ازکارافتادگی و غرامت دستمزد ایام بیماری !


1- سلام خسته نباشید ! ببخشید من تصادفی داشتم که در آن استخوان راموس لگن دچار شکستگی شد . اما عمل نکردم‌ و‌ دکتر برایم یک ماه استراحت مطلق نوشت . گردنم هم در اثر ضربه دچار التهاب شدید شد و آتل بندی شد . می خواستم ببینم چقدر دیه به من تعلق می گیرد ؟ بابت استخوان راموس 8 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت التهاب ارش دارد و باید با معاینه مجدد مشخص شود . هر درصد دیه به نرخ سال 1397 معادل 2 میلیون و 310 هزار تومان می باشد . 

2- بعد از نظر دوم  پزشک قانونی و تعیین درصد  دیه بیمه چه مدت بعد پول دیه رو پرداخت می کند؟ بعد از حکم دادگاه و تکمیل مدارک در بیمه ، 20 روز وقت دارند تا بپردازند . البته عملا بین 1 تا 2 ماه طول می کشد . 

3- آیا در تصادفی که راننده مقصر است ، راننده باید درصدی از دیه را تقبل بکند ؟ اگر آری چند درصد است ؟ بله اگر به علت بی احتیاطی های خطر ناک باشد فرانشیز را باید پرداخت کند . برای بار اول 2.5 درصد ، برای بار دوم 5 درصد و برای بار سوم 10 درصد است . 

4- دیه ترک خوردن کتف حدودا چه قدراست ؟ معمولا 13.33 درصد در نظر می گرند . معادل 28 میلیون تومان !

5- خواستم ببینم که اگر برای عضوی دیه ببرند ، ارش هم دارد ؟ بله ممکن است بابت عوارض آن ارش هم در نظر بگیرند . 

6- اگر جای زخم دامیه روی صورت بماند دیه دارد غیر از آن دو درصد دامیه ؟ بله 1 درصد دیه دارد . 

7- من از طریق سایت بیمه جو مزاحم می شوم ! من دستم از ناحیه شانه در رفت . می خواستم ببینم دیه در رفتگی چقدر هست ؟ از چند نفر پرسیدم می گویند باید بری پزشکی قانونی ! می شود لطفا یک عدد بهم بگوئید فقط  بدانم . آخر شخصی که زده   می گوید من حاضرم هر چقدر شد بپردازم ولی شکایت نکن ؟ با توجه به وضعیت بدنی شما توسط پزشکی قانونی تعیین می شود . معمولا 5 درصد دیه در نظر می گیرند . 

8- من برج پنج تصادف داشتم . راننده مقصر هم بودم . بیمه نامه ام برج هفت نود و پنج صادر شده است . جراحتم هم شدید بوده است . می خواستم بدانم دیه به خودم هم تعلق می گیرد ؟ بیمه نامه هم رازی بوده است . سه تا دندان شکسته دارم ، شصت درصد شکستگی فک ، در فکم هم لوازم ارتوپدی بکار رفته است . این جراحات رو پزشکی قانونی تایید کرده است ؟  اگر بیمه نامه تان از مرداد 96 به این طرف تمدید شده باشد بابت تمامی موارد فوق به شما دیه تعلق می گرفت در غیر این صورت فقط در مواردی که نقص عضو شده باشید . هیچکدام از موارد فوق نقص عضو محسوب نمی گردد . 

9- با سلام . پسرم در برخوردی که با جسم سختی داشت از ناحیه سر دچار شکستگی از ناحیه جمجمه شده و پس از رفتن به اتاق عمل مشخص شده که کیسه مغز آسیب دیده است ، به گفته دکتر معالج . ولی حالا که پزشک قانونی ما را به دکترهای دیگر معرفی کرده از روی سی تی فقط رای به شکستگی جمجمه دارد و دیگر از آسیب به کیسه مغز اشاره ای نشده است . لطفا راهنمایی کنید چگونه می توانم اعتراض خود را بیان کنم ؟ شما قبل از اینکه رای دادگاه صادر شود باید به نظریه پزشکی قانونی اعتراض کنید . تا 2 مرحله می توانید این کار را انجام دهید و البته باید هزینه اش را نیز بپردازید . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .