حق بیمه شرکت های پیمانکاری1- سوال من در خصوص یک قرارداد نمایندگی است که از یک کارخانه گرفتم وقرار بود برایم بیمه رد کند ویک روز هم که در کارخانه حضور داشتم مامور بیمه مراجعه کردند واسمم رو در تبلت آنلاین وارد کرد . الان هم یک ماه را برایم رد کرده ولی پولش را واریز نکرده است .اگر بخواهم ازش شکایت کنم به نتیجه می رسم . در لیست بیمه به عنوان ویزیتور برایم رد کرده بود. ممنون می شوم راهنماییم کنید ؟ بله ! اگر بابت بیمه می خواهید شکایت کنید به نتیجه می رسید . هر چند در مورد بیمه می توانید به اداره کار شکایت نکنید و مستقیم به بازرسی شعبه بیمه نزدیک خانه تان مراجعه نمایید . 

2- باعرض سلام من از استان گلستان مزاحمتان شدم . من مطالب شما را کامل مطالعه کردم ولی هرچه به شعبه آزادشهر استان گلستان می گوییم قبول نمی کنند ، راه حل چیست. پدرم به رحمت خدا رفته و دو همسر داشته است  . الان بازماندگانی که حقوق شامل حال آنان شده دو همسر هست و فرزند یکی از این دو همسر . حالا این شعبه می گوید حقوق باید تقسیم برسه بشود یک سوم حقوق به همسراول و دوسوم حقوق را می دهد به همسردوم و فرزندش ! می گوید قانون اینطوری می گوید ! لطفا راه حل قانونی را بهم بگوئید ممنون می شوم ! البته یه دنیا ممنون  ؟ به نسبت 5 برای هر کدام از همسران و 2.5 برای هر فرزند حساب می شود . یعنی 40 درصد برای هر کدام از همسران و 20 درصد برای آن فرزند در نظر گرفته می شود . 

3- مهندس امکانش هست راهنمایی بفرمایید. یکی از اقوام ده سال بیمه تحت عنوان کارگر مرغداری پرداخت کرده است. با توجه به اینکه کار مرغداری دوره ای و دو ماه کار دو ماه استراحت و ضدعفونی و آماده سازی برای مرحله بعد می باشد.این کارگر مجبور است برای تامین مخارج زندگی این دوماه جای دیگر هم موقتا کار کند.در این حین در محل دوم دچار حادثه می شود و جهت استراحت پزشکی به شعبه تامین اجتماعی مراجعه می کند ولی شخص ناشناسی غرضا گزارش می دهد که این کارگر دایم آنجا مشغول بوده لذا تامین اجتماعی پاسخگوی حادثه نمی باشد . چه کاری می تواند انجام دهد ؟ برای گرفتن استراحت باید در جایی که کار می کرده است حق بیمه برایش رد شده باشد . اگر در زمان ارائه گواهی استراحت پزشکی در همان مکانی که بیمه بوده است کار نمی کرده است استراحت مورد تائید قرار نمی گیرد . 

4- من که رای دیوان بخاطر ماده 148 به نفع من آمده وپرونده مختومه شده در مرحله بدوی دیوان منظور از مختومه یعنی دیگه قطعی شده است و تمام ؟ ویک سوال دیگر ! من بیمه اختیاری می ریزم . یکی دو سال است آن مشکلی ایجاد نمی کند که در اجرای ماده 148 بیمه یعنی تامین اجتماعی گیر دهد ؟ نه می توان به رای بدوی دیوان عدالت اداری اعتراض کرد و پرونده به مرحله تجدید نظر دیوان می رود . نه مشکلی بابت مورد فوق به وجو نمی آید ولی حق بیمه ای که بابت بیمه اختیاری ریخته اید عملا به هدر می رود . 

5- آیا بعد از مردود شدن رای بازگشت بکار امکان گرفتن بیمه بیکاری هست ؟ بله به شرطی که حداقل 1 سال کارکرد داشته باشید یا در اواسط  قراردادتان بیکار شده باشید و رای بازگشت به کار هم نگرفته باشید .  

6- تبریک سال نو وخسته نباشید بابت اطلاع رسانی ! طبق سوال قبلی که شما درمتن جواب داده اید آمده اگر کمیته استانی و وزارت کار تائید کند مساله حل است ولی با با تایید وزارت کار واداره کار شهرستان تهران واداره کار مربوطه و مدیریت معاونت روابط کار دال بر قراری مجدد یک ماه بیمه بیکاری تامین اجتماعی مرکزی وشهرستان تهران امتناع کرده است . آیا قبول نکردن دستور و یا حکم ادراات کار که منشا قانونگذاری کاردر سراسر ایران است قانونی است . تکلیف بنده در قبال این عمل چیست . ممنون از همکاری و دلسوزی شما یک نسخه از حکم وزارت کار برایتان ارسال می کنم  ؟ سازمان تامین اجتماعی در این زمینه مرجع مستقل است ! بهتر بود می فرمودید علت رد کردن حق بیمه توسط تامین اجتماعی چیست ! 

7- ممنون که رایگان به کار خلق الله رسیدگی می کنید. سال نوهم برشما مبارک . من دراثرتصادف 4 تا از دنده های سمت چپم شکسته وقسمت های مختلفی از بدنم هم کبودی ایجاد شده و پهلو سمت چپم متورم شده است . پزشکی قانونی برایم معاینه مجدد گذاشته ومزاحمتون شدم تا مبلغ احتمالی دیه را بدانم. ممنون می شوم اگر بگوئید تقریبا چقدر بهم دیه تعلق می گیرد ؟ بابت هر دنده که محیط بر قلب است 2.5 درصد دیه تعلق می گیرد و بابت هر دنده که محیط بر قلب نیست 1 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت هر کبودی در سر و صورت 0.3 درصد دیه تعلق می گیرد و بابت هر کبودی در دیگر قسمت های بدن 0.15 درصد دیه تعلق می گیرد . هر درصد دیه هم به نرخ دیه امسال معادل 2 میلیون و 310 هزار تومان می شود . 

8- بنده پدرم سال 87 فوت می کند . تا سال فوتش بسیجی فعال بوده وسابقه جبهه داوطلبان بسیجی هم داشته است . ولی نکته ای که هست ازش یک کارت بیمه حوادث که بیمه گزارش بسیج مستضعفان سپاه بوده برای یکسال از سال 70 تا 71 در دست داریم . حالا می توانیم ازکجا پیگیری کنیم که حق بیمه اش تا سال فوتش هم واریز می شده است به بیمه از طرف مستضعفان ؟ معمولا داشتن کارت بیمه حوادث به معنای داشتن سابقه بیمه نیست . با این حال به نزدیکترین شعبه بیمه مراجعه کرده و در قسمت نامنویسی بخواهید تا سابقه بیمه ایشان را بررسی نمایند . 

9- سلام سال نومبارک ! شرمنده مزاحم شدم . ما شب 4 شنبه سوری با خاور تصادف کردیم . خاور از عقب به ماشین ما که پراید بود زد . من و راننده عازم بیمارستان شدیم سه روز بستری بودیم . از بیمارستان که آمدیم کروکی روگرفتیم ما رامقصر کردند و نوشتند دنده عقب داشتیم می رفتیم . در ضمن در کروکی نوشتند طبق اظهارات راننده و شاهد ما دنده عقب می رفتیم در صورتی که راننده کلا بیهوش بود وکلا یکنفر شاهد داشت که به 110 گفت که خاور از عقب زد وما درحال حرکت بودیم . حالا باید چکار کنیم . خود راننده خاور هم الان عذاب وجدان گرفته و قبول کرده وبه قاضی گفت من ترسیدم راننده قطع نخاع شده باشد وبیمه جوابگو نباشد بخاطر همین دروغ گفتم . الان چه کنیم آیا اعتراض بزنیم . واقعا کارشناسان طرف همکار خودشان را نمی گیرند وباز ما را مقصر کنند و یک خرج اعتراض را روی دستمان بگذارند مرسی ؟ تنها راهی که دارید اعتراض به نظریه افسر است . اگر حق با شما باشد هزینه با طرف مقابل است . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .