میزان دقیق افزایش حقوق کارگران و کارمندان در سال 97 !


1- ببخشید من از اردیبهشت تا پایان اسفندماه برای پیمانکاری کار کردم ولی بیمه آبان ماه را واریز نکردند . ولی ماههای آذر و دی را پرداخت کردند و قرار هست بهمن و اسفند را پرداخت کنند . الان تکلیف بیمه آبان ماه چه می شود ؟ لطفا راهنمایی کنید ؟ بهتر است به بازرسی تامین اجتماعی مراجعه کنید . البته معمولا بازرسی از شرکت های پیمانکاری صورت نمی پذیرد با این حال ممکن است لیست را بررسی کرده و رد کنند . در غیر این صورت تنها راهتان شکایت به هیات تشخیص اداره کار است . 

2- می خواستم بپرسم در لیست بیمه اعضای هیات مدیره و مدیر عامل (که حقوق بگیر هم نیستند) آیا مبلغ 1100000 ریال مزایا برایشان در نظر گرفته می شود ؟ اگر از بیمه کارفرمایی استفاده می کنند مشمول نمی شوند و حق بیمه هم از آنها کسر نمی گردد . 

3- پدر من ۲۳ سال می شود که در یک شرکت در کرج کار می کند. مدرک تحصیلی پدرم نهضت تکمیلی است. ولی بخاطر تجربه کاری که دارد به عنوان مسئول تولید (سرشیفت) مشغول کار است. به تازگی طرح طبقه بندی در شرکت می خواهد اجرا بشود. این شرایطی که پدرم دارد چه رتبه ای به پدرم تشخیص داده می شود ؟ می خواستم بدانم که طرح طبقه بندی به پدر من تعلق می گیرد و مشمول افزایش حقوق پدرم می شود ؟ خیلی ممنون بابت این مشاوره در فضای مجازی ؟ اجرای طرح طبقه بندی برای همه اجباری است . رتبه هر فرد به عوامل مختلف مانند تجربه ، سختی کار ، تحصیلات و ... مرتبط است که اینگونه نمی توان نظر داد . البته با اطمینان می توان گفت که حقوق شان کمتر نمی شود . 

4- سخنان رییس جمهور در مورد معافیت دو ساله کارفرمایان در صورتیکه ۵ نفر را مشغول به کار نماییند چه زمانی اجرایی می شود ؟ چنین دستورالعملی تا به حال نیامده است . سخنان ایشان بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد چون حتی در مورد آن بحث هم نمی شود در سازمان ! 

5- من سه شنبه همین هفته از کارفرمایم شکایت کردم اما فردایش آشتی کردیم . می خواهم بدانم شکایت نامه من که برای سه روز پیش است برای باطل کردنش چه کار کنم . برای جلوگیری از آمدن نامه و باخبر نشدن کارفرما چکار باید بکنم ؟ معمولا 1 ماه طول می کشد تا نامه ارسال گردد . بهتر است حضوری به اداره کار بروید و درخواست تان را پس بگیرید . 

6- من ۲۲ سال سابقه بیمه اختیاری دارم . برای اینکه حقوقم در بازنشستگی زیاد بشود می توانم در لیست بیمه اجباری یک کارگاه دوستم با حقوق بالا اسمم را رد کنم؟ اصلا این کار فایده ای داره؟ به احتمال زیاد کارشناسان شعبه بیمه با انجام بازرسی ردش می کنند و هزینه تان نیز مسترد نمی گردد . مگر اینکه در سال های زیادی اینگونه عمل کنید که باز هم این احتمال هست . 

7- سلام خسته نباشی . بنده جوانی هستم که شغل آزاد دارم.  و می خواهم برای خودم بیمه رد کنم . بنظر شما کدام بیمه بهتر و قابل اطمینان تر است؟ کدام بیمه معتبر تر است و مثلا دفترچه بیمه درمانش قابل اتکا تر است؟ لطفا جواب بدهید چون ما به نمایندگی های بیمه می رویم فقط از خودشان تعریف می کنند ؟ به نظر من یکی از بیمه های تامین اجتماعی را انتخاب کنید . 

8- سلام ! ببخشید. مزاحم شدم . من بیمه روستائی هستم . ضمنا بعنوان مشاور در شرکتی قرار داد مشاوره دارم . در شرکتی دیگر ماهی 4 روز کار می کنم که حق بیمه واریز می شود . زمان باز نشستگی همه بیمه با هم جمع می شود ؟ در قرار داد مشاوره با شرکت دیگر پیمانکار به حساب آمده ام ایا جهت مفا صا حساب از تامین اجتماعی لیست کار گر رد کنم یا مبلغ را به سازمان پرداخت کنم بعد جز سنواتم حساب می شود ؟ نمی توانید همزمان از بیمه روستائی و تامین اجتماعی مستمری بگیرید . باید یکی را قطع کنید . اگر پیمانکار هستید بهتر است به عنوان کارگر یا هر عنوان دیگر اسم خودتان را در لیست بیمه بیاورید . البته اگر مدیر شرکت باشید باید حتما شرح وظایف داشته باشید تا بتوانید به عنوان کارگر حق بیمه پرداخت کنید . 

9- می خواستم  بدانم  دیه  سوختن  آرنج در ابعاد ۵ در ۱۰ درجه  دو‌  و سوختن  قسمتی از  موی مژه چقدر  می شود ! ممنون  می شوم  پاسخ   بدهید ؟ مساحت نسبت به کل بدن بدست بیاورید . من وضعیت بدن شما را نمی دانم . چون درجه 2 است هر درصدی بدست آمد ضربدر میزان دیه کنید . میزان دیه برای سال 96 برابر با 2 میلیون و 100 هزار تومان به ازاء هر درصد و برای سال 97 ، 2 میلیون و 310 هزار تومان برای هر درصد است . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

مقالات پربازدید

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

محاسبه افت قیمت خودرو !

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

نمونه قرارداد کار سال 98

دیه کبودی به نرخ سال 98

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

دیه سوختگی !

حقوق و مزایای پرستاران !