پرداخت هزینه زایمان با بیمه تکمیلی !1- مریض ما در بیمارستان شخصی بستری وعمل جراحی شانه انجام داده که نیاز به پلاتین داشته است ! پلاتین رابه مبلغ ۵ میلیون تومان خریداری کردیم و آزاد پرداخت کردم . مریضمان هم بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ دارد و هم بیمه تامین اجتماعی که سقف تعهدات بیمه تکمیلیش ۶ میلیون تومان می باشد که کفاف هزینه بیمارستان را می دهد ! ( تقریبا۷میلیون هزینه بیمارستان شد) . می خواستم بدانم بیمه تامین اجتماعی بابت پلاتین به ما هزینه ای برمی گرداند یا نه ؟ بیمارستان طرف قرارداد هست با بیمه ؟  بله با تعرفه دولتی هزینه را پرداخت می کند . شما باید به کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی مرتبط با شعبه بیمه تان مراجعه فرمایید . 

2- قبلا خدمتتان گفته بودم كه با يك هيوندا ix35 مدل ٢٠١٤ تصادف كردم و مقصر شدم. آن خانم درخواست افت قيمت كرده از شوراي حل اختلاف ، با اين دليل كه ماشينش تا بحال تصادف نداشته است. من كپي سوابق بيمه اش (ايران) را از بيمه گرفتم، ! ايشان دو تصادف داشته كه نوشته تصادف جزئي . عكسش رو خدمتتان مي فرستم. يك بار از جلو و يك بار از عقب خورده است. مي خواستم بپرسم آيا با وجود دو تصادف قبلي، افت به تصادف سوم تعلق مي گيرد؟ (من به درب و گلگير سمت راست زدم) و ايشان ٣٨٠٠ تومان خسارت بيمه ثالث گرفته است ؟ قانونا نه تعلق نمی گیرد و در مورد ماشین های معمولی اصلا حساب نمی کنند . اما بعضی مواقع دیده ام که برای ماشین های مدل بالا اگر آن قسمت خاص تصادف نداشته باشد باز هم کارشناسان حساب می کنند . کمی فرق قائل می شوند . با این حال حتما مدارک تصادف قبلی را به کارشناس هیات حل اختلاف و خود هیات ارائه دهید و همچنین بگوئید که قطعا روی حکم در صورت تعیین افت قیمت اعتراض می زنید . 

3- عذر می خواهم در صندوق عقب سمند اگر استوک کارخانه باشد چقد افت قیمت دارد ؟ اگر نیاز به رنگ مجدد یا تعویض داشته باشد حدود 5 درصد قیمت خودرو افت قیمت برایش محاسبه می گردد . 

4- اگر مقصر در دادگاه مقابل دادیار کتبا اقرار کند کروکی را قبول دارد و اعتراضی ندارد آیا مجدد می تواند روی کروکی اعتراض کند ؟ نه اگر کثبی باشد دیگر نمی تواند . 

5- با سلام و خسته نباشيد بنده  در كيش با يك ماشين النترا مدل٢٠١٠تصادف كردم كه  دو در و دو گلگير سمت راست آسيب ديد ولي فقط يك در نياز به تعويض داشت كه با تباني با تعميرگاه علاوه بر اينكه هر دو در را تعويض كرد مبلغ صافكاري در نيز دريافت نمود . الان ادعاي افت قيمت ماشين را دارد خواستم ببينم با توجه با اين مسائل افت قيمت تعلق مي گيرد ؟چقدر؟ و اينكه بابت خسارتي كه از بيمه دريافت كرده من مي توانم شاكي بشوم ؟ بله افت قیمت تعلق می گیرد و چون تعویض کرده است بدتر هم شده است . حدود 8 تا 10 قیمت خودرو افت قیمت تعلق می گیرد . نه متاسفانه نمی توانید شاکی شوید !

6- بنده نزدیک 3 سال است بیمه روستایی هستم و الان در همان روستا به صورت موقت در جایی مشغول هستم که از تامین اجتماعی شهر بازرس آمد و بالاجبار من را معرفی کردند که از بهمن ماه بیمه تامین اجتماعی شوم ! هر چقدر گفتم من بیمه روستایی هستم قبول نکردند ! الان سوالم این است که آیا می توانم همزمان بیمه روستایی و تامین اجتماعی شوم یا اعتراض بدهم تا بیمه روستایی حذف نشود ؟ می توانید بشوید ولی هیچ سود خاصی ندارد جز اینکه حق بیمه روستائی می دهید . نمی توانید از دو جا مستمری بگیرید . بهتر است بیمه روستائی تان را قطع کنید و بعدا سوابق تامین اجتماعی را به بیمه روستائی منتقل نمائید. 

7- من در یک حادثه کاری دچار نقض عضو شدم وکارفرما به من پیشنهاد داده که دیه من را بدهد بصورت نقدی ولی من اعلام کنم که مقصرم درصورتی که ایشان مقصراعلام شده است . خواستم بدانم اگه اعلام کنم که مقصرم ودیه به صورت سازش از   ایشان دریافت کنم چه اتفاقی در بیمه تامین اجتماعی می افتد برای ازکارافتاده می شوم و یا غرامت می توانم بگیرم و یا به نظرشما پیشنهادکارفرما را قبول کنم یا نه ؟ ممنون می شوم این برادر کوچیکت را راهنمایی کنی .مرسی ؟ زیاد تفاوتی ندارد قبول کنید یا نه ولی بنده می گویم نکنید چون مشکلات زیادی به وجود می اورد . در صورت ازکارافتادگی کلی شما کمیته ماده 90 سازمان تامین اجتماعی میزان تقصیر کارفرما را مشخص می کند و با توجه به تقصیر ایشان درصد زیادی از مستمری شما که معادل 10 سال سمتمری است از ایشان می گیرد . به همین دلیل ایشان می گویند شما تقصیر را بر عهده بگیرید . البته حتی اگر تقصیر را هم به عهده بگیرید و مقصر باشید تامین اجتماعی روی ایشان دست می گذارد و لزوما با تائید شما تامین اجتماعی بی خیال موضوع نمی شود ! 

8- اگر می شود لطف کنید و راهنمایی کنید . مادرم چندین سال بیمه قالیبافی دارند و حدود ۲ سال پیش بر اثر حادثه در منزل دستش دچار آسیب شد و کار به جراحی کشید و در حال حاضر کارآیی ۱۰۰درصدی ندارد. آیا می توان بخاطر دستش از کار افتادگی گرفت ؟ قبلا می گفتند بیمه قالیبافی از کارافتادگی ندارد. آیا همچین چیزی صحت دارد ؟ ممنون می شوم جواب بدید ؟ نه می توانند درخواست ازکارافتادگی دهند و مشکلی از این بابت ندارند . با این حال بابت موضوعی که گفتید بعید است ازکارافتاده کلی شوند .    

9- سلام اینجانب یکی از شغل هایم انبار محصول بوده است . در کمیته بدوی به علت ننوشتن محصول تایید نگردیده است. و الان در کمیته تجدید نظر توضیح داده شده است. آیا به نظر شما مورد تایید قرار می گیرد یا نه ؟ ضمنا کلیه احکام که در آن گروه شغلی در رابطه با انبار محصول ثبت گردیده است ضمیمه پرونده ام است ؟! احتمالش 50 50 است . یک مشکل دیگر هم هست که حتی اگر اداره کار تائید کند ممکن است تامین اجتماعی تائید نکند ! بستگی دارد در لیست بیمه با چه عنوان شغلی حق بیمه تان رد شده باشد . 

 10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .