مرخصی زایمان و بیکاری !1- من دارای ۴۰ سال سن و۲۰سال سابقه کار در نیروهای مسلح هستم . امسال عنوان کردند یا باز خرید شوید و سابقه بیمه را به تامین اجتماعی انتقال دهید وبا پرداخت بیمه تا ۳۰ سال آنجا بازنشسته شوید  یا لان بازنشسته نیروهای مسلح با  کمترین حقوق ماهیانه ۱۲۶۰۰۰۰ شوید . به نظر شما کدام مورد را انتخاب کنم ؟ بستگی دارد که مابه التفاوت حق بیمه را شما پرداخت کنید یا نه ! و اینکه حق بیمه 10 سال آینده را در چه شغلی و با چه مبلغی پرداخت کنید . کلا هر دو گزینه خوب است . باید شرایط خودتان را بسنجید . 

2- افرادی که از طریق کارگاه هایی بیمه شده اند که شامل طرح معافیت سهم کارفرما می باشند آیا در زمان بازنشستگی باید مابه التفاوت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند ؟ نه ! حق بیمه سهم کارفرمایی  این افراد باید توسط دولت  پرداخت گردد . 

3- سلام لطفا بفرمایید که نوع بیمه شدگان تامین اجتماعی دعبل اجباری است یا مشاغل آزاد  حساب می شود ؟ چون در اینصورت باید در کلینیک های تامین اجتماعی فرانشیز بدهیم ؟ هیچکدام حساب نمی شود . فرانشیز هم ندارد . 

4- من یکسال در شرکت پیمانکاری کار می کردم و بیمه ام در لیست دفتر مرکزی رد می شده است ولی بعلت مشکلات نقدینگی شرکت قادر به پرداخت نبود . چند مرتبه هم اقساطی کردند ولی اقساط را نیز پرداخت نکردند . در حال حاضر چندین اخطار برای مدیریت آمده که هنوز اقدامی صورت نگرفته است . می خواستم ببینم امکان دارد که تامین اجتماعی سوابق بیمه این یکسال را بعلت عدم پرداخت وجه حذف کند؟ تا وقتی مبلغ پرداخت نشود سابقه بیمه برای شما محسوب نمی شود . 

5- سلام مهندس جان ببخشید مزاحم اوقات شدم . در مورد بیمه سخت و زیان آور چند تا سوال داشتم . 

  1. اول اینکه اگه کارفرما برادر باشه سخت زیان آور مورد قبول این سازمان هست یا نه ؟ 
  2. دوم اینکه آیا بیمه شده که کارفرما برادرش هست از بیمه بیکاری می تواند استفاده کند یا نه ؟ 
  3. سوم اینکه حق بیمه سخت و زیان آور حق کارگر وکار فرما رادر سال ۹۶ و۹۷ را بی زحمت مبلغش را لطف کنید.  سپاس گذارم از زحمات جناب عالی ؟
  • بله مورد قبول سازمان هست . 
  • بله می تواند استفاده کند . 
  • هر مبلغی حق بیمه تان است 4 درصد اضافه می شود . 
6- سلام و خسته نباشید ! کارگاه از حقوق من بیش از قانون حداکثر سقف بیمه کسر کرده و به حساب تامین اجتماعی واریز کرده اند ولی تامین اجتماعی همان سقف حداکثری رو محاسبه کرده و در سابقه ام منظور کرده است . چطوری می توانم این مابه التفاوت خودم از بیمه دریافت کنم . ممنون می شوم پاسخ بدهید ؟ معمولا به این سادگی مسترد نمی گردد . باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید . 

7- بنده یک بار غیبت کردم جهت بیمه بیکاری و  به من فرم معرفی به کاریابی را دادند :  رفتم آنجا گفتند قانون 70 به 30 جهت اشتغال مجدد اجرا می شود . چند تا سئوال دارم ؟ 

  1. اگر شغل پیشنهادی را قبول نکنم بیمه من قطع می شود واز چه زمانی ؟ 
  2. قانون 70 به 30 آیا حقوق پایه کارگری به بنده داده می شود ؟
  • بله اگر قبول نکنید مقرری بیمه بیکاری تان قطع می شود . 
  • نمی دانم قانون 70 به 30 چیست . 
8- من گواهینامه و کارت شناسایی  مهارت  قالیبافی از طرف سازمان فنی و حرفه ای دارم . از کجا می توانم درخواست بیمه کنم ؟ باید با معرفینامه تعاونی فرش و گلیم شهرتان به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید . 

9- سلام وقتتان بخیر ! آیدی شما را از طریق سایت برداشتم . مطلبی گذاشته بودید درباره تهیه لیست بیمه .اشتباهم را متوجه شدم که قسمت شماره لیست را من ثابت ۰۱ نمی زدم و هر دفعه یک شماره ای می زدم مثلا ۰۲ یا ۰۳. آیا این مشکل ساز می شود برای شرکتمان ؟ اگر اینطوره راه اصلاح کردن لیست های ارسال شده را بمن بگوئید ؟ ممنون می شوم ! باز هم ممنون از مطالب خوبتان ؟ نه مشکل خاصی پیش نمی آورد . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .