بیمه زنان خانه دار !1- اگر از دو کارگاه حق بیمه رد شود دستمزد دو کارگاه برای مستمری جمع می شود . مثلا رانندگان و شرکت ؟ اگر در محاسبات مربوط به حق بیمه دخالت داده نشود یعنی مربوط به سال های پایانی نباشد معمولا به عنوان سنوات محاسبه می شود اما اگر مربوط به سال های آخر باشد معمولا یکی از انها باطل می شود . 

2- اگر پدر و مادر تحت تکفل باشند و همسر و فرزند نداشته باشی صد در صد مستمری به پدر و مادر می رسد ؟ بله صد در  صد به پدر و مادر می رسد . 

3- ما یک فامیل داریم که 25 سال سابقه بیمه در کارخانه نمک دارند . چند وقتی هست که بدلیل بیماری قادر به کارکردن نیست  و سنشان 53 سال هست !  می خواستم بدانم چه اقداماتی لازم دارند که پیش ازموعد بازنشست بشوند ؟ بهتر است درخواست ازکارافتادگی دهند تا موضوع در کمیسیون های پزشکی سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد . 

4- سلام ببخشيد براي بيمه قالي بافي از كجا بايد اقدام كنم ؟ مدرک فنی و حرفه ای قالیبافی باید داشته باشید . سپس از طریف اتحادیه فرش و گلیم شهرتان معرفینامه برای تامین اجتماعی بگیرید . ضمنا باید مشغول به کار نیز باشید ! 

5- ببخشید سوالی داشتم ؟ من دوهفته هست عمل کردم و دربیمارستان شخصی بود وفاکتور هم دارم ! می خواستم بدانم بیمه تامین اجتماعی نصف هزینه را برمی گرداند یا خیر ؟! اصلا شامل می شود یا نه؟ بهتر است به کارگزاری تامین اجتماعی مرتبط با شعبه بیمه تان مراجعه نمائید . مطابق با تعرفه دولتی پرداخت می گردد . 

6- آيا با 31 سال بيمه و 46 سال سن مي توان بازنشسته شد ؟  برای آقایان باید حداقل 50 سال سن داشته باشید وگرنه باید 35 سال سابقه داشته باشید . البته هر چه سابقه تان بیشتر باشد تا 35 سال مستمری بیشتری می گیرید . 

7- من یک سالی هست یک فروشنده دارم . و امروز برگه ابلاغیه بیمه آمده و یک میلیون جریمه شدم . خواستم بدانم راهی هست که این مبلغ را پرداخت نکنم ؟ به هیات بدوی تشخیص تعیین مظالبات سازمان در شعبه مورد نظر اعتراض کنید . البته اگر کارگر شما بوده است بعید است نتیجه تغییر کند ! بعد از آن هم می توانید به هیات تشخیص نظر شکایت کنید . 

8- اگر کسی بخواهد توسط کار فرمایش بیمه تامین اجتماعی بشود آیا آزمایش اعتیاد هم باید بدهد ؟ تامین اجتماعی در هیچکدام از آزمایش های بدو استخدام و یا بیمه های خویش فرما آزمایش اعتیاد نمی گیرد .   

9- یک مشکلی برای ما پیش آمده است . شرکتی داشتیم که در حال حاضر تقریبا بدون عملکرد است. امروز از اجرائیات بیمه نامه ای به دست ما رسید که مبلغ سه میلیون تومان بدهی برای ما زده شده است. این بدهی بابت چه چیزی می باشد. من طی تاریخ ذکر شده از سوی بیمه سرباز بوده ام بیمه چگونه ممکن است از ما طلبکار باشد؟ در صورتی که ترک کار همه کارمندان اعلام شده است ؟ معمولا بیمه بازرسی های خودش را ملاک قرار می دهد و البته همیشه این تاریخ به گونه ای است که چند ماه بعد از اعلام ترک کار توسط کارفرما است و معمولا مبلغی حق بیمه تامین می شود که با گذشت زمان جریمه های آن نیز اضافه می شود . چون به مرحله اجرائیه رسیده است کار سخت است . بهتر است قسطی اش کنید و همزمان به هیات بدوی تشخیص مطالبات سازمان در همان شعبه شکایت کنید تا حکم توقیف اموالتان نیامده است . 

 10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟