بیمه شخص ثالث و سوالات مربوطه !



1- چند روز پیش با یک 405 مدل 88 تصادف کردم و خسارت هم پرداخت کردم . اما چون ماشین دولتی بود می خواهند افت قیمت خودرو را بگیرند از من ! ماشین 405 از پشت خسارت دید و گلگیر سمت راست عقب از بیرون و داخل تعویض شده است . این ماشین شامل افت قیمت می شود ؟ حدودا چقدر می شود هزینه اش؟ ممنون می شوم راهنمایی کنی ؟ بله در صورتیکه زیاد تصادف نکرده باشد شامل افت قیمت می شود و میزان آن حدود 5 درصد ماشین پژو مدل 88 است . 

2- من امروز با یک خودروی رانا مدل ۹۶ تصادف کردم . ایشان ۷۰۰ هزار تومان خسارت از بیمه به خاطر گلگیر جلو و سپهر جلو و چراغ غرامت گرفت . الان ادعای افت قیمت دارد باید چکار کنم . ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟ ایشان می تواند شکایت کند و احتمالا شما به هیات حل اختلاف فراخوانده می شوید . بهتر است با تاخیر بروید و البته بگوئید که پولی ندارید بپردازید تا قسطی اش کنند . 

3- با سلام و خسته نباشید . من در ساختمان در حال احداث از پله افتادم و پایم از نازک نی شکست و پلاتین گذاشتم . از بیمه ساختمان استفاده کردم . الان بعد از طی پروسه اداری گفتند کارفرما تمام موارد ایمنی را رعایت کرده است . که علاوه بر هزینه بیمارستان ۵ میلیون الی ۶ میلیون تومان دستت را می گیرد .الان گفتند اگر اعتراض داری بیا . به نظرت اعتراض بدم یا به همان قانع بشوم و رضایت بدهم ؟ یکی از کارشناسای بیمه امروز بهم گفته با توجه به رعایت ایمنی از طرف کارفرما ۱۰درصد هزینه بیمارستان را می دهند و ۳ الی۴ میلیون تومان بیشتر دستت را نمی گیرد . نظرت راجع به این مورد را لطفا بگوئید ؟ دیه حادثه فوق اگر صرفا همان باشد 8 درصد دیه کامل معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان است . بابت هزینه های بیمارستان هم باید به صورت جدا پرداخت گردد . بستگی دارد درصد تقصیر را چه کسی مشخص کرده باشد اگر کارشناس بیمه مشخص کرده باشد به نظر من به نحوی اعتراض کنید و اگر کارشناس اداره کار مشخص کرده باشد نظر خودتان است . خودتان ببینید چند درصد تقصیر داشته اید و اگر احساس می کنید 100 در 100 مقصر نبوده اید اعتراض کنید . 

4- آیا من این بیمه غرامت بسیجیان رو دارم و در این زلزله پایم شکسته بود ..بیمه شامل من می شود؟ بیمه غرامت بسیجیان نمی دانم چیست اما اگر منظورتان بیمه تامین اجتماعی بسیجیان است بابت غرامت نقص عضو چیزی به شما تعلق نمی گیرد مگر اینکه منظورتان بیمه دیگری باشد.

5- مي خواستم بدانم با توجه به اينكه درحال حاضر بواسطه پدرم بيمه درمان نيروهاي مسلح هستم ، اگر بيمه مشاغل آزاد بدون دفترچه بشوم امكانش هست چند سال ديگه به بيمه اختياري تغييرش بدم و يا درخواست دفترچه كنم ؟ امکان چنین چیزی هست ولی توجه داشه باشید که جدیدا اطلاعات صندوق های بیمه ای مختلف در اختیار همدیگر قرار می گیرد و اگر صندوق نیروهای مسلح متوجه بیمه تامین اجتماعی بشود ممکن است دفترچه درمانی شما را لغو کند . 

6- با عرض سلام ! لطف می کنید راهنماییم کنید . چطور می توانم سابقه ده سال نیروهای مسلح را به تامین اجتماعی انتقال بدهم و به صورت تقریبی چه مبلغ هزینه مابه التفاوت باید پرداخت کنم ؟ از هفتاد و هفت تا هفتاد و نه سرباز سپاه بودم و بیمه سربازی بودم و از هفتاد و نه تا هشتاد و هفت کادر سپاه بودم . الان هم دو سال سابقه تامین اجتماعی دارم ، یک سال شرکت بودم یک سال هم اختیاری دارم پرداخت می کنم ! ممنون میشم راهنمایی کنید ؟ فقط می توانید سابقه سال های 79 تا 87 را متقل نمائید . بین آخرین حقوق تان در سپاه ، حقوق شرکت و حق بیمه اختیاری هر کدام بیشتر می شود 18 درصدش را حساب کنید . هر مبلغی از صندوق بیمه سپاه محاسبه شود از آن کم می گردد و مابقی را شما باید پرداخت کنید . 

7- دوهفته قبل بچه ای ۱۰ - ۱۱ ساله  در صورتی که ماشین من تقریبا ساکن بود به حالت دویدن خودش را به گلگیر جلوی سمت راننده خورده است . من آنجا آمدم پایین و پدرش هم بود توافقی از هم گذشت کردیم . من رفتم سر کار ساعت ۷صبح حالا بعد از گذشت حدود ۱۰روز رفته شکایت کرده است . البته چون شماره ای ازمن نداشته و همسایه چند کوچه بالاتر از ما است شماره ماشین رو برداشته است . منهم ماشین رو چند روزی است فروخته ام و البته پلاک وسند قبلیش هم بنام من نبوده است . لطفا کنید راهنمایی بفرمایید ؟ اگر بابت دیه شکایت کرده باشد مالک خودرو در زمان تصادف به دادگاه احضار خواهد شد و باید از بیمه اش دیه نامبرده پرداخت شود .

8- همسرم بیمه تامین اجتماعی است و می خواستم بدانم برای بیمه تکمیلی می تواند انفرادی اقدام کند ! قرار بود از دی ماه بشود . برای جبران نازایی و زایمان می خواهیم ! پدرم هم بازنشسته کشوری است و آتیه ساز دارد ! گفته اگر بخواهید تکمیلی باشید باید علاوه بر هزینه تکمیلی هزینه پایه هم بدهید آن هم برای همه اعضاء و به مدت 10 سال ! از دی ماه شرکت آتیه سازان حافظ تمامی شرکت های زیر 50 نفر پرسنل را بیمه تکمیلی می نماید . اگر از طرف پدرتان بیمه شوید در مجموع نسبت به اینکه خودتان بیمه شوید بهتر است با این حال محاسبه کنید هزینه های هر دو چقدر می شود ولی بیمه آتیه سازان برای بازنشستگان کشوری بهتر است هر چند کلا زیاد خوب نیست ! 

9- بنده ناشنوا هستم . پرشیا مدل آخر 86 خریدم بی رنگ 3 ماه پیش . دیشب تصادفی داشتم که طرف زد دربها را از زیر زه بغلیا خط انداخت که رنگ ریخته  وافسر ایشان را مقصر دانست  و کارت و بیمه اش را به من داد . خواستم بگویم بهترین راهش چیه تا ضررنکنم ! قرار شد برویم پیش یک صافکار نقاش ببیند . خودم ماشین را 22 میلیون خریدم ؟ بهترین کار این است که ایشان هزینه صافکاری برای بدون رنگ در آوردن را بدهند . اگر اینکار را نکردند با کروکی به بیمه ایشان مراجعه کنید و تا موضوع حل نشده است کارت و بیمه ایشان را ندهید .

  10-بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .