قانون مجازات اسلامی !1- سلام و خسته نباشید.

 1.  کبودی پشت دست راست و زانوی چپ و بینی      
 2. خراشیدگی ( حارصه ) بند اول انگشت چهارم دست راست و پیشانی و بینی
 3. سیاه شدگی زانوی راست  
 4. خراشیدگی ( حارصه ) و تورم شدید پیشانی ( ارش آن به میزان نیم در صد دیه کامل انسان تعیین می گردد) صدمات فوق الذکر در اثر اصابت جسم سخت طی روز گذشته حادث گردیده است. 

ممنون می شوم اگر حدود دیه رو مشخص بفرمایید. سپاسگزارم  ؟ 

 • 0.6 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 260 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 • 2 به علاوه 1/3000 دیه کامل معادل 4 میلیون و 270 هزار تومان  به نرخ دیه سال 1396
 • 1.5 درصد دیه کامل معادل 3 میلیون و 150 هزار تومان  به نرخ دیه سال 1396
2-  می خواستم که راهنماییم کنید که نرخ دیه من که این هایی که فرستادم را بگوئید ؟
 • بابت صدمات دندان گواهی اول 1.25 درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 625 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 • 10 درصد دیه کامل معادل 21 میلیون تومان به نرخ دیه سال 1396
 • 3 درصد دیه کامل معادل 6 میلیون و 300 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 • ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 • 1 درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان 
 • 2 درصد دیه کامل معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 • 1 درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
3- پدرم عابر پياده بود جلوي امامزاده هاشم كه ماشيني به ایشان زد و فرار كرد . ساق پاي راست شكسته شده كه عمل گرافت استخوان انجام دادند و پلا تين هم گذاشتند. ماهيچ شماره اي از پلاك خودرونداريم ! البته آمبولانس پدرم را به بيمارستان رساند ومراحل قانوني در دست اقدام است. ديه را صندوق دولت پرداخت مي كند يا نه ؟ وحدودا مبلغش چقدر مي شود؟ دیه را صندوق تامین خسارات بدنی پرداخت می کند . مبلغ آن حدودا 10 درصد می شود معادل 21 میلیون تومان . 

4- به نظر شما افتادن دندان پیشانی نقض عضو محسوب می شود ؟ اگر خیر با افتادن چند دندان نقض عضو محسوب می شود؟  نه متاسفانه افتادن دندان کلا نقص عضو حساب نمی شود . باید به تعدادی یبیفتد که غذا خوردن دار اشکال گردد و معمولا اینگونه نیست . 

5- من با موتور در حال رانندگی بودم که یک خودرو به من زد و فرار کرد . من شکایت کردم بابت استفاده از صندوق تامین خسارت بدنی اما دادسرا رای داد که تصادف صورت نگرفته است . هم گزارش ۱۱۰و ۱۱۵ و کروکی خارج از صحنه دارم اما شاهد و دوربین نیست آنجا. آیا می توانم از ماده ۳ یا ۱۰ بیمه شخص ثالث خودم استفاده کنم . تاریخ تصادف۲۱/۸/۹۶ ممنون از شما دوست عزیز ؟ به نظرم از قانون راننده مسبب حادثه می توانید استفاده کنید . 

6- با یک ماشین تصادف کردم ویک رباط و یک مینیسک از زانوی  پای چپ پاره شده است . البته بطور کامل قطع نشده.شرایط عمل هم ندارم.اگر عمل نکنم چقدر دیه تعلق می گیرد.۴ ماه طول درمان دارم وکلی هزینه کردم چطور میتوانم این هزینه و از کار افتادگی را بگیرم ؟ بابت ازکارافتادگی باید به تامین اجتماعی درخواست دهید . البته اگر حادثه ناشی از کار باشد به شما غرامت تعلق می گیرد وگرنه ازکارافتاده نمی شوید . بابت دیه مینیسک در حالت پارگی کامل 8 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت پارگی رباط جانبی 4 درصد و بابت رباط صلیبی 8 درصد دیه تعلق می گیرد . اگر کمی پاره شده باشد به نسبت تعلق می گیرد . هر درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان می شود . 

7- من درشرکت حین کار دچار سوختگی از قسمت زانو به پایین شدم . دکتر در پرونده پزشکیم نوشته 19% درجه 3 !

 1. می خواستم ببینم از بیمه حوادث خرج مخارج بیمارستان و کرمهای مصرفیم (که هیچکدوم شامل بیمه نیست) را می توانم بگیرم ؟
 2. میزان خسارتیکه می توانم بگیرم حدودا چقدر می شود ؟
 3. می گویند ظاهرا شرکت بیمه 30 به 70 می نویسد ! نظر نهایی را که از میزان خسارتم 30 درصد کم می شود این درست است ؟
 4. حدودا چند مدت بعد می توانم خسارتم را بگیرم (بیمه حوادث دانا) . ممنون از راهنمایی تان ؟


 • از بیمه حوادث می توانید هزینه های درمان را بگیرید . البته معمولا همه موارد را پوشش نمی دهد . 
 • 28.5 درصد بابت سوختگی به شما دیه تعلق می گیرد که باید از طریق بیمه مسئولیت کارفرما یا خود وی پرداخت گردد . به نرخ دیه سال 1396 معادل 59 میلیون و 850 هزار تومان می شود . 
 • چنین چیزی درست نیست . 
 • هزینه های بیمارستان را بعد از ارائه مدارک قانونا باید بتوانید بگیرید . 
8-  من سر کار تاندون ۲ انگشت دست چپم پاره شده و۲ بار عمل کردند .  بیمه ایران چند دیه می دهد ؟ پزشکی قانونی باید مشخص کند . به نظر من حدود 6 درصد ارش تعیین کنند . یعنی معادل 12 میلیون و 600 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 .

9- الان 20 روز گذشته و بیمه هنوز علی الحساب نداده است . مگر حداکثر نباید 15 روز طول بکشد ؟ بله ولی معمولا تا 2 ماه نیز طول می کشد . اگر زیاد شد از طریق بیمه مرکزی اقدام کنید .

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .