لیست بیمه و مشکلات آن !1- سلام خدمت کارشناس محترم و خسته نباشی . بنده نقشه بردارم و ۲۵ سال سابقه بیمه دارم . درخواست سختی کار کردم به تعداد ۲۵۰۰ روز برایم تاید شده است و سن من هم ۴۷ سال دارم . می شود کمی راهنمایم کنید در ضمن ضریب سختی کار چقدر است ممنون خدا حفظت کند ؟ 7 سال حدودا برایتان تائید شده است که هر 1 سال ، 1 سال و نیم محاسبه می شود . بنابراین حدود 28 سال و نیم سابقه دارید . باید 50 سالتان شود تا بازنشسته شوید و به نظر من اگر می توانید 35 سال سابقه پر کنید وگرنه در 50 سالگی با سابقه ای بین 30 تا 35 سال بازنشسته شوید . 

2- من مقرری بگیر بیمه بیکاری هستم . زمان حضور غیاب این ماه در تاریخ 16 فروردین 97 . بر اثر تصادفی پای همسرم در رفت ومجبور به انتقال به بیمارستان شدم ونسخه ومدارکش هم موجود است . حالا چون نتوانستم حضوری بزنم باید چه کنم؟ باید سریعا به اداره کار مراجعه کنید و با مدارک بیمارستانی غیبت تان را موجه کنید . 

3- سوال من در زمینه دریافت مستمری از سمت پدرم هست. ایشان بازنشسته تامین اجتماعی بودند ( بیمه عمر داشتند)  و من و خواهرم بعد از فوت ایشان این مستمری را دریافت می کنیم. در زمان حیاتشان به علت تصادف با ماشین ارتشی امریکایی های مقیم ایران مجبور به عمل جراحی و استفاده از پلاتین شدند . به همین خاطر و در جبران این ماجرا از سمت سفارت امریکا برایشان مستمری بازنشستگان ارتش برقرار شد. الان چند ماهی است که این مستمری به مشکل خورده و برای برقراری نیاز به نامه عدم اشتغال از تامین اجتماعی است. آیا گرفتن گواهی از تامین اجتماعی تاثیری در دریافت مستمری از نیروهای مسلح دارد ؟ اگر گواهی گرفتن مستمری از تامین اجتماعی بگیرید و یا گواهی اشتغال ! در هر صورت مستمری ارتش تان قطع می شود . 

4- من نزدیک هفت ساله بیمه قالیبافی هستم . هم دیسک کمر دارم ، هم تنگی کانال نخاع ، آرتروز گردن و آرتروز  زانو دارم . سنگ کلیه 3 میلی متری و پلییپ کیسه صفرا دارم . از کار افتادگی به من تعلق می گیرد یا نه ؟ احتمالش کم است . با این حاف اقدام کنید . بهتر است سابقه تان بیشتر باشد . 

5- سلام ببخشید یک سوال ؟ من مهره های کمرم پیچ وپلاک هست و نمی توانم کار کنم . می توانم از تامین اجتماعی بیمه از کار افتادگی بگیرم . آیا تامین اجتماعی درخواست من را تائید می کند یا نه ؟ اگر حادثه ناشی از کار باشد احتمالا غرامت نقص عضو به شما تعلق می گیرد ولی ازکارافتاده نمی شوید . 

6- با سلام من یک سوال راجه به بیمه تامین اجتماعی دارم . من بیمه حرف و مشاغل آزاد هستم . می خواستم این بیمه را تبدیل به اختیاری کنم . آیا به نظر شما این بیمه را تغییر بدهم بهتر است یا نه ؟  ضمنا در هزینه ها فرقی برایم می کند یا نه ؟  چون برای دفترچه ها جریمه افزایش قیمت سال 96 مبلغ 3400000 ریال از من دریافت کردند . اگر من بیمه اختیاری کنم این هزینه ها فرق می کند . ضمنا من یک همسر و یک بچه دارم جمعا سه نفر هستیم ضمنا نرخ بیمه من 18 درصد است . با تشکر از وقتی که برایم میگذارید ؟ برای افراد زن و بچه دارد بیمه اختیاری بهتر است . هزینه دفترچه ندارد و فرانشیز هم ندارد و کامل تر است . در مجموع هزینه اش یا کمتر از حرف و مشاغل در می آید یا معادل همان است با این تفاوت که فرانشیز ندارد . 

7- من در یک شرکت خصوصی کار می کردم و بدلیل بیماری پزشک مرا به کمسیون ازکارافتادگی تامین اجتماعی معرفی کرد که نتوانستم ازکارافتادگی بگیرم . به همین دلیل پس از کمسیون ، کارفرما حاضر به تمدید قرارداد نشد . اکنون از بیمه بیکاری استفاده می کنم ! آیا باز می توانم تقاضای از کار افتادگی بدهم ! چون به دلیل بیماری به چند جا هم مراجعه کردم ولی حاضر به دادن کار نشدند . من 10سال سابقه بیمه دارم، بیماری که با آن به کمسیون معرفی  شدم avn بود . ولی  جدیدٱ پزشک تشخیص AS پیشرفته داده است ؟ بله می توانید مجددا درخواست دهید . ابلته باید درمان تان را کامل کرده باشید تا کمیسیون پزشکی در این زمینه نظر دهد . 

8- پدر دوستم 90 ساله است ومستمری بگیر تامین اجتماعی ! فرزند مجرد دختر هم ندارد . فقط یک دختر دارد که ازدواج کرده و حال شوهر ایشان هم خوب نیست . در صورت فوت پدر وشوهر خانم ، این مستمری به خانم می رسد ؟ البته شوهر ایشان از طرف بیمه روستاییان 4 ساله که واریز می کند !  با توجه به اینکه دکتر شوهر ایشون را جواب کرده است ؟ بله به ایشان می رسد . البته ایشان فقط می توانند از یکی از مستمری های صندوق روستائیان یا تامین اجتماعی استفاده کنند . 

9- بنده بیمه شده کارگر ساختمانی هستم . به خاطر مشکل مادرزادی که روی پاهایم داشتم در بدو بیمه شدن 30 درصد از کار افتادگی برایم نوشتند .  راستش به خاطر شرایط جسمیم کار کردن برایم  خیلی سخت شده و توانایی کارکردن را ندارم . در حدود سه سال است که حق بیمه پرداخت می کنم و یک مشکل جسمی دیگر هم دارم که جدیدا برایم به وجود آمده است . آیا من می توانم  بازنشست بشوم ؟ باید تقاضای ازکارافتادگی به کمیسیون پزشکی بدهید و مرجع تصمیم گیری اعضای کمیسیون هستند . سابقه تان خیلی کم است و این موضوع لحاظ می شود . ضمنا مشکل مادرزادی تان در بررسی ازکارافتادگی لحاظ نمی شود . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .