رد شدن به محتوای اصلی

افزایش بیمه شخص ثالث در سال 971- من خودروی ماکسیمایی دارم مدل۸۵ . وقتی خریدم روی بیمه اش ۱۳سال تخفیف بیمه داشت . البته از آن تخفیف هایی که یک زمانی از بیمه دیگر می شد روی بیمه دیگر بذاریم . بگذریم دو سال هم بیمه اش کردم با احتساب ۸ سال تخفیف کامل . از۱۹ خرداد ۹۵ که بیمه ام منقضی شده تا حالا ماشین در خانه خوابیده بوده است . ممکن است بفرمایید چقدر جریمه شامل حالم می شود و آیا راهی برای کم کردن جریمه هست یا نه ؟ ممنون و متشکر ؟ براساس قانون جدیدی که آمده است و از اسفند ماه اجرا می گردد به ازاء هر روز تاخیر حق بیمه با تخفیف محاسبه شده و از شما گرفته می شود . طبق قانون قدیم در صورتی که تاخیر بیش از 1 سال بود برای محاسبه دیرکرد تخفیف ها در نظر گرفته نمی شد. 

2- در سال ۹۴من تصادف کردم . ما را ماشین زد . من با موتور بودم و ماشین با ما برخورد کرد . دستم شکست پایم و آرنج دستم زخمی شد ولی راننده گواهی نامه نداشت و الان مقصر شناخته شده و دیه را هم قانون بریده است .  الان می گوید من برگ بیمه را نمی دهم چون که اداره بیمه از من پس می گیرد . می گوید می روم زندان وبیمه ام راهم نمی دهم ! دست تو را هم چیزی نمی گیرد . برو برای من رضایت بده وگرنه من می روم زندان و زندانی ام رامی کشم ؟! حالا شما چه راهنمایی می کنید  ؟! باتشکر ! منتظر پاسخ  شما هستم ؟  ایشان وقتی گواهینامه نداشته است بیمه ، دیه شما را می دهد و با گرفتن ضمانت از ایشان پس می گیرد  . این حرف ها بلوف است . شما از طریق دادگاه و با رای دادگاه اقدام کنید و اگر ایشان به بیمه نیامد دستور جلب ایشان را بگیرید . این مشکل شما نیست و مطمئن باشید تا ابد نمی توانند در زندان بمانند ! 

3- ماشین من تیبا مدل 95 برج 7 هست ! دیروز تصادف داشتم از عقب بهم زدند ! کف صندوق و گوشه در صندوق خم شده و یک مقدار جمع شد ! افت قیمت بهش تعلق می گیرد ؟ بله افت قیمت به آن تعلق می گیرد . حدود 5 درصد قیمت ماشین . 

4- ببخشید فرانشیز را دادسرا تعیین می کند یا دادگاه ؟ البته بیمه من  ایران است ؟! نه . اگر مقصر به علت اشتباه خطر آفرین باعث حادثه شده باشد با توجه به تعداد دفعات فرانشیز تعیین می شود که معمولا از 2.5 درصد شروع می شود . جزء قانون بیمه است .

5- وقتتان بخیر !  جسارتا  بنده حدود 5 سال در بازار تهران به عنوان فروشنده ، فاقد بیمه ، مرخصی و اضافه کار کار کردم  .  خواستم بپرسم می توانم برای حق بیمه ، مرخصی ، عیدی ، سنوات و ... اقدام کنم ؟  و اینکه خودم ترک کار کردم  بخاطر مشکلی که با کارفرما داشتم  و ایشان یک ماه حقوق قبل من یا به عبارتی یک عیدی به من ندادند ! متشکر می شوم راهنماییم کنید ؟ در این که می توانید شکایت کنید که هیچ بحثی نیست . مهم این است که بتوانید به نتیجه برسید . به نظر من باید مدارک کارکردتان کامل باشد که شامل مدارکی مانند گواهی پرداخت حقوق به بانک ، فیش حقوق و یا هر نوع مدرک دیگر ! اگر ندارید با تقبل هزینه باید درخواست بازرسی و کارشناسی موضوع را بدهید . 

6- ببخشید مزاحم شدم برای بیمه تکمیلی کل خانواده می توانند استفاده کنند یا فقط همسر یا فرزند زیر۱۵سال  تشکیل پرونده نمی خواهد برای بیمه تکمیلی ؟! ممنونم اززحماتتان ؟ همه اعضای خانواده می توانند استفاده کنند . 

7- من از سال ۹۳ بعنوان مدرس دانشگاه جذب شدم که در نامه ای که از دانشگاه گرفتم کد استادی ام با عنوان مدرس نوشته شده و از کلمه حق التدریس اصلا استفاده نشده است .  این ترم می گویند کلاس برای من بدلیل کمبود دانشجو ندارند . بیمه هم برایم رد نکردند ! در ضمن دو سال اول بدون قرارداد بودم و بعدش با قرارداد حق التدریس ادامه همکاری دادم . می خواستم بدانم شامل قانون کار می شوم یا نه ؟ البته با من قرارداد ندارند فقط سال ۹۵ یعنی دو سال بعد از شروع کارم، فرم استاد مدعو پر کردم به تاریخ ۹۵ . لطفا راهنمایی بفرمایید.  منتظر هستم . اگر قانون کار باشم هیات علمی با قرارداد دایم محسوب می شوم و اگر گفتند از طریق وزارتخانه جذب نشدم بازهم حق با من است یا نه ؟ تا وقتی که استخدام رسمی نشده اید مشمول قانون کار می شوید . 

8- در هفته پیش در راهرو پرسنل در شرکت کارشناسان لیزر شرکت داشتند ! لیزری رو تست و آزمایش می کردند و بنده که در اتاقم بودم ودرب اتاق که به درون آن راهرو است و در مسیر تستهای آنان قرار داشت و بنده بی خبر از درب اتاق بیرون آمدم ودر مسیر تست آنها قرار گرفتم که در کسری از ثانیه برحسب اتفاق در اثر شلیک لیزر به چشم بنده اصابت کرد و شبکیه چشمم آسیب دید و دید مرکزی چشم چپم رو از دست دادم و به گفته پزشکان متعدد که رفتم متاسفانه قابل درمان نیست ! حال این واقعه برای من شامل از کار افتادگی می شود که اقدام کنم و چه باید بکنم در ضمن غرامت دیه چشمم را هم کارفرما تقبل کرده است. با تشکر و ممنون ؟! در صورتیکه یک چشم باشد نمی توانید از کارافتاده کلی شوید ولی اگر حادثه ناشی از کار تلقی شود قطعا ازکارافتاده جزئی می شوید . 

9- من یک سوال داشتم خدمتتان ! ممنون می شوم جواب دهید ؟! من حدود نه سال است که سابقه بیمه قالی بافی دارم البته دو سال اول با نرخ هفت درصد پرداخت کردم . الان حدود یک ماه است که پیوند کلیه انجام دادم ! می خواستم بدانم اگر الان برای از کار افتادگی اقدام کنم کمیسیون موافقت می کند یا نه و اگه موافقت بشود میزان حقوق از کار افتادگی که به من پرداخت می شود چقدر است ؟ بستگی به این دارد که عمل موفقیت آمیز بوده است و یا نه و چه عوارضی داشته است . اگر با ازکارافتادگی کلی شما موافقت شود حداقل مستمری طبق قانون کار را می گیرید . 

 10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .