ها ! 

9- با سلام ! خانم بنده تصادف کردند و رباطهای گردن کشیده شدند و یک حارصه روی پای راست و یک کبودی روی ساق پای راست و آسیب های بافت نرم ساق پای هم آسیب دیده است . این موارد چند درصد می شوند ! بعد براثر تصادف دوتا از رباطهای پایش پاره شدند : صلیبی و منیسک که ام ار ای انجام دادیم ودکترمتخصص پارگی راتائید کردند ولی پزشک قانونی آن راتائید نکرد . ما هم اعتراض زدیم روی نظریه پزشک قانونی ! ایا امکان دارد در کمیسیون پارگی رباط تائید بشود ! دکترپزشک قانونی گفته پارگی مال قبل بوده است ؟ 

  • بابت حارصه 1 میلیون و 50 هزار تومان تعلق می گیرد . 
  • بابت کبودی 315 هزار تومان تعلق می گیرد . 
  • بقیه حدودا 2 درصد ارش دارد . 
  • به نظر من احتمالش زیاد است که در کمیسیون تائید گردد . 
10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .