دیه شکستگی بینی !1- لطف می فرماید این مورد دیگه رو برایم حساب کنید ؟ ممنون می شوم ؟ 1. 0.5 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و50 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 2. 2.1 درصد دیه کامل معادل 4 میلیون 410 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 3. اگر دائمی شود دیه تعلق می گیرد به نرخ دیه سال 1396
 4. 2 درصد دیه کامل معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 5. 11 درصد دیه کامل معادل 23 میلیون و 100 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 6. 4 درصد دیه کامل معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 7. 6 درصد دیه کامل معادل 12 میلیون و 600 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 8. 8 درصد دیه کامل معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 9. 0.3 درصد دیه کامل معادل 630 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 10. 0.25 درصد دیه کامل معادل 525 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
2- منظور از دو سائیدگی در قدام زانو و ساق راست هرکدام جداگانه حارصه 1 درصد دیه کامل چقدر می شود ؟ منظور این است که دیه مجموع 2 میلیون و 100 هزار تومان می شود .

3- بنده دکتر ... رزیدنت اطفال هستم.سال گذشته بر اثر لیزیک تراپی ناحیه صورت دچار سوختگی وسیع شدم . و بعد از یک سال هنوز دو اسکار روی صورتم هست . فردا جلسه نظام پزشکی دارم . خواستم بپرسم حدودا چقدر دیه  ارش به بنده تعلق می گیرد ؟ برای سوختگی براساس جدول والاس یا جدول 9 تایی مساحت نواحی آسیب دیده محاسبه  می شود و ضربدر درجه سوختگی و سپس ضربدر 0.5 می شود . حاصل به دست آمده ضربدر 2 میلیون و 100 هزار تومان می شود . بابت اثرات باقیماندنده ارش تعلق می گیرد . از 1 تا 10 درصد دیه کامل با توجه به وسعت آن !

4- همسرم تقریبا 3 ماه پیش تصادف کرد و طول درمان تا چهارماه ونیم فعلا گرفته است . خواستم باونم دیه شکستن درشت نی ونازک نی پای ایشان با توجه به اینکه پلاتین خورده چقدر می شود ؟ بعد از اینکه پلاتین را در بیاورند اگر به خوبی درمان شده باشد که معمولا اینطور است 8 درصد دیه کامل برای هر کدام از موارد فوق تعلق می گیرد . معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان برای هر کدام . طول درمان دیه ندارد .

5- مینیسک من کامل پاره شده است . ولی ربات صلیبی به صورت نصبی پاره شده طبق نظریه پزشکی قانونی . می خواستم ببینم دیش چقدر می شود ؟ دست شما درد نکند ؟ شرمنده مزاحمتان شدم ؟ بابت مینیسک 8 درصد دیه کامل تعلق می گیرد . رباط بستگی به میزان پارگی دارد . احتمالا 6 درصد . هر درصد دیه کامل نیز 2 میلیون و 100 هزار تومان می شود .

6- در مورد دریافت دیه از بیمه شخص ثالث . می خواستم ببینم رضایت محضری اجباری است . اگه اجباره قبل از دریافت یا بعد از دریافت دیه باید رضایت بدیم ؟ چنین چیزی مبنای قانونی ندارد . ولی بیمه ها اول رضایت می گیرند و سپس دیه را می دهند .

7- یک سال پیش در کامیون کار می کردم . به علت ترمز ناگهانی راننده در جلو کامیون نشسته بودم و به علت برخورد به داشپورد خودرو از ناحیه دست راست نازک نی شکستگی حاصل شد و کارشناس نظر 50 .50 نوشته و دادگاه رای به پرداخت دیه صادر نمودند . حالا بیمه بهانه می آورد و دیه را نمی دهد لطفا راهنماییم بکنید ؟ البته بهتر بود می فرمودید بیمه چرا نمی دهد .بهترین کار این است که به بیمه مرکزی شکایت کنید .

8- خواهشمندم مرا راهنماي کنید. من سر ساختمان کار می کردم . مرا برق بالابر گرفت و کتف دست راست مرا شکسته و پزشکی قانونی 5 ماه استراحت داد . آیا قانون خرج درمانی که براي خودم کردم و پول 5 ماه بیکاریم را می دهد. لطفاً دیه کتف راست هم بگوید چقدر هست. ممنون از شما ؟! اگر بیمه تامین اجتماعی باشید می توانید از کمک هزینه ایام بیماری تامین اجتماعی استفاده کنید . بابت دیه احتمالا 6 درصد دیه تعلق می گیرد . معادل 12 میلیون و 600 هزار تومان می شود .

9- دیه زیر را برای من حساب می فرمائید ؟ 

 1. ارش پارگی سمت چپ گردن در دو ناحیه مجموعا چهار درصد دیه کامل
 2. ارش ساییدگی سمت چپ گردن + سرشانه چپ در دو ناحیه مجموعا معادل دو درصد دیه کامل
 3. شکستگی استخوان ران چپ بصورت مطلوب التیام یافته است
 4. ران پای من در قسمت تروکانتر بزرگ شکسته اما در نامه پزشک قانونی فقط ذکر شده استخوان ران آیا در مقدار دیه تاثیر دارد؟ 
 • 8 میلیون و 400 هزار تومان 
 • 4 میلیون و 200 هزار تومان 
 • 8 درصد دیه کامل معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان 
 • نه تاثیر خاصی ندارد . 

10-بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .