محاسبه دیه !1- در صورت نداشتن شرایط عمل دیه به من پرداخت می شود ؟ بله پرداخت می شود هر چند ممکن است ضرر کنید چون اتمام درمان در تشخیص میزان دیه بسیار مهم است و اگر درمان خاتمه پیدا نکند ممکن است ارش و یا دیه مذکور توسط پزشکی قانونی نادیده گرفته شود . 

2- در اثر تصادف یک دندان جلویم شکسته ، دو تا از استخوانهای کف دست و یک استخوان کف پایم و چهار قسمت از نقاط مختلف بدنم نسبتا شدید ساییده شده است . لطفا دیه من را با استراحت پزشکیم که بییست روزه محاسبه کنید ؟ بابت شکستگی دندان جلو اگر به طور کامل باشد 5 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 10 میلیون و 500 هزار تومان وگرنه به نسبت محاسبه می شود . بابت شکستگی استخوان کف دست 16 هزارم دیه محاسبه می شود معادل 3 میلیون و 360 هزار تومان . بابت استخوان کف پا نیز همین مقدار محاسبه می شود . بابت سائیدگی بدن به غیر از سر و صورت 0.15 درصد دیه محاسبه می شود معادل 315 هزار تومان . استراحت پزشکی دیه ندارد . 

3- ببخشید گردنم در تصادف مشکل دا‌شت . یادم نبود به پزشک قانونی بگویم ! الان گردنم درد دارد . باید چکار کنم دو ماه پیش تصادف کردم پزشک قانونی جیزی برایم نزده است ؟  بهترین کار این است که اگر نظریه پزشکی قانونی قبلی به دادگاه رفته است دوباره از دادگاه نامه گرفته و به پزشکی قانونی مراجعه کنید و اگر به دادگاه نرسیده است با تقبل هزینه به رای مربوطه اعتراض کنید . 

4- دیه شکستن استخوان کوچک کف پا چقدر است ؟ 4/5 از 1/5 از 1/10 دیه کامل که می شود 16/1000 دیه کامل معادل 3 میلیون و 360 هزار تومان . 

5- در موقع کار زانویم آسیب دیده وعمل جراحی باید بشود . آیا برای آن دیه هم شامل می شود بعد از عمل جراحی ؟ اگر می شود چکار باید بکنیم ؟ بله شامل می شود . باید حادثه را به بازرس اداره کار اطلاع می دادید تا از وضعیت بازرسی و گزارش تهیه کند . سپس با شکایت از کارفرما در دادسرا یا کلانتری به پزشکی قانونی مراجعه کرده و با نظریه پزشکی قانونی یا مستقیما به بیمه مسئولیت مراجعه کرده و یا با رای دادگاه به بیمه مسئولیت مراجعه کنید . حتی با گزارش بازرس کار نیز مستقیم می توان به بیمه مسئولیت کارفرما مراجعه کرد که در این حالت معمولا دیه کمتری در نظر گرفته می شود . 

6- با پیگیری موضوع دوبینی نظر جراح مغز و اعصاب آسیب دیدگی عصب چشم تشخیص و به پزشکی قانونی اعلام شد . میزان دیه اسیب عصب چشم چه میزان است ؟ البته در توضیحات دکتر قید شده بود : اسیب دیدگی با درمان دارویی التیام می یابد ولی در مواردی علایمی به صورت دائم باقی می ماند . مشکل من دوبینی و سردرد شدید هنگام کار است . راهنمایی می فرمایید ؟ فرمول پیچیده ای دارد . ان را دیدم و نمی توانم دقیق حساب کنم . کار متخصص چشم است . 

7- من تصادف کردم 26 اسفند 95 پایم شکست و برای من پزشک قانونی نوشت شکستگی نازک نی ، درشت نی  ، پارگی رباط صلیبی و در رفتگی زانو . 2 بار عمل جراحی کردم ولی پایم خوب نشد و مدام برایم طول درمان زدند ولی دوباره پایم انحراف دارد و دکترم برایم پیوند استخوان زد و دوباره طول درمان زدند برای آخر فروردین 97 . می خواستم بدانم پیوند استخوان مبلغ دیه چقدر هست و هر سال طول درمان اضافه می شود . ممنون از راهنمایی شما ؟ بابت پیوند استخوان ارش تعلق می گیرد معمولا حدود 5 درصد دیه کامل . بابت طول درمان دیه خاصی در نظر گرفته نمی شود . بابت شکستگی های نازک نی و درشت نی هر کدام 10 درصد دیه کامل تعلق می گیرد چون خوب نشده است . بابت پارگی رباط صلیبی 8 درصد و بابت د رفتگی زانو احتمالا 4 درصد دیه تعلق می گیرد . 

8- دیه ترک مچ دست چپ چقدر است ؟ 8 درصد دیه دارد . معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان . 

9- واقعیتش من 7 آبان پیش یه دکتر خال روی صورتم را برداشتم. و یک سمت لبم بالا نمی رود . بعد از آن عمل روی گونه ام خط نمی افتد ! وقتی که می خندم . رفتم پزشک قانونی شکایت کردم . بعد از شکایت از صورتم عکس گرفتند و گذاشتند در پرونده . پزشک متخصص هم تایید کرد که 3 تا از عضلات بالای لبم فلج شده است. الان منتظر کمیسیونم . ولی نسبت به زمانی که از صورتم عکس گرفته شد صورتم بهبود پیدا کرده است. می خواستم بپرسم اگر صورتم به طور کامل خوب بشود و با توجه به اینکه 4 ماه صورتم اینجوری بوده است آیا دیه یا ارش به من تعلق می گیرد ؟ و اگر می گیرد مبلغش چقدر می تواند باشد ؟ بابت طول درمان چیزی به شما تعلق نمی گیرد . بین 10 تا 20 درصد دیه کامل دیه دارد . 21 میلیون تومان تا 42 میلیون تومان !

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .