بیمه عمر و سرمایه گذاری !1- من یک سوال داشتم . ما دفترچه بیمه سلامت داشتیم که الان باطل شد و الان واقعا بدون دفترچه سخت است برایمان . شغل همسرمن هم کارگرفصلی است . چکارکنیم و چه دفترچه ای بگیریم  ؟ ممنون می شوم جواب  بدهید ؟ بهتر است از طریق بیمه کارگران ساختمانی تامین اجتماعی اقدام کنید . اگر امکانش نبود می توانید هزینه دفترچه بیمه سلامت را با تقبل هزینه بگیرید . 

2- من سرباز نیروی انتظامی هستم , تازه ازدواج کردم . می خواستم همسرم را جز بیمه نیروهای مسلح قرار بدiم . خواستم ببینم باید کجا اقدام کنم ؟ مدارک همسرتان را از طریق یگان مربوطه ارسال کنید . دفترچه را از مراکز ساتا در سطح  شهر می توانید بگیرید . 

3- برای دریافت افت قیمت ماشین چه مدرکی نیاز است. و قبل از درست کردن ماشین باید به شورا مراجعه کرد یا بعدا هم می شود؟ کروکی تصادف و مدارک بیمه و فاکتور هزینه های انجام شده . البته نهایتا کارشناس دادگستری نظر می دهد . باید به هیات حل اختلاف محل زنگی مقصر شکایت کنید . ربطی به درست کردن ماشین ندارد و در هر صورت می توان مراجعه کرد . 

4- ببخشید اگر کسی در جایی کا ر می کرده است و الان می خواهد بیمه اختیاری شروع کند نباید نه ماه از آخرین  پرداختی بیمه اش گذاشته باشد ؟ ایشان مراجعه کردند جهت بیمه اختیاری  گفتند  چون یک از ماه ها  برایتان ۱۵ روز رد شده باید  قبلش  معاینه شوید ایا درسته ؟ ربطی به 9 ماه ندارد . بله باید معاینات بدو بیمه پردازی را انجام دهند . 

5- پشت دست چپ من سوخته است . می خواستم بدانم شامل دیه می شود ؟ اگر درجه سوختگی بین 1 تا 4 باشد ، شامل دیه می شود . 

6- ببخشید سوال من شاید به نظر خنده دار بیاید اما متأسفانه  اتفاق افتاده است. شعل همسر بنده مهندسی برق سکوهای نفتی است و چند ماهی است حس بویایی خودش را از دست داده و دکتر تایید کرده به دلیل قرار گرفتن در مجاورت سکو و مواد شیمیایی است . سوالم اینجاست آیا می توانیم از بیمه غرامت بگیریم ؟ این موضوع را باید پزشکی قانونی یا پزشک معتمد بیمه تائید کند و البته بحث بویایی فرآیندی طولانی است و ممکن است برگردد . اگر کارکنان بیمه حوادث باشند و چنین موردی تائید شود بله می توان دیه گرفت . 

7- شرمنده می خواستم بپرسم که

  1. اگر تصادف در سال ۹۶ اتفاق افتاده باشد و پرونده در سال ۹۷ بسته بشود دیه به کدام سال محاسبه می شود ؟
  2. اگرپرونده ای در سال۹۶ بسته شود ولی در سال۹۷ به دادگاه برود و حکم داده شود ، بیمه موظف به پرداخت دیه به نرخ کدام سال است ۹۶یا۹۷؟
در هر حال دیه باید براساس تاریخ حکم دادگاه داده شود . بعد از حکم و گذشتن زمان اعتراض 1 ماه وقت دارد دیه را بدهد . اگر در این اثنا زمان از 1 ماه بگذرد و وارد سال جدید شود دیه براساس سال جدید محاسبه می شود . 

8- ببخشید یک موردی هم برایم پیش آمد . الان رای دیوان بنده که به نفع من است در مورد اجرای ماده 148 . رای را دادم تامین اجتماعی که اجرا کنند . دیروز از تامین اجتماعی بهم زنگ زدند گفتند فردی که شکایت کردی کارفرما پدرش هست . یعنی من با پسرش شکایت کردم ،  می گویند آن فروشنده هست ولی کارفرما پدرش است . من نمی دانستم چون من با پسرش طرف بودم وکلا کارفرمایم ایشان بود و حتی همه مراحل اداره کار پسرش آمده بود . حالا بنظرتان این رای من اجرا می شود دیگر ! یا خدایی نکرده برایم مشکل شد . این مورد می گویند . بنظرتان رای ماده 148 اجرا می شود ؟ به نظر من اجرا می شود . 

9- من خانومی هستم که کار می کنم وبیمه اجباری هستم . همسرم بیمه نیست و 50 ساله است . بعد از فوت من دخترم می تواند از مستمری من استفاده کند ؟ تا وقتی که ازدواج نکند یا شاغل نشود می تواند استفاده کند . انشاء الله 120 سال عمر کنید . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .