استعلام سوابق بیمه !1- سوال داشتم از خدمتتان در خصوص عدم پرداخت حق بیمه. خواهر بنده منشی بودند در آموزشگاه زبان از سال ۹۳. سال ۹۳ هیچ بیمه ای رد نشده است. البته کارفرما از خواهرم خواستند برگه بازرس بیمه رو امضا کند و برای جریمه نشدن خودش قبول کند  فقط ۱۰ روز در ماه کار می کنند آنجا ! سال ۹۳-۹۴ ماهی ۱۰ روز و سال ۹۶ ماهی ۱ روز بیمه رد شده است . قراردادی هم نداشتند. البته چک ضمانت کار دسته کارفرما هست و پرینت حساب تمام پرداختهای حقوقی گرفته شده است. درضمن با حقوق ۱۵۰ هزار تومان شروع کردند. بدون هیچ عیدی و مزایا ! اگر از طریق اداره کار اقدام کنیم می توانیم حق ایشان رو بگیریم؟ اگر شدنی هست به نظر شما حدودا چه مبلغی می تواند باشد ؟ بله بهترین کار شکایت به اداره کار است و بهتر است در ابتدا به سراغ تامین اجتماعی نروید . اگر پرینت تمامی پرداخت های حقوقی را دارید به همراه حق بیمه های پرداختی و فیش حقوق می توانید بابت بیمه ، حقوق ، مزایا ، بن خواروبار ، پایه سنوات ، عیدی و سنوات شکایت کنید . بهتر است با رای اداره کار بابت بیمه به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

2- من یک معلم هستم که درسال۸۷ به استخدام آموزش وپرورش در آمدم . بیمه من تا سال۹۰ تامین اجتماعی بود . در سال۹۰ انتقال صندوق به خدمات دادم ودر آن زمان پول بیمه از تامین به خدمات انتقال داده نشده است . اکنون برای احتساب سنوات دورانی که تامین بودم خدمات کشوری می خواهد مابه التفاوت را به نرخ ۲۲/۵ آخرین حکمم حساب کند که مبلغ زیادی می شود . لطفا اگر راه قانونی دارد من را راهنمایی کنید تا بتوانم به دیوان شکایت کنم ؟ مابه التفاوت براساس آخرین حق بیمه پرداختی به صندوق تامین اجتماعی و با کسر سهم درمان به سازمان بازنشستگی کشوری انتقال می یابد . وظیفه انتقال مبالغ مزبور بر عهده سازمان تامین اجتماعی و با درخواست اداره آموزش و پرورش می باشد . 22.5 درصد از کجا آمده است ؟! ضمنا شما نباید این مبلغ را پرداخت نمایید .

3- آیا به راننده مقصر دیه جرح تعلق می گیرد. یا فقط به قطع عضو و فوت راننده مقصر دیه تعلق می گیرد . چند روز پیش پدرم بر اثر واژگونی خودرو دچار جراحت و شکستگی دست شده اند آیا دیه تعلق می گیرد ؟ اگر بیمه نامه تان را از مرداد ماه امسال به این طرف تمدید کرده اید دیه جرح تعلق می گیرد وگرنه تنها در صورت نقص عضو دیه تعلق می گیرد .

4- من ٢ماه پيش با يك خودرو سمند تصادف كردم و تمام خسارت اين خودرو را بيمه پرداخت كرد ؟ الان شكايت كرده برای من كه افت ماشينش رو بدهم ؟ ولي ماشينش مدل ١٣٨٤اصلا ؟! به نظر شما افت حساب مي كند قاضي برای همچين ماشيني ؟ معمولا برای ماشین های بالای 10 سال بعید است افت قیمت حساب شود . با این حال اگر کوچکترین تصادفی تا به حال نداشته باشد ممکن است مبلغ اندکی به عنوان افت قیمت در نظر گرفته شود .

5- ببخشید مزاحم شدم . از اینترنت در مورد خسارت افت ماشین جستجو می کردم که صفحه شما را خواندم . من امروز با یک ماشین مزدا 3 مدل 90 تصادف کردم و از گلگیر و درش یکم آسیب دید . افسرهم منو مقصر نوشته است . می خواستم بدانم طرف می تواند بابت افت ماشینش شکابت کند ؟  بله می تواند . البته اگر بدون رنگ در بیاید افت قیمت تعلق نمی گیرد اما اگر تعویض شود و یا رنگ شود افت تعلق می گیرد.

6- با سلام و خسته نباشید. داشتم مطلب افت قیمت خودرو رو می خواندم. ما با ماشین پراید هاچ بک تصادف کردیم. ماشین ایشان گلگیر عقب رو تعویض و مجبور به رنگ کردن شدند . شاسی هم عوض شده است . مدل ماشین هم ۹۳ بود.خواستم بدانم اگه بخواهیم دوستانه مبلغی رو بهشون بدیم چقدر باشه ؟ بابت گلگیر عقب حدود 5 درصد قیمت خودروی نو مدل 93 تعلق می گیرد . بابت شاسی نیز تا 10 درصد قیمت می توان افت در نظر گرفت . به نظر من حدود 10 تا 15 درصد قیمت ماشین نو مدل 93 حق طبیعی اش است .

7- با کارفرما صحبت کردم گفتن ساختمان را به اندازه 4 نفر بیمه مسولیت کردم . تمام هزینهای درمان را بیمه پرداخت می کند .  چکار باید کنم هزینه های بیمارستان ، مطب ، دکتر فیریو تراپی ، دارو ها از کار افتادگی و این ها را بیمه به غیر از دیه پرداخت می کند و به چه صورت است ؟ بستگی به پوشش بیمه و میزان مبلغی که بابت موارد فوق پرداخت می کند دارد . رفتار بیمه های مختلف در این زمینه با یکدیگر متفاوت است و البته بستگی دارد که چه نوع بیمه نامه ای خریداری شده باشد . قانونا باید هزینه های درمانی و دیه پرداخت گردد . 

8- بیمه کارت سبز چیست ؟ بیمه ای است بین المللی که مشابه بیمه شخص ثالث است و چنانچه هزینه ای بابت تصادف برای شما ایجاد گردد می توانید با استفاده از این بیمه نامه هزینه ای را که کرده اید اعم از هزینه های درمانی و ... را از بیمه بگیرید . نماینده این بیمه در کشور ما شرکت بیمه ایران است . 

9- صبح حضرتعالی بخیر.حقیر تصادف کردم.دوجای لگن به نام حفره مفصلی رانی و اندام تحتانی به علاوه کشکک و درشت نی قوزک پا به اضافه ساییدگی مچ دست دارم.میزان دیه اش باتوجه به سال ۹۶ چقدر می شود؟ در ضمن دو جای لگن شکسته است. با تشکرفراوان از زحمات شما ؟ بابت لگن 16 درصد دیه احتمالا تعلق می گیرد هر چند پزشکی قانونی با معاینه دقیقا میزان دیه و ارش را تعیین می کند . بابت کشکک و درشت نی هر کدام 8 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت سائیدگی مچ دست 0.5 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت هر درصد 2 میلیون و 100 هزار تومان محاسبه می شود . 

10-  بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

محاسبه دیه اعضای بدن

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟