مراکز دندانپزشکی رایگان طرف قرارداد با تامین اجتماعی !1- بنده سال ۹۳ در یک پخش مواد غذایی کار کردم . حقوق نمی‌داد البته اقساطی می داد ، بیمه هم امروز و فردا می کرد واریز نمی‌کرد . بالاخره اخراج کرد ، از اداره کار شکایت کردم و حقوق خودم را گرفتم .اما هنوز سال ۹۶ هست بیمه واریز نمی کند .من اگر بخواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم باید کارفرما حتما بیمه من را واریز کند تا بتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟ یا اصلا ربطی نداره ؟! یعنی با واریز نکردن بیمه بنده .می توانم استفاده کنم. همه کارای بیمه بیکاری را انجام دادم .گفتند برو دفتر پیشخوان ثبت نام کن .اگر من ثبت نام کنم بعد یک ماه جواب می آید .آیا با واریز نکردن بیمه من از آخرین کارگاه که شکایت کردم می توانم بیمه بیکاری بگیرم یا نمی شود ؟! اول باید بیمه واریز کند بعد من اقدام کنم برای بیمه بیکاری ؟ باید حق بیمه را واریز کنند تا بتوانید از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنید به خصوص در همان ماه هایی که از کار اخراج شده اید وگرنه تعلق نمی گیرد . 

2- کارگری داریم زیر نظر تامین اجتماعی . بچه ایشان  سرطان خون دارد .  آیا بیمه می تواند کمکی بکند به این کارگر ؟ ی تواند با تائید کمیسیون پزشکی تا آخر عمر تحت پوشش پدر از بیمه تامین اجتماعی استفاده کند .

3-  آیا کارمندان سازمان زندان ها که بیمه تامین اجتماعی دارند شامل بخشنامه های کارهای سخت وزیان آور می باشند ؟ کارمندان سازمان زندان ها مشمول قانون کار نیستند و در نتیجه مشمول قانون مشاغل سخت و زیان آور نمی شوند . 

4- بنده خدمت سربازیم مجموعا 3 ماه بوده و بقیه رو کسری بابت جبهه پدرم گرفتم . آیا امکانش هست این سه ماه رو هم حق بیمه اش رو بپردازم ؟ و یکسال هم بعد خدمت بیکار بودم تا بعدش مشغول به کار شدم . می شود این خلاء بیمه ای رو به نوعی پرداخت کرد ؟ بله می توانید سابقه خدمت سربازی تان را با پرداخت وجه به سابقه بیمه تان اضافه کنید . البته چون بعد از خدمت بیکار بوده اید باید حق بیمه دوران سربازی تان را بپردازید . 

5- ضمن تشکر از ارائه خدمات مشاوره بیمه ای، بنده به اتفاق چند نفر از دوستان در دهه هفتاد شرکت مهندسی مشاور تاسیس کردیم و بعد از حدود 6 سال از فعالیت، عملا شرکت را رها کردیم و غیر فعال نمودیم. در این مدت یکی از مهندسان همکار شرکت بعنوان ناظر پروژه در غرب کشور مشغول فعالیت بوده است. ایشان اخیرا با بنده تماس گرفته اند و همزمان به اداره تعاون شهرستان مربوطه هم شکایت نموده اند مبنی بر اینکه حق بیمه ایشان پرداخت نشده است. با بررسی مدارک باقیمانده از شرکت، سابقه ای از پرداخت ایشان پیدا ننمودم. متن ایمیل اولیه ایشان که متعاقب آن نامه اداره کار دریافت شد، بشرح زیر است: شرکت مهساب برای آن مدتی که اینجانب به عنوان مهندس ناظر در پروژه سد مخزنی سنگ سیاه کار می کردم ، لیست بیمه رد نکرده است . اما حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده است ، لذا الان  متأسفانه حق این جانب از بین رفته است . بنده خودم حاضرم جریمه مربوطه   را هم پرداخت نمایم . ضمن ارسال مدارک تقاضای راهنمایی از شما دارم ؟ احتمالا قراردادی با ارگانی داشته اید و حق بیمه مقطوع آن قراداد را به تامین اجتماعی پرداخت کرده اید ولی یا لیست بیمه رد نکرده اید یا در لیست بیمه اسم ایشان نبوده است  . ایشان اگر بتواند کارکرد خود را ثابت کند (که اداره کار معمولا در این زمینه سخت گیری نمی کند) باید حق بیمه شان پرداخت شود . بهتر است از طریق شعبه تامین اجتماعی مربوطه و بررسی قراردادهایی که داشته اید در صورتیکه رای اداره کار به نفع ایشان بود از تامین اجتماعی بخواهید که با توجه به حق بیمه پرداختی سابقه ایشان را محسوب کند . البته شخصا بعید می دانم تامین اجتماعی اکنون چنین چیزی را قبول کند . 

6- می خواستم بپرسم کسی از طریق بهزیستی می تواند بیمه تامین اجتماعی بشود ؟ بله . بهزیستی در این زمینه سهمیه دارد و البته باید در صف طولانی قرار بگیرید . در صورت موفقت تا چند سال حق بمه توسط سازمان بهزیستی پرداخت می گردد . 

7- آیا دررفتگی کتف به شکل مکرر شامل نقص عضو می شود وتامین اجتماعی خسارت پرداخت می کند ؟  نه معمولا رای طول درمان صادر می شود. 

8- فشار خون بالا و بیماری کلیه دارم  و نارسایی قلبی دارم  و سه تا از دیسک های کمرم پاره شده است . می توانم از کار افتادگی بگیرم  ؟ بابت بیماری های فوق از پزشک معالج گواهی بگیرید و به شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید . احتمال ازکارافتادگی تان زیاد است . 

9- می خواستم بدانم آدرس معاینات برای بیمه تامین اجتماعی اصفهان کجا  وجود دارد و باید بروم ؟ اگر منظورتان معاینات بیمه های خویش فرما است هر درمانگاهی که شعبه تامین اجتماعی به شما معرفی کرد باید بروید و اگر منظورتان معاینات بدو استخدام بیمه های اجباری در محیط های کاری است باید به مراکز طب کار مورد تائید بروید . لست این مراکز را از شعب بیمه می توانید بگیرید . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .