دیه ای که فکر می کنیم و دیه ای که می دهند !1- می خواستم ببینم دیه من چقدر می شود ؟ 
 1. 0.5 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 50 هزار تومان .
 2. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می گردد .
 3. 66 درصد دیه کامل معادل 140 میلیون تومان .
 4. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 5. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود .
 6. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 7. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 8. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 9. بابت آسیب دنده در گواهی دوم 1 درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان .
2- سلام وخسته نباشید ! من دریک دعوا با همسایه ۳ تا حارصه برای زیبایی صورتم و۲ هزارم ارش  و لبم بر اثر ضربه پوف کرده و لثه هایم همش قرمز شده و دندان جلو لق شده و کنار گوشم خط خورده و خون ازش جاری شده بود . لطفا دیه من را محاسبه کنید ؟ ممنون می شوم ! همچنین براثرضربه به گوشم هم چشمهایم ضعیف شده است ! می خواهم دوباره شکایت کنم ؟ بابت حارصه های صورت 6 میلیون و 300 هزار تومان به شما تعلق می گیرد . بابت 2 هزارم ارش 420 هزار تومان به شما تعلق می گیرد . بابت دندان احتمالا 2 درصد ارش معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان تعلق می گیرد اگر نیفتد . بابت گوش تان 2 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان . بابت لب تان احتمالا 0.3 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 630 هزار تومان . بابت لثه چیزی تعلق نمی گیرد . 

3- شکستن استخوان درشت نی پا همراه با پلاتین و شکستگی استخوان درشت نی دست همراه با پلاتین با بخیه و شکستگی بینی با جابه جایی و بخیه پیشانی  حدودا  8 بخیه چقدر با کبودی بدن دیه دارد ؟  شکستگی های استخوان های درشت نی پا و دست هر کدام 8 درصد دیه دارد معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان . شکستگی بینی 4 درصد دیه دارد معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان . پیشانی تان احتمالا 3 درصد دیه دارد معادل 6 میلیون و 300 هزار تومان و هر کبودی در بدن 0.15 درصد دیه دارد معادل 315 هزار تومان . 

4- بنده در حدود پنج سال پیش به استخدام ذوب آهن اصفهان درآمدم و قرارداد دائم دارم .  در بدو ورود در آزمون طب صنعتی قبول شدم و مشکلی نداشتم . سپس در این چند سال دچار ضعیفی زیاد چشم، زانو درد،  خرابی معده شدم . محل کار بنده قسمت باطری کک سازی بود که استرس حرارتی شدید ، اشعه و نگاه مستقیم به کوره بود که یکسالی است تغییر سمت داده ام و جا به جا شده ام . قصد شکایت و گرفتن غرامت دارم  . لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید ؟ اگر بیمه تامین اجتماعی هستید بهترین کار این است که درخواست ازکارافتادگی دهید . اگر ازکارافتاده کلی شوید می توانید مستمری ازکارافتادگی بگیرید که البته احتمال آن ضعیف است . بابت دیه باید به دادگاه شکایت کرده و با نظریه پزشکی قانونی از ذوب آهن دیه بگیرید . البته  در این مورد بسیار دقت کنید که خدای ناکرده کارتان را از دست ندهید . 

5- اگر امکانش هست می شود میزان نقص عضو موارد زیر را بگوئید ؟

 1. شکستگی کف دست در دو ناحیه
 2. شکستگی حفره دندانی در هر دو طرف صورت
 3. آسیب عصب صورت در ناحیه چانه .این آسیب ها با چهار پیچ و پلاتین در فک پایین نگه داشته شده است  ؟ 
 • شکستگی کف دست در هر ناحیه 16 هزارم درصد دیه دارد معادل 3 میلیون و 360 هزار تومان 
 • شکستگی حفره دندانی در هر طرف صورت 2 درصد دیه دارد معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان 
 • ارش دارد و توسط پزشک قانونی مشخص می گردد . معمولا 4 درصد 
6-  من بعداز ۶ ماه امروز وقت رسیدگی داشتیم که قاضی گفتند باید دوباره برید پزشک قانونی ! من که نامه آخر رو هم تحویل دادم ؟ در نامه اول تان خاتمه درمان و رسیدگی اعلام شده بود . با این حال این موضوع به ضررتان نیست و ممکن است درصدتان اضافه شود !

7- من با ماشینم به همراه خانمم ،پسر عمه ام و خانمش تصادف کردیم و ماشین مان چپ کرد . خانمم کتف چپش و ترقوه شکست ! پلاتین گذاشتند . 6 ماه باید پلاتین باشد و کبودی دست و پاهایش .پسر عمه و خانمش دست و پاهایشان کبو د شده است . بیمه شخص ثالث استفاده کردیم . خواستم بدانم دیه خانمم واین 6 ماه طول درمان و پسر عمه و خانمش چقدر تعلق می گیرد ! باتشکر مرسی از راهنماییتان ؟ بابت طول درمان چیزی تعلق نمی گیرد . بابت ترقوه 4 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان . بابت هر کبودی در سر و صورت 0.3 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 630 هزار تومان و بابت هر کبودی در بدن 0.15 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 315 هزار تومان . 

8- سلام وقت تان بخیر ! بنده چند وقت پیش در کنار خیابان که منتظر تاکسی بودم با یک خودرو تصادف کردم . ساق پای راستم شکست و با پلاتین بلند پیچ شد و مچ پای چپم هم شکست که با پین عمل کردند . دیه شکستگی مچ هم همان هشت درصد است؟ ارش پین و پلاتین بلند پای راستم چقدر هست ؟ دیه شکستگی مچ همان 8 درصد است . اگر پلاتین و پین دائمی شود و یا اینکه بعد از درآوردن آن به خوبی ترمیم نشده باشد 2 درصد دیگر نیز اضافه می شود . 

9-  مدت زمان استراحت پزشکی مربوط به شکستگی قوزک پا چقدر هست؟ کمترین مدت تا بیشترین مدت رو اگر بفرمایید خیلی ممنون میشم ؟ بین 2 هفته تا 2 ماه ! بستگی به شدت آن دارد ! البته از نظر تامین اجتماعی 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .