تاریخ محاسبه دیه !1- شکستگی دو قوزک پا که یک طرف پلاتین خورده و طرف دیگر دو تا پیچ زدن چقدر دیه تعلق می گیرد . ممنون از راهنماییتان ؟ ربطی به پلاتین و پیچ ندارد . احتمالا 8 درصد دیه دارد . معادل 18 میلیون و 480 هزار تومان به نرخ دیه امسال .

2- من کارم پیک موتوری است و امروز صبح یک اقایی داشتم جایی می بردم که تصادفی کردیم . ایشان گفتند هیچیم نشده است و فقط قفسه سینه ام کمی می سوزد . انگار دسته موتور خرده است توی قفسه سینه ام . باهم رفتیم دکتر  و آقای دکتر گفتند که دنده ها آسیبی ندیده وگفتند هیچی نیست . الان پیام داده که طپش قلب دارم واینجور چیزها ! می خواهم شکایت بکنم ! می خواستم ببینم آیا می توانند شکایت بکنند  یا خیر ؟ از زمان تصادف تا الانم حدود سیزده چهارده ساعت گذشته است ؟ شکایت که می توانند بکنند . با این حال اگر آسیب خاصی ندیده باشند دیه تعلق نمی گیرد . طپش قلب دیه ندارد . 

3- شخصی که دراثر تصادف رانندگی آسیب دیدگی وارده به جسم شده آن هم در ماه حرام ! آیا دیه آسیب دیده  جزئی از جسم  دو برابر یا براساس ماه حرام محاسبه می شود ؟ نه دیه به صورت معمولی محاسبه می شود . تنها در صورت فوت براساس ماه حرام محاسبه می شود . 

4-  ببخشید شکستگی استخوان محافظ  چشم  هم از بالا هم از پایین  وخوردن  3 عدد بخیه روی صورت دیه اش حدودا چقدر می شود ؟ حدود 16 درصد دیه اش می شود . 

5- داداش من ۴ ماه پیش تصادف کرد ومتاسفانه فوت شدند . خواستم بدانم بیمه که الان قرار است دیه پرداخت کند ، کامل دیه را می دهد یا کمتر می دهد ؟ و اینکه می گویند دیه شخص ثالث دیگر به راننده فوت شده شامل نمی شود ایا این قانون شامل ما می شود یا نه ؟  دیه را باید کامل بدهد . دیه شخص ثالث به راننده فوت شده تعلق می گیرد . 

6- سرباز وظیفه آموزشی که به علت سهل انگاری پادگان و اهمیت ندادن به سرماخوردگی دچار عفونت شدید بدن و از دست دادن کبد شد و فوت در بیمارستان در همان روز اعزام از پادگان به بیمارستان شد. الان تکلیف خانواده متوفی چیست ؟ چه حق و حقوقی به آنها تعلق می گیرد ؟! باید به کجا مراجعه کنند! ؟ آیا شهید محسوب می شود! آیا دیه کامل تعلق می گیرد؟! لطفاً کمکم کنید ممنونم ؟ در صورتیکه اثبات شود پادگان در فوت وی مقصر بوده است تا میزان یک دیه کامل به وی تعلق می گیرد . باید به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح مراجعه کنید . سربازان همه بیمه درمانی و حوادث دارند . شهید محسوب نمی شوند

7- یک بنز لب خیابان پارک کرده بود . شب بود ازعقب زدم بهش . ۱۲ساعت توکما بودم .چشم راستم بینایش را ازدست داد. . حالا من نمی دانم چه بکنم ! اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم ؟ اگر بیمه نامه تان از مرداد 96 به این طرف تمدید شده باشد می توانید از بیمه شخص ثالث خودرویتان دیه بگیرید . 

8- با سلام من به مدت سه ماه در کارگاهی مشغول به کار شدم . دقیقا سه ماه مانده به عید نوروز کارفرما سه ماه حقوق من را نداد . دو روز مانده به عید حساب کتاب کردیم : کلی خسارت جنس مرجوعی ٫ خراب شدن رایانه و از این قبیل موارد را از حقوق من کسر کرد . اول کاری قانون کار صحبت کرده بودیم ولی موقع حساب کتاب حقوق هر ماه را هفتصد حساب کرد و برای سه ماه کار کردنم مبلغ ۱۱۰۰۰۰۰۰ را به حسابم کارت به کارت کرد . من هم بعداز تعطیلات عید سر کار نرفتم . ایشان هم شروع کرده به آزار واذیت تلفنی . می گوید ریموتم دست توست واز کارخانه ام دزدی کردی ! یک ماه هم حق بیمه واریز کرده که مبلغ ۱۴۰۰۰۰۰ ریال هم بابت بیمه از من کسر کرده است . شکایت نکرده ام . می توانم بابت اینکه حقوقم را نداده وتهمت می زند از او شکایت کنم ؟ ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید ؟  بابت حقوق ، بیمه ، مبلغ زیادی که بابت بیمه کسر کرده است ، حداقل حقوق طبق قانون کار ، حق بن و ... به اداره کار شکایت کنید . بابت تهمت در صورت داشتن مدرک می توانید به دادگاه عمومی شکایت کنید . 

9- ببخشید من از خرداد سال ۹۴ در یک مغازه لوازم آرایشی کار کرده ام و ایشان من را بیمه نکرده اند و تا ۲۱ برج ۱۲ سال ۹۶ کار کرده ام وهمیشه از اداره بیمه می آمدند کار فرمام می گفت که این فروشنده چند روز است که آمده و اینکه ایشان ناگفته نماند حقوق وعیدی من را می دادند ولی سنوات من را نداده اند و بیمه نکرده اند . خواهش می کنم اگر نتیجه ای برای بیمه نکردنم می گیریم تا شکایت کنم خواهش می کنم به من کمک کنید من هیچ کس را ندارم کمکم کنید ؟ با مدارک پرداخت حقوق به اداره کار شکایت کنید . نتیجه می گیرید . 

10- اگر با مطالعه مطالب وب سایت جواب سوالتان را نیافتید ، بنده به صورت  رایگان  در محیط تلگرام یا اینستاگرام مشاور شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، مسائل بیمه ای و کارگری خواهم بود.  کافیست با آدرس تلگرام و یا صفحه اینستاگرام بنده  که در زیر آمده است تماس حاصل فرمایید . اگر وب سایت ، صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  بیمه جو را به دوستانتان معرفی کنید، قطعا مرا ممنون خود خواهید کرد. توجه داشته باشید که به علت سوالات زیادی که در تلگرام شخصی اینجانب پرسیده شده است ، متاسفانه پاسخگویی به شما عزیزان بسیار زمانبر بوده و یا اصلا امکانپذیر نمی باشد . خواهشمند است با توجه به سوالات زیادی که تا به حال پرسیده شده است و اینجانب جواب داده ام و با جستجوی کلمات کلیدی در قسمت جستجوی بالای سایت (سمت چپ بالای سایت) ، جواب سوالتان را خودتان پیدا کنید . باز هم از شما پوزش می خواهم اگر نتوانم جوابگو باشم .