کارشناس افت قیمت !1-  من با یک لکسوز rx350 مدل 2012 تصادف نموده ام. مالک خودرو ادعای سلامت کامل ماشین قبل از تصادف را می کند. خسارت بسیار بالای خودرو به کنار . تا چه میزان می تواند ادعای افت قیمت کند ؟ عاجزانه خواهشمندم پاسخ دهید، حال بسیار خرابی دارم ؟ افت قیمت متاسفانه حداکثر ندارد بر خلاف خسارت خود ماشین که متناسب با میزان دیه نصف ماه های حرام حساب می شود . در هر حال در هیات حل اختلاف بگوئید که پولی ندارید و درخواست اعسار دهید تا قسطی اش کنند . 

2- من 9 سال سابقه بیمه روستایی وعشایر  دارم .الان 2 سال می شود که به شهر مهاجرت کردم. زمان بازنشستگی مشکلی ندارد که بگیند شما داخل شهر زندگی می کنید؟ نه مشکلی ندارد . 

3- اگر فردي همسرش كارمند آموزش و پرورش بوده و پدرش هم كارمند مجلس بوده و هر دو فوت كرده باشند ايشان مي تواند از هر دو مستمري استفاده كند ؟ همسرش سال ٨٤ فوت كرده و پدرش سال ٨٦ ايشان تاكنون فقط مستمري همسر خود را دريافت نموده است .  ممنون مي شوم اگر پاسخ بدهيد ؟ طبق قانون قدیم می شد . از حدود سال 92 دیگر با رای دیوان عدالت اداری نمی شود متاسفانه . حقوق پدرتان را دیگر نمی دهند . 

4- در رابطه با افت قیمت خودرو ( بعد از تصادف )  سوال داشتم . مقصر من بودم . زدم عقب خودرو 206 مدل 1396 . طرف افت قیمت می خواست . بیمه رفتیم و یک دانه کوپن هم بهش دادم . ماشینش از ناحیه سپر و صندوق آسیب دید . اگر سپر و صندوق نمایندگی برایش تعویض کند . باز افت قیمت شاملش می شود ؟  چون شنیدم افت قیمت شامل رنگ و صافکاری هست شامل تعویض فابریک  نیست ؟ نه شامل تعویض فابریک هم می شود . فقط بدون رنگ افت قیمت تعلق نمی گیرد . 

5- بیمه نیروهای مسلح (سربازم) برای دندانپزشکی تعلق می گیرد ؟ چند درصد هزینه ها را می دهد؟ بهتر است در مراکز وابسته به خودشان بروید وگرنه در مراکز عادی دندانپزشکان خصوصی زیاد با بیمه ها کاری ندارند .

6- ببخشید جناب سوالی داشتم . برادرم برج 8 سال 96 در اتوبان ماشین زد فوت شدند . دیه پنجاه پنجاه برایش زدند .  حالا شنیدیم دیه 97 زیاد شده است ! دیه برادرم هنوزپرداخت نکرده اند !  آیا دیه جدید شاملش می شود . یا همان مال پارسال بهش تعلق می گیرد ؟ ممنون می شوم جواب دهید ؟  دیه براساس زمان رای دادگاه پرداخت می شود . البته به شرطی که بیش از 20 روز از تاریخ قطعی شده رای دادگاه نگذشته باشد وگرنه یوم الادا  است . 

7- سوالي خدمتتان داشتم ! چند روز پيش روي پل ورودي شهر، من مسير خودم را مي رفتم . لاين مقابل يك خودروي تيبا به يك mvm برخورد مي كند و mvm منحرف مي شود و به گاردريل وسط جاده مي زند و گارديل رو جدا مي كند و هم خودش و هم گارديل به (لاين مقابل) لاين من منحرف مي شود . من هم همزمان با برخورد mvm به گاردريل  براي اينكه به گارديل و mvm نزنم به سمت راست منحرف شدم و به نرده هاي كنار پل برخورد شديد كردم . حال ٢سوال از خدمتتان داشتم : اول اينكه خسارت ماشين من رو كي بايد بدهد؟ خسارت گاردريل وسط و نرده هاي كنار پل با كي است؟ ممنون مي شوم راهنمايي بفرماييد ؟ هر دو مورد بر عهده تیبا یا mvm است که البته بستگی به شرایط تصادف یکی مقصر می باشد . 

8- ببخشید در مورد بیمه تکمیلی انفرادی سوال داشتم؟ من بیماری دارم و با وجود این بیماری بیمه تکمیلی انفرادی را در جشنواره گرفتم و مشکلم را هم گفتم. حالا اگر بخواهم برای این بیماری هزینه ای سنگین در حدود ۳۰ میلیون انجام بدهم مشکلی پیش نمی آید؟ ضمنا موقع ثبت نام گفتند یا شما را پوشش می دهیم یا نمی دهیم. به این شکل نیست که بیماری را پوشش ندهیم ؟ بستگی دارد چه بیماری باشد ؟ آیا این بیماری تحت پوشش است ؟ تا چه میزان تحت پوشش است و از همه مهم تر آیا دوره انتظار دارد یا نه ! معمولا موارد فوق در هنگام قرارداد بستن به صورت کتبی اعلام می گردد و در سایت بیمه مورد نظر نیز قابل دسترسی است . 

9- دیه یک بند انگشت اشاره چقدر هست ؟ دیه یک بند انگشت 1/30 دیه کامل است که به نرخ دیه سال 97 معادل 7 میلیون و 700 هزار تومان می شود . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .