از تامین اجتماعی بپرسید !1- همسر بنده خواهان انجام بیمه تأمین اجتماعی هستند . به نظر شما بیمه اختیاری مزیت بیشتری دارد یا مشاغل آزاد ؟ و خدمات  درمانی کدام یک بهتر است ؟ برای افراد متاهل که فرزند هم دارند به دلایل زیاد بیمه اختیاری بهتر است . خدمات درمانی بیمه احتیاری بدون فرانشیز است ولی خدمات بیمه اختیاری مجانی است . 

2- در صورتی که همسر و فرزند از مستمری پدر استفاده کنند و اگر همسر فوت کند  فرزند برای اینکه کل سهم مستمری را بگیرد. پس از مراجعه به تامین اجتماعی چقدر زمان می برد که کل سهم و حقوق تعلق بگیرد؟ معمولا بین 1 تا 2 ماه طول می کشد اگر مدارک کامل ارائه شود . اگر فرزند دختر باشد کمی زودتر انجام می شود چون استعلام های مربوط به پسران را ندارد . 

3- بنده در منزل مشغول قالی بافی هستم.  روزی که بازرس آمده من به علت بیماری و مراجعه به دکتر منزل نبودم. وقتی رفتم حق بیمه پرداخت کنم قبول نکردند وگفتند شما بیمه خانه دار ی شوید. لطفا مرا راهنمایی بفرمایید. چکار باید بکنم ایا بیمه خانه داری با قالی بافی فرق می کند ؟ بله بسیار فرق می کند و بیمه قالیبافی هم از نظر هزینه پرداختی هم از نظر مزایای دریافتی برای شما بهتر است . بهتر است به بازرسی شعبه بیمه تان مراجعه کرده و درخواست بررسی مجدد دهید . بیمه قالیبافی تان را از دست ندهید . 

4- آیا امیدی به سختی کار رانندگان هست یا نیست ؟ بعید است تصویب شود .

5- در خصوص بیمه بیکاری سوال داشتم . آیا اگر مدرک تحصیلی و لیست سابقه بیمه را به شرکتهای رتبه بندی بدهیم بیمه بیکاری قطع می شود ؟ من حدود ۲۰ سال سابقه دارم با مدرک کاردانی و یکساله که بیکار شدم الان با توجه به اینکه خدا بهم فرزند دوقلو داده نیاز شدید مالی دارم و مجبورم در قبال دریافت مبلغی حدود ۲ میلیون تومان اینکار را بکنم ؟ آیا بیمه بیکاریم قطع می شود لطفا راهنماییم کنید ممنون ؟ احتمالش ضعیف است ولی وجود دارد و ممکن است دچار دردسر شوید .  

6- در صورت واریز بیمه بصورت کارفرمایی از نظر بازنشستگی و حقوق بازنشستگی مشکلی برایم بوجود نمی آید . بیشتر نگران دوران بازنشستگی هستم که بیمه کارفرمایی از مزایای کمتری برخوردار باشد ؟ براساس حق بیمه پرداختی تان است ولی در بیمه کارگری یا اجباری امکان افزایش حق بیمه در دوره های زمانی معین وجود دارد که در بیمه کارفرمایی به این راحتی نیست .

7- ییخشید من 4 ماه پیش یک ماشین کامیونت ایسوزو از تهران بنگاه خریدم ! بعد اینکه آوردم شهر خودمان تا تعویض پلاک ماشین را انجام دهم .  پلیس راه توقیف کرد بعد اینکه پیگیر شدم  صاحب ماشین به تامین اجتماعی بدهی دارد ؟ بدهی ایشان 93میلیون است ؟! ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟ بهتر است قرارداد را فسخ کنید به هر نحو ممکن چون تا فروشنده با تامین اجتماعی تسویه نکند نمی توان ماشین را از توقیف درآورد . شاید می دانسته اند که بدهکارند و برای همین ماشین را فروخته اند .

8- من برای کارگر اسکلت ساز ساختمان تمام مراحل ومعاینات راانجام دادم . همه خوب بود فقط شن کلیه دارم به نظر شما تایید می شود بیمه بشوم ؟ قطعا تائید می شود . این موضوع ارتباطی به بیمه نشدن شما ندارد . 

9- سلام آقا وقتتون بخیر ! شرمنده سوالی دارم در رابطه با بیمه ؟ شرایط عضویت برای دریافت بیمه قالی بافی چطوره ؟ سن بازنشستگیش  چه زمانی است ؟ برای تابلو فرش هم بیمه می دهند ؟ بازرسی داره یا نه؟ دفترچه درمانیش کدومه ؟  برای عضویت باید  به کجا مراجعه کنیم ؟ باید به اتحادیه فرش مراجعه کرده و پس از تائید به شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید . سن بازنشستگیش مانند دیگر بیمه شدگان است . برای تابلو فرش هم می توانید اقدام کنید . بازرسی هم دارد . دفترچه درمانی آن هم دفترچه درمانی تامین اجتماعی است . 

10-بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .