مشاهده سوابق بیمه ای و اشتباهاتی که نباید انجام داد ؟1- شاید برایتان پیش آمده باشد که بخواهید سوابق بیمه ای تان را ببینید . بارها و بارها و بارها پیش آمده است که افراد درخواست بازنشستگی داده اند و تازه دیده اند کلی سوابق شان وجود ندارد و بعدا پیگیری کرده اند دیگر کارفرمایشان حق بیمه شان را نریخته است . بهترین کار این است که چند ماه یک بار دقیقا سابقه مان را بررسی کنیم . حالا چه کارفرمایمان این حق بیمه را پرداخت می کند و یا اینکه خویش فرما هستیم . فرقی نمی کند باید همواره پرداخت حق بیمه مان را چک کنیم .

2- برای دیدن سوابق بیمه ای به این لینک مراجعه کنید . اگر تا به حال سوابق تان را ندیده اید یا مدت ها قبل این کار را انجام داده اید در سیستم جدید ابتدا باید ثبت نام کرده و سپس سوابق تان را ببنید که این فرآیند کمی طول می کشد . بر روی ثبت نام کلیک کرده و اطلاعاتی مثل شماره ملی و بیمه و نام و نام خانوادگی را وارد کنید . دقت کنید که شماره موبایل حتما برای خودتان باشد وگرنه رسما بیچاره می شوید و باید بارها و بارها برای حل مشکل به شعبه تان مراجعه کنید .

3- اگر شماره موبایل برای خودتان باشد در کمتر از 48 ساعت پیامک تاییدیه برای تان می آید و به راحتی می توانید سوابق تان را ببینید. کافی است کد ملی تان و رمز عبورتان را وارد کنید و پس از وارد کردن هر دو وارد شوید و سوابق تان را با یک ماه تاخیر ببینید .  اگر فکر می کنید سابقه پرداخت حق بیمه ای دارید و در سایت ذکر نشده است حتما از شعبه مربوطه پیگیری کنید . خیلی راحت و در کمال صبر و آرامش .

4-   بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .