افزایش حق بیمه تامین اجتماعی در سال 971- به مدت 15 سال بیمه یک شخص به عنوان سرایدار پاساژ ناشی از بازرسی برای ساختمان بدهی آمده است . متاسفانه بخاطر سهل انگاری مسئولین ساختمان بدهی و جرایم چند برابر شده و مهلت اعتراض هم گذشته و پرونده به اجراییات ارسال شده است . راهی برای اعتراض دارد یا خیر ؟ در ضمن اقای سرایدار با ساختمان پاساژ اجاره نامه دارد برای سال های فوق و هیچگونه رابطه کارفرمایی و کارگری ندارد . ممنون می شوم اگه پاسخ دهید با تشکر ؟ خیلی دیر شده است ! بهتر است از دیوان عدالت اداری دستور توقف فوری حکم بگیرید که احتمالش زیاد نیست . باید همان موقع که بازرس ایشان را به عنوان کارگر اعلام می کرد اعتراض می کردید ! 

2- سلام روز بخیر ! من یک قرارداد فروش پایهای بتنی چراغ روشنایی در سال ۸۷ با کارخانه سیمان زابل داشتم و قراردادم را انجام دادم و در سال ۹۵ از کارخانه سیمان زابل تماس گرفتند که بیمه شما را جریمه کرده و باید مبلغ ۱۱/۸۰۰/۰۰۰ تومان به حسابشان واریز کنید ! وقتی با بیمه زاهدان تماس گرفتم مسئول مربوطه فرمودند چون اسم حمل در قراردادتان ذکر شده قرارداد فروشتان شامل بیمه می شود و باید پرداخت کنید و گفت اصلش ۳/۵۰۰/۰۰۰ بوده است و چون نیامدید شده اینقدر  !! وقتی گفتم مگر شما اصلا اطلاع دادید گفتند من مسئولش نیستم و گوشی را قطع کرد ! الان هم شده ۱۷/۰۰۰/۰۰۰ میلیون ! چون شرایط پرداختش را ندارم نامه ای زدند که اگر تا پایان سال پرداخت نشود حکم توقیف اموال و مابقی مسائل پیش می آید .  با تشکر از محبتتون  راه چاره ای دارد که اینهمه پول زور پرداخت نکنم یا نه ؟ تنها راهی که دارید این است که به هیات بدوی تشخیص مطالبات در همان شعبه اعتراض کنید و تقاضای بررسی مجدد موضوع کنید . ضمنا حتما اطلاع دهید که به شما ابلاغ نشده است و باید ابلاغیه به شما را ارائه کنند . ضمنا قراردادهای خرید و فروش موارد مصرفی که فاقد نیروی انسانی بوده است طبق حکم دیوان عدالت اداری مشمول کسر بیمه نمی شود و باید به این موضوع نیز استناد نمائید اگر شرایطش را دارید . 

3- آیا جریمه بیمه به موسساتی که تعطیل می شوند و بیمه های معقوقه خودرا پرداخت نکرده اند  تعلق می گیرد ؟ بله تعلق می گیرد . ربطی به تعطیلی موسسه ندارد . 

4- سوالی از خدمتتان داشتم ! بنده بیمه قالی بافی هستم که دیسک 4&5 کمر و4&5&6 گردنی دارم . پزشک معالجم برای تامین اجتماعی نامه دادند و ناراحتی اعصاب هم دارم آیا م یتوانم ازکارافتاده شوم ؟ بستگی به میزان آسیب تان دارد . دو موردی که فرمودید درصد بالایی در زمینه ازکارافتادگی ندارند . 

5- ببخشید پدرم متولد سال ۱۳۳۹ هستند .  حدودا ۱۵ سال سابقه بیمه دارند می خواستم ببینم راهی وجود داره زودتر بازنشست بشوند ؟ تا سن ۶۰ سالگی چند سال مانده ؟! می شود راهی پیدا کرد برای بازنشستگی ؟  حداقل باید 60 سال سن داشته باشند وگرنه باید درخواست ازکارافتادگی دهند و در صورت تائید در کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی می توانند مستمری بگیر شوند . 

6- من در حال حاضر کامند پیمانی اداره دولتی هستم به مدت 6 سال وقبلا نیز 5 سال از طریق کارگاه بیمه رد کردم . الان به این فکر هستم که بیمه خود را از تامین اجتماعی به خدمات درمانی تغییر دهم . خواهشا راهنمایی بفرمایید این کار از نظر شما درست هست یا نه و اگر بخواهم این انتقال را انجام بدهم کل سوابقم منتقل خواهد شد یا نه و اینکه آیا باید مبلغی به بیمه خدمات درمانی بپردازم یا خیر ؟ از نظر من کار درستی است و در بازنشستگی و بقیه مسائل به شما کمک می کند . بله کل سوابق شما منتقل خواهد شد . مبلغ اندکی باید بپردازید و بیشترین مبلغ را خود سازمان تامین اجتماعی پرداخت خواهد کرد . 

7- می خواستم بدانم بیمه راننده نیسان وانت جزء مشاغل سخت و زیان آور حساب می شود یا خیر ؟! چندسال باید بریزم تا بازنشست بشوم ؟ ۳۹سال سن دارم ۱۰سال سابقه ؟ نه جزء مشاغل سخت و زیان آور حساب نمی شود . اگر می خواهید با 60 سال سن بازنشسته شوید حداقل باید 20 سال سابقه داشته باشید وگرنه باید 30 سال سابقه داشته باشید . 

8- باعرض سلام و خسته نباشيد ! در خصوص  حق بيمه كارگران خارجي سوال داشتم ؟! اينكه سازمان تامين اجتماعي مي گويد بايد حداكثر  دستمزد رعايت شود يعني مبلغ شش ميليون و پانصد مي خواستم بپرسم ايا اين موضوع استناد قانوني دارد ؟ نه هیچ استنادی ندارد . 

9- می خواستم ازتان بپرسم مبلغ مستمری بازماندگان تامین اجتماعی چطور محاسبه می شود؟ می شود با مثال توضیح بدهید؟ پدرم چند سالیه که بازنشسته شده و 10 سال سابقه پرداخت بیمه دارد ؟ حقوق امسالش هم یه میلیون تومان است ! مادرم فوت شده و من هم مجرد هستم و شغلی ندارم . می خواستم بدانم اگر روزی پدرم را از دست بدهم می توانم حقوقش را بطور کامل دریافت کنم؟ چون شنیدم مستمری که به بازمانده تعلق می گیرد بشدت کمتر از حقوق بیمه شده است ؟ تغییر زیادی نخواهد کرد . 

10-بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟