تصادف با خودروهای لوکس !1- من در یک جاده ۳ لاینه در لاین ۲ بودم و با زدن راهنما و سرعت کم خواستم که به فرعی برم. از پشت کسی که بین لاین ۱ و ۲ بود زد به درب باک من. سپر خودش هم خراب شد. به نظر شما مقصر این تصادف کی هست ؟ به این راحتی نمی توان گفت و باید کروکی دقیق را دید . کسی که تغییر مسیر داده است درصدی تقصیر دارد ! 

2- من متاهل هستم و لیسانس دارم و دفترچه خدمتم روپست کردم۱۳۹۷/۲/۱اعزام می باشم و پذیرش سپاه راگرفتم ! آیا اوایل آموزشی همسرم بیمه می شود ؟ بله از ابتدای آموزشی خودتان و همسرتان بیمه می شوید . 

3- با ماشین ۲۰۶ مدل ۹۳ سفید از سمت در عقب و گلگیر عقب تصادف کرده ام و زیاندیده تقاضای دریافت افت قیمت کرده است. کارشناس دادگستری میزان پرداختی بیمه و میزان خسارت را نیز برای محاسبه افت قیمت در نظر می گیرد؟ و اگر پرداختی بیمه قابل توجه باشد از افت قیمت چشم پوشی می کند ؟ نه اهمیتی ندارد . هیچ ربطی به هم ندارند . 

4- آیا در تصادفات رانندگی  می شود  یک طرف 25 درصد و طرف دیگر 75 درصد مقصر باشد ؟ چون ما تصادف کرده بودیم و افسر 50 به 50 نوشته بود . ولی آنها اعتراض کردند و کارشناس سه نفره آمدند و  ما را 75 درصد و آنها را 25 درصد مقصر نوشتند   آیا چنین چیزی منطقی هست ؟ می توان چنین کاری کرد و قانونی است هر چند معمولا کم پیش می آید ! 

5- شعبه صدور بیمه اینجانب واقع در شهر دیگری است ! برای اخذ سابقه بیمه حضور در محل الزامی است ؟ نه نیازی نیست . به نزدیترین شعبه مراجعه کنید . اینترنتی هم می توانید اقدام کنید . 

6- سوالی داشتم خدمتتان ! مبلغ لیست بیمه ارسالی به تامین اجتماعی بیشتر از مبلغ ۶/۶ واریزی شده است ، آیا ما باید ما به تفاوت را پرداخت کنیم ؟ چون شنیدم طبق ماده ۱۴۹ سقف برای ارسال لیست در پروژه های عمرانی وجود ندارد ؟ اگر مبلغ لیست بیمه ارسالی تان از حق بیمه مقطوع بیشتر شود باید مابه التفاوت را بپردازید . 

7- من 13 سال است بیمه مشاغل آزاد هستم . اکنون بدلیل معلولیت کارت بهزیستی دریافت کرده ام ؟! آیا اگر بخواهم تا 60 سالگی بیمه پرداخت کنم ( اکنون 56 سال دارم ) از طرف بهزیستی سهمی پرداخت می شود یا نه  !ممنون می شوم مرا راهنمایی بفرمایید ؟  اگر به نظر شما انجام پذیر است (پرداخت سهم بهزیستی) مراحل انجام کار چگونه است.متشکرم ؟ باید درخواست تان را به بهزیستی دهید . ولی باید بروید در صف چون خیلی ها درخواست داده اند و اولویت هم با معلولان جوان است.

8- با سلام برای من از شرکتی بیمه تمام وقت رد می شود ! چون من بصورت حق التدریس در دانشگاه درس می دهم از دانشگاه هم بصورت یک روز در هفته بیمه برای من رد می شود . آیا این یک روز مازاد در سوابق من لحاظ می شود؟ لحاظ می شود ولی فادیده خاصی ندارد . 

9- لطفا بفرمایید کسی که چن دسال مانده به بازنشستگی ناچار به استفاده از بیمه بیکاری می شود با علم به اینکه  هنگام بازنشستگی ، میانگین دو سال آخر اشتغال جهت محاسبه مبلغ بازنشستگی  ماخذ قرار می گیرد آیا افزایشهای حقوق سالیانه مدت بیکاری به این مورد، هنگام بازنشستگی تعلق میگیرد یا نه ، ممنون از شما  ؟ نه تعلق نمی گیرد و برای همین می گویم ضرر می کنید . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .