ذخیره مرخصی باقیمانده کارگر در پایان سال !


من در یک شرکت خصوصی مشغول به کار می‌باشم. آیا شرکت می‌تواند از ذخیره‌ تا ۹ روز مرخصی باقیمانده در آخر سال سر باز زند؟ کارفرمای محترم الزام به ذخیره‌ ۹ روز از مرخصی باقیمانده را مختص شرکت‌های دولتی دانسته و تصور ایشان این است که ایشان ملزم به رعایت این امر نیستند ؟ خواهشمند است با استفاده از موارد قانونی من را در این زمینه راهنمایی کنید ؟ طبق ماده 66 قانون کار می توانید 9 روز از مرخصی باقیمانده تان را ذخیره کنید و یا معادل ریالی آن را دریافت کنید . در صورتیکه کارفرما زیر بار این موضوع نمی رود می توانید ماده 66 قانون کار را به ایشان گوشزد کنید و یا اینکه به اداره کار مراجعه کنید . البته اگر احساس می کنید در این زمینه مشکل دارند به نظر من مرخصی تان را بروید بهتر است . 

بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .