دیه بخیه1- ببخشید می خواستم سوال کنم دیه عمل تاندون کتف که 4 ماه طول درمان دارد چقدر است ؟ به طول درمان ربطی ندارد و ارش دارد . معمولا بین 2 تا 4 درصد ارش برای آن در نظر می گیرند . 

2- ببخشید می خواستم شما راهنماییم کنید در مورد دیه کندکی ربات خلفی ؟ رباط صلیبی خلفی معمولا 8 درصد دیه دارد معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان . 

3-  پدرم چند ماه پیش تصادف کرده و خون تو سرش لخته شده بود . بعد عملش کردند . می خواستم بدانم چند درصد دیه بهش تعلق می گیرد . ببخشید هر دوطرف مغزش خونریزی کرده بود ؟ ارش تعلق می گیرد . حداقل 10 درصد !

4- باعرض سلام وخسته نباشید ! اینجانب درحین کار با دستگاه در شرکت دو بند از انگشت  اشاره دست  راستم قطع و دو انگشتم هم شکسته شده است . میزان دیه چقدر می شود ! سپاسگذارم ؟ 

  • بابت قطع دو بند انگشت 1/15 دیه کامل تعلق می گیرد که به نرخ دیه سال 1396 برابر با 14 میلیون تومان می شود . 
  • بابت شکستگی دو انگشت اگر به خوبی درمان شود معادل 32 هزارم دیه تعلق می گیرد که به نرخ دیه سال 1396 برابر با 6 میلیون و 720 هزار تومان می شود . 
5- دیه سوختگی ۵ درصد درجه دو صورت حدودا چقدر می شود ؟ چون درجه 2 است همان 5 درصد دیه کامل می شود که به نرخ دیه سال 1396 ، معادل 10 میلیون و 500 هزار تومان می شود . 

6- سلام ! می شود حدود درصد دیه ای که بهم تعلق می گیرد را بگوئید ؟ عصب سیاتیک پاره شده است ، رباط صلیبی پاره شده است ، زانو آب اورده است . اگه لطف کنید بگوئید چند درصد دیه بهم تعلق می گیرد .  لطف بزرگی بهم می کنید ! خدا اجرتان بدهد؟ بابت عصب سیاتیک ارش تعلق می گیرد معمولا 4 درصد دیه کامل . بابت رباط صلیبی 8 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت آب آوردن پار ارش دارد بین 2 تا 4 درصد دیه کامل !

7- سلام خسته نباشید جناب ! بنده برج ۱۲سال ۹۵ تصادف کردم راننده مقصر بودم . هر ۲ پایم شکست . پای سمت راستم بزرگ نی وکوچک نی هرجفتش شکست و پلاتین با پلاک در پایم گذاشتند و پای سمت چپم از ناحیه زانو دچار مشکل شدم و راه رفتن برام مشکل شد . از زمان تصادفم ۱سال گذشت اما هنوز زانویم ورم دارد و اندازه ۲۰متر راه بروم پایم از ناحیه زانو دچار درد شدید می شود و دویدن برایم مشکل شده است ؟ آیا مصدومیتم نقص عضو محسوب می شود ؟ این موضوع تشخیصش با کمیسیون پزشکی پزشکی قانونی است . به نظر من پای چپ تان دچار نقص عضو شده است و شما باید با درخواست به دادگاه دوباره برای بررسی موضوع به پزشکی قانونی مراجعه کنید . 

8- سلام خسته نباشید ! جراحت سر که ۱۰۲ بخیه دارد چطور حساب شده است ؟ می گویند ۶درصد دیه کامل یعنی زخم بزرگ یا کوچک حتی ۲ بخیه یا۱۰۰ تا یک جور حساب می شود ؟! متشکرم و مستدام باشید ؟ اصلا ربطی به تعداد بخیه ندارد . تعداد زخم ها مهم است و عمق زخم ها ! 

9- با سلام ! خانم بنده تصادف کردند و رباطهای گردن کشیده شدند و یک حارصه روی پای راست و یک کبودی روی ساق پای راست و آسیب های بافت نرم ساق پای هم آسیب دیده است . این موارد چند درصد می شوند ! بعد براثر تصادف دوتا از رباطهای پایش پاره شدند : صلیبی و منیسک که ام ار ای انجام دادیم ودکترمتخصص پارگی راتائید کردند ولی پزشک قانونی آن راتائید نکرد . ما هم اعتراض زدیم روی نظریه پزشک قانونی ! ایا امکان دارد در کمیسیون پارگی رباط تائید بشود ! دکترپزشک قانونی گفته پارگی مال قبل بوده است ؟ 

  • بابت حارصه 1 میلیون و 50 هزار تومان تعلق می گیرد . 
  • بابت کبودی 315 هزار تومان تعلق می گیرد . 
  • بقیه حدودا 2 درصد ارش دارد . 
  • به نظر من احتمالش زیاد است که در کمیسیون تائید گردد . 
10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 
با پشتیبانی Blogger.