افزایش حقوق در سال 971- سلام مهندس ! عذرخواهی می کنم مزاحم شدم . من در شرکتی کار می کنم که بصورت شیفتی 24 ساعت کار و 48 ساعت استراحت هست ! حقوق و مزایا  طبق فیش بالا  بهمان داده می شود ! اگر راهنمایی بفرمایید که درست  پرداخت می کند یا نه ممنونت می شوم ؟ درضمن ناگفته نماند که از اول اسفند  شیفتهای ما از 24  ساعت کار و 48  استراحت ، به  سه روز روزکار ، سه روز شب کار وسه روز استراحت  تغییر کرده است ؟ به نظر شما با این تغییر شیفت مزایایی هم به ما می رسد ؟ به نظر من درست پرداخت کرده اند . با تغییر جدید باید اضافه کار ، نوبت کار و تعطیل کاری تان افزایش یابد . 

2- سلام ! خانمی از سال ۴۹ تاکنون در حسینیه سرایدار بوده و کماکان نیز هست اما بیمه نشده و حقوقی نیز پرداخت نکرده اند و از راه هبه مردم و سکونت در حسینیه ارتزاق نموده است . فقط مدرکی دارد که سال ۸۳ متولی در استشهادیه ای به اداره اوقاف که به ثبت دفتر اوقاف نیز رسیده امضا نموده که ایشان در این مکان سرایدار است و بیش از یکصد نفر از اهالی محل نیز استشهادیه  جدیدی را امضا نموده اند مبنی بر سرایدار بودن ایشان . ضمنا تامین دلیل نیز انجام شده است اما در هیات تشخیص رابطه کارگری و کارفرمایی را احراز ننموده و رد داد خواست داده اند ! در حل اختلاف چگونه می توان این رابطه را احراز نمود ؟ استشهادیه در محاکم کار کوچکترین اهمیتی ندارد . داشتن بیمه ، قرارداد ، پرداخت حقوق به حساب و اقرار کارفرما (بعضی مواقع قابل قبول نیست !) مهمترین دلایل است . اگر هیچکدام از این موارد را ندارید تنها راهی که دارید این است که با تقبل هزینه در هیات حل اختلاف درخواست کارشناسی و بازرسی از محل کار بدهید . 

3- لطف بفرمایید بهترین و کاملترین کتاب طرح طبقه بندی مشاغل دریک واحد صنعتی معرفی بفرمایید !خیلی ممنون می شوم . باتشکر ؟ کتاب خاصی وجود ندارد و دستورالعمل هایی در این زمینه وجود دارد که در اینترنت قابل دسترسی است . 

4-  آیا رشته علوم آزمایشگاهی پزشکی جزء مشاغل سخت و زیان آور می باشد ؟ بستگی به نظر کمیته مشاغل سخت و زیان آور دارد . در بیشتر موارد جزء این مشاغل محسوب می شود . در مراکز دولتی و عمومی غیر دولتی نیز حساب می شود . 

5- چگونه می شود از بیمه تکمیلی خانه کارگر استفاده کرد ؟ تا آنجائیکه می دانم با بیمه ایران و آتیه سازان حافظ قرارداد دارند . باید به خانه کارگر شهرتان مراجعه کرده و درخواست دهید . 

6- پس از قطعی شدن رای هیات تشخیص مبنی بر بازگشت کارگر به کار و اعتراض کارفرما در مهلت قانونی آیا کارگر می تواند در محل کار خود حاضر شود تا زمان رسیدگی در هیات حل اختلاف یا باید در این مورد تا رای هیات حل اختلاف صبر کند ؟ وقتی اعتراض به رای هیات تشخیص انجام می گردد یعنی رای هنوز قطعی نشده است . تا زمانیکه رای هیات حل اختلاف نیاید کارفرما می تواند از حضور شما ممانعت کند . 

7- سوالم این است که در قرارداد مدت معین با کارفرمای شرکت پتروشیمی ، آیا بعد از یک سال کارفرما می تواند قرارداد را تمدید نکند ؟ چون در یکی از بندها قید شده که در صورت عدم نیاز به خدمات کارگر کارفرما می تواند با اعلام کتبی به وی به قرارداد پایان دهد ؟ نمی توان در قرارداد کار معین شرط فسخ قرارداد گذاشت ولی در پایان قرارداد می توان قرارداد را تمدید نکرد . 

8- ببخشید که مزاحم شدم اقای نصر ! من یک سال و نیم پیش در یک رستوران سفته گرفتند ازم ! اصلا نمی دانستم چی هست . من هم امضا کردم ! گفتند شش میلیون سفته است ! بعد که از بقیه کارگرها پرسیدم گفتند برای حسن انجام کار است ولی من هیچ چیزی از برگه را نخواندم ؟! آیا بعد از یک سال ونیم می توانند سفته را به اجرا بگذارند ؟ نه نمی توانند . سفته برای به اجرا گذاشتن نیاز به رای قاضی دارید و باید از مفاد آن تخلف شده باشد . به این سادگی نیست . 

9- بنده ارشد مدیریت دولتی را دارم وتا حالا کار منابع انسانی انجام نداده ام ولی در حال حاضر یک پیشنهاد طبقه بندی در پتروشیمی مجموعه ۴۰۰ نفری را دارم . سوال بنده از جنابعالی ! آیا با تجربیات تحصیلی بنده که شامل لیسانس مالی و ارشد منابع انسانی می باشد عهده دار انجام این کا ر شوم یا خیر با تشکر ! وخواهش دیگر ازچه واحدها ودفاتر ی می توانم برای مشاوره کمک بگیرم ! باتشکر از لطف بی نهایت شما ؟! نظر خودتان است دوست من ! در زمینه طبقه بندی باید مطالعه کنید . معمولا شرکت های تخصصی در زمینه طبقه بندی مشاغل وجود دارد که می توانید از مشاوره حضوری آنها کمک بگیرید . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟