هیات تشخیص مطالبات تامین اجتماعی !1- بنده معلولیت شدید دارم . یک سوال درباره بیمه داشتم . رفیق من می گفت چون تو معلولی اگه ۱۰ سال بیمه بریزی بعد ۱۰ سال بازنشسته می شوی و حقوق بازنشستگی می گیری ؟ می خواستم بدانم این واقعا صحت دارد ؟ نه متاسفانه صحت ندارد . 

2- من برج دو امسال عمل دیسک باز انجام دادم که نتیجه عمل شده بی حسی اعضای تحتانی وعمد درک و کنترل ادرار و مدفوع و بیمه  هم از طرف کارفرما  تا آخر برج شش ریخته شده است  ولی بعد آن دیگر بیمه ندارم . چطوری میتونم بیمه ام که ازبرج هفت تا الان مانده بریزم ؟ من از پزشک هم هیچ استراحت پزشکی نگرفته ام ؟! می توانم از این راه بیمه را که عقب افتاده بریزم ؟! اگر لطف کنید راهنماییم کنید خیلی منت دارت می شوم ؟ بهترین راهی که دارید این است که بابت ماه های فوق اگر در خانه استراحت کرده اید و توانایی کار نداشته اید از پزشک معالج گواهی استراحت پزشکی گرفته و به شعبه بیمه ارائه دهید تا در شورای پزشکی یا کمسیون پزشکی بررسی گردد . به کارفرمایتان هم بگوئید که این ماه ها را در لیست بیمه به عنوان استعلاجی برایتان رد کند . در صورت تائید هم کمک هزینه ایام بیماری از تامین اجتماعی می گیرید و هم حق بیمه تان کامل می شود . 

3- می خواستم مشورتی بگیرم من بدهی به تامین اجتماعی داشتم الان ماشینم را شب عیدی توقیف کردند . الان می توانم به بیمه بابت طلبش چک بدنم یا حتما باید نقدی پرداخت کرد؟ می توانید قسطی اش کنید . این تنها راهتان است . 

4- بنده ۳۶سال دارم.‌ معلولیت جسمی حرکتی  هستم ! تحت پوشش بهزیستی و می خواهم بیمه بازنشستگی بشوم ؟! از کجا باید شروع کنم ؟ ممنون می شوم راهنمایی فرمایید ؟ بهتر است درخواست بیمه شدنتان را به بهزیستی دهید تا از یارانه دولتی برای بیمه تامین اجتماعی بهره مند شوید .    

5- سلام 15سال بیمه نیروهای مسلح داشتم و باز خرید شدم . سال 87  بعد از آن 6 سال بیمه رانندگی از طریق تاکسیرانی واریز کردم و اکنون 3سال است در نیروهای مسلح بصورت خویش فرما واریز می کنم . آیا امکان تجمیع بیمه ها امکان دارد آن 6 سال را به صندوق نیروهای مسلح انتقال دهم ؟ بله باید به نیروهای مسلح درخواست دهید تا با تامین اجتماعی مکاتبه کنند در این زمینه تا سابقه تان منتقل گردد . 

6- من ليست بيمه ام را اشتباها از دو تا رديف پيمانم رد كردم تكراري و تامين اجتماعي تاييد كرده است ! جهت اصلاح چكار بايد بكنم ؟ اگر 6 ماه نشده باشد به مسئول فنی شعبه مراجعه کنید و درخواست لیست اصلاحی کنید و طبیعتا مبلغی بستانکار می شود . اگر بیش از 6 ماه گذشته باشد دیگر نمی توان کاری کرد . 

7- می بخشید من خانمی ۳۵ ساله ام . سالهای۹۴و۹۵بیمه قالیبافی پرداخت می کردم اما سال ۹۶ نتوانستم و قطعش کردم . آیا می توانم باز بروم و بیمه قالیبافی پرداخت کنم ؟ باید از اول قرارداد ببندید و طبیعتا باید باز هم بروید در صف ! 

8- من اتباع هستم و گذرنامه دارم با کارت اشتغال به کار ! می خواستم بپرسم خودم می توانم بیمه کنم خودم را ؟ یعنی ماهیانه پول واریز کنم و دفترچه بیمه بگیرم ؟ بله می توانید خودتان را بیمه خویش فرما کنید . هیچ مشکلی ندارد . 

9- با عرض سلام خدمت شما ! اگر کمیسیون به من طول درمان بدهد باید چکار کنم چون قادر به کار نیستم . با داشتن سرطان روده بزرگ متاستاتیک ودرحال شیمی درمانی هستم حق وحقوقی به من تعلق می گیرد ؟ با طول درمان چیزی به شما تعلق نمی گیرد . باید ازکارافتاده کلی شوید . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .