دیه و صحنه سازی !1- سلام خسته نباشید .یه سوالی داشتم ؟ خواستم بدانم پارگي متلاحمه به چه صورت درصد بندی می شود؟ بطول 15 سانت و عمق 3 سانت ؟ اگر در سر و صورت باشد 3 درصد دیه دارد و اگر در دیگر قسمت های بدن باشد 1.5 درصد دیه کامل دارد . هر درصد دیه به نرخ امسال 2 میلیون و 100 هزار تومان است .

2- پای چپ من از قسمت مچ پا در تصادف دچار در رفتگی استخوان شد . رفتم پیش شکسته بند و بعدش شکایت کردم ولی دکتر نوشت که پایم آسیب دیده و رگ به رگ شده است . و اینکه پزشک قانونی اول بیست روز استراحت نوشت بعد معاینه مجدد باز یک ماه تمدید کرد وبار سوم دو ماه تمدید کرد .پای من در رفته بود ولی در پرونده رگ به رگ شدن ثبت شد می خواستم بدانم دیه اش چقدر می شود ؟ اگر در رفتگی منتهی به اختلال حرکتی نشود که ظاهرا اینگونه است بین 2 تا 4 درصد دیه دارد . 

3- درحکم دادگاه با توجه به نظریه پزشکی قانونی فقط اشاره به ارش سه ونیم درصد بابت محدویت حرکتی شده است. غرامت نقص عضو با این حکم قابل مطالبه است . درحکم اشاره ای به نقص عضو نشده است درحالیکه دستم توانایی قبلی راندارد . چکار باید بکنم به رای دادگاه اعتراض کنم یا به نظریه پزشکی قانونی ؟ نقص عضو در نظریه پزشکی قانونی مشخص می گردد و دادگاه براساس آن رای می دهد . اگر چنین چیزی در رای تان وجود ندارد باید با حکم دادگاه به نظریه پزشکی قانونی اعتراض کنید . 

4- در نظریه پزشکی قانونی نوشته شده است استخوان زند اعلی  به صورت معیوب التیام یافته است . برای کبودی ۱۵درصد دیه دارد ؟ در برگه پزشک قانونی نوشته که عمل پین گذاری انجام شده آیا تاثیری دارد ؟ وقتی اعلام می گردد استخوان زند اعلی به صورت معیوب التیام یافته است یعنی به جای 8 درصد ، 10 درصد دیه دارد یعنی معادل 21 میلیون تومان . برای کبودی که در سر و صورت نباشد 0.15 درصد دیه دارد معادل 315 هزار تومان . عمل پین گذاری تاثیر خاصی ندارد و مهم این است که در بیاید یا نه . اگر پین ها در نیایند یعنی به صورت معیوب التیام یافته است . اگر در بیاید که معمولا نیز اینگونه است باید بررسی شود که سالم التیام یافته است یا معیوب !

5- اگر کسی گواهینامه نداشته باشد وتصادف بکند و مقصر هم باشد دیه فوت شده را که بیمه پرداخته الان از مقصر می خوا هند ولی چیزی برای پرداخت ندارد ؟ باید چه کار انجام بدهد ؟ ایا صندوق این مبلغ را پرداخت می کند ؟ نه صندوق تامین خسارات بدنی این مبالغ را پرداخت نمی کند . نهایتا اگر با قسطی کردن هم به نتیجه نرسید بیمه به دادگاه شکایت می کند و دادگاه تکلیف را روشن خواهد کرد !

6- ترقوه من خرد شده است . الان پزشک قانونی گفته است بدون عیب خوب شده است . لطفا بفرمائید میزان دیه من چقدر می شود ؟ 4 درصد دیه بابت ترقوه درمان شده در نظر گرفته می شود که به نرخ دیه سال 1396 معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان می شود. 

7- جناب من یک ماه قبل تصادف کردم . ساق هر دو پایم به علاوه چهارتا انگشت دست چپ و ساق دست چپ و بینی  ام شکست . هشت جا شکستگی داشتم . آنگونه که بر اساس نرخ حساب کردم بین  70 تا  80 میلیون تومان باید دیه بگیرم.اما شرکت بیمه دیه زده 34 تومن...لطفا راهنماییم کنید ؟ باید نظریه پزشکی قانونی را ارائه کنید تا بتوانم نظر دهم . آن چیزی که شما فکر می کنید ممکن است با نظریه پزشکی قانونی متفاوت باشد . 

8- لطفا میزان دیه نظریه پزشکی قانونی زیر را مشخص نمائید ؟  1. 4 درصد دیه کامل معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 2. 2 درصد دیه کامل معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 3. 4 درصد دیه کامل معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 4. 2 درصد دیه کامل معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 5. 1 درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 6. 8 درصد دیه کامل معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 7. 8 درصد دیه کامل معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 8. ارش دارد و در معاینه مجدد میزان آن مشخص می گردد . 
 9. 15 درصد دیه کامل معادل 31 میلیون و 500 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 10. 10 درصد دیه کامل معادل 21 میلیون تومان به نرخ دیه سال 1396
 11. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می گردد . 
9- عذر خواهی می کنم از خدمتتان ! من تصادف کردم با عابر پیاده و منجر به فوت شده است . می خواستم بدانم چند درصد دیه را باید خودم پرداخت کنم . تصادف در ماه حرام بوده است . ممنون می شوم اگر جواب بدید ؟ دیه فرد فوت شده در ماه حرام اگر امسال این اتفاق افتاده باشد معادل 280 میلیون تومان می باشد . البته معمولا باید فرانشیزی توسط شما پرداخت گردد . اگر فوت بر اثر تخلف حادثه ساز بوده باشد برای بار اول 2.5 درصد و برای بار دوم 5 درصد و برای بار سوم 10 درصد از کل مبلغ به عنوان فرانشیز باد پرداخت گردد . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .