آیا طول درمان دیه دارد ؟1- ببخشید سوالی داشتم . عرضتان کنم که شوهرم پار سال در شرکت اهاب مشغول به کار بود که در حین کار افتاد و مهره های پشتش شکسته و آسیب دیدند ! که بعد از یک سال و چند ماهی برای ایشان به ۲۴ ملیون دیه تعین شده است . قبلا برایتان فرستادیم . و با حسابی که شما کردید ۵۵ ملیون می رسید . اگر یکبار دیگر لطف کنید که با توجه به اینکه دادگاه رایش اینطور بود از ۱۰۰ درصد ۱۵ درصد شوهر م و متهمین که دو نفر هستند که یکی شصت وپنج و دیگری بیست درصد مقصر . مقادیر به اینصورت که یک دهم درصد دیه کامل شکستگی مهره اول کمری که به نحو سالم و بدون عیب ترمیم یافته است و پنج درصد دیه کامل بابت ارش آسیب نسوج نرم وارد بر مهره دوم کمری و هفت درصد دیه کامل بابت ارش آسیب نسوج نرم اطراف ستون فقرات ( با تعبیه ابزارارتوپدی داخلی در چند مهره ) پنج درصد دیه کامل بابت ارش جوشگاه عمل جراحی انجام شده است . آیا این حق درست است که ۲۴ ملیون دیه شوهرم است ؟ بابت شکستگی مهره اول 10 درصد دیه دارد معادل 21 میلیون تومان نه 0.1 درصد که می شوید 2 میلیون و 100 هزار تومان ! محاسبه به نظر من استباه است . 

2- پسر خواهرم با موتور که بوده روی زمین لغزیده  و زمین خورده است.  بعضی از بدنش جراحت برداشته ، گزارش پلیس دارد ! آیا می تواند برای دیه اقدام کند ؟ گواهینامه دارد و 4 ماهه که بیمه کرده است . باسپاس از شما و عذر خواهی بابت مزاحمت ؟ بله می تواند اقدام کند . باید با درخواست از دادسرا به پزشکی قانونی مراجعه کند . 

3- می خواستم بدانم برای دوهفته طول درمان کوفتگی دست چقدر دیه باید بدهم ؟ طول درمان دیه ندارد . کوفتگی خالی هم معمولا دیه ندارد . 

4- شوهر من در اثر تصادف رباط مچ پایش دچار کشیدگی شدید و ورم شدید تا زیر زانو و کبودی شدید شده است .  طول درمانش هم دو ماه است حدودا چقد دیه بهش تعلق می گیرد ؟ طول درمان دیه ندارد . کشیدگی رباط معمولا 3 درصد دیه دارد . کبودی پا هم 0.15 درصد دیه دارد . حدود 7 میلیون تومان به نرخ دیه امسال می شود . 

5- پوزش می طلبم در ماه تیر عمل جراحی در بیمارستان خصوصی داشتیم و در بهمن بیمه تکمیلی مبلغی را داد و اسناد پزشکی برای پایه را دیروز بهم دادند . آیا کارگزاری مهلت خاصی جهت تحویل مدارک مقرر دارند یا تا پایان سال وقت هست . البته کارمند دولت هستم . درسایتها چیزی راجع به مهلت ندیدم . البته مکمل نهایتا  تا شش ماه بعد از تاریخ  می پذیرد ؟ اگر منظورتان کارگزاری تامین اجتماعی است چیزی به نامه مهلت وجود ندارد . ولی هر چقدر دیرتر مراجعه کنید به ضرر خودتان است چون به نرخ همان زمان پرداخت می شود . 

6- سلام .خسته نباشید ! ۱۵ در صد دیه در سال ۹۶ چقدر می شود ؟ 31 میلیون و 500 هزار تومان می شود . 

7- مي خواستم ببينم وقتى كسى از طرف شركتى معتبر مي خواهد بيمه شود و به يک مركز براى آزمايشات فوق معرفى مي شود آيا همه ى بيمارى هاى خطرناك را مورد آزمايش قرار مي دهند ؟ مثل هپاتيت و ايدز ؟! ممنون مي شوم اگر اطلاع داريد جواب بديد ؟ آزمایش معمولی ایدز را نشان می دهد . هپاتیت نیز معمولا با بررسی قابل اثبات است . 

8- سلام وقت بخیر ! بنده هفته پیش مصاحبه ای برای کار رفتم و شرکت هنوز ثبت نشده و تحت حمایت یک شرکت مادر دیگر است. در ابتدا بدون عقد قرارداد از من طلب سفته کردند و من بهشان گفتم بدون قرارداد سفته نمی دهم. گفتند به دلیل ثبت نشدن شرکت توانایی این کار رو ندارند و سپس درخواست شناسنامه دادند. آیا این کارها قانونی است؟! چه کاری پیشنهاد می دهید من انجام بدم ؟ فقط سفته بدهید هر چند قانونی نیست ولی به عرف تبدیل شده است !  در قرارداد دریافت سفته حتما ذکر شود و رسید هم بگیرید و پشت سفته بنویسید به چه علت سفته داده شده است . ترجیحا عبارت حسن انجام کار نوشته نشود . 

9- خانم من 6 ماه پیش با یک ماشین تصادف کرد و استخوان دمبالچه اش شکست اما بدون مشکل جوش خورد. دوتا از رباط های زانوی راستش پاره شد . حتی روده هایش صدمه دیده بود که پزشک قانونی قبول نکرد گفت نمی شود ثابت کرد که مربوط به این تصادف بوده است !خواستم بدانم چقدر دیه به ایشان تعلق می گیرد ؟ بابت استخوان 8 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت رباط صلیبی 8 درصد و بابت رباط جانبی 4 درصد دیه تعلق می گیرد . هر درصد دیه هم به نرخ سال 96 ، 2 میلیون و 100 هزار تومان و به نرخ سال 97 ، 2 میلیون و 310 هزار تومان می باشد . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .