افزایش تعرفه پروتز سمعک و دیگر پروتزها !1- همه می دانیم که سازمان تامین اجتماعی سعی خود را کرده است که تا حد امکان هزینه های درمانی بیمه شدگان را پوشش دهد . یکی از هزینه هایی که همواره ممکن است برای بیمه شدگان دردسر ساز شود هزینه های اروتز و پروتز است . هزینه هایی مانند سمعک ، عصا ، عینک ، واکر و ... که عمدتا به مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند و بعضا تفاوت قیمت مدل های ایرانی با خارجی آن بسیار زیاد است . این روزها سازمان سعی کرده است که پوشش هزینه ای این وسایل را تا حد ممکن بالا ببرد تا بیمه شدگان بتوانند اجناس با کیفیت تری خریداری کنند .

2- تعرفه سمعک در یک اقدام درست بیش از 6.5 برابر شده است . یعنی در حالیکه قبلا تعرفه سمعک 200 هزار تومان بود این مقدار تا یک میلیون و دویست و 60 هزار تومان افزایش پیدا کرده است . اما اگر قیمت سمعک خریداری شده از این مقدار کمتر بود همان مقدار فاکتور پراخت می گردد.

3- برای اینکه هزینه  سمعک و یا دیگر وسایل کمکی که به زودی مبلغ شان اضافه می گردد توسط تامین اجتماعی قابل پرداخت باشد نیازبه تائید شورای پزشکی سازمان است . قبلا چون مبالغ پایین بود نیاز به تائید وجود نداشت ولی الان وجود دارد و بیمه شده از طرف شعبه به شورای پزشکی مستقر در مراکز درمانی  تامین اجتماعی ارجاع می گردد تا پس از تائید شورای پزشکی نسبت به پرداخت هزینه فوق اقدام گردد .

5- متاسفانه بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد ، بیمه شدگان شاغل در کارگاههای مشمول پورسانتاژ واگذاری درمان یا تعهدات کوتاه مدت و مستمری بگیرانی که حق بیمه درمان آنان به صورت سرانه ای کسر می گردد و افراد تحت تکفل آنها نمی توانند از این مزایا استفاده کنند . امیدوارم این مساله یک روز نیز برای این افراد حل گردد.

6- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .