غرامت دستمزد ایام بیماری !1- تا به حال شده است به گونه ای بیمار شده باشید که چند روزی را نتوانسته باشید سر کار بروید ! چند روزی که ممکن بوده است به چندین ماه نیز برسد ! یا اینکه حادثه ای برایتان اتفاق افتاده است که نیاز داشته اید بعد از آن استراحت کنید . اگر بیمه شده تامین اجتماعی هستید می توانید با خیال راحت استراحت کنید و حقوقتان را از تامین اجتماعی بگیرید و البته این دوران جزء سوابق تان نیز حساب خواهد شد . به این حقوق غرامت دستمزد ایام بیماری می گویند . 

2- برای اینکه بتوانید این مبلغ را دریافت کنید چند شرط دارد : اول اینکه در ایام استراحت سرکار نروید دوم در این ایام از کارفرما حقوق نگیرید که معمولا نمی دهند سوم قبل از بیماری رابطه کارگر کارفرمایی تان وجود داشته باشد چهارم مدت استراحت تان به تایید پزشک معتمد سازمان یا شورای پزشکی برسد . 

3- اگر استراحت تان کمتر از 7 روز است و در طول سال به 15 روز نرسد با گواهی پزشک معالج تان قابل قبول است . اگر مجموع استراحت پزشکی در طول سال بین 15 تا 60 روز باشد باید به تایید پزشک معتمد برسد و البته استراحت های ایام بارداری نیز باید به تایید پزشک معتمد برسد . استراحت های بیش از 60 روز در طول سال باید به تایید شورای پزشکی برسد .

4- حالا مبلغی که به شما داده می شود چقدر است : اگر متاهل باشید 3/4 میانگین حقوق 3 ماه آخرتان را می گیرید . اگر مجرد باشید 2/3 میانگین 3 ماه آخر را می گیرید و البته اگر در مراکز تامین اجتماعی بستری شده باشید 2/3 می گیرید .

5-   بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .