گرفتن حقوق بازنشستگی پدر !1- در قرارداد مدولار یا مونتاژ که علاوه برحقوق هزینه اجاره سوله و قبوض و لباس کار و حمل قطعات آماده با پیمانکار باشد نرخ آن چند می باشد ؟ ضمنا 20 و 80 مکانیکی در قرارداد ذکر شده اما مواد از کارفرما می باشد ؟ 7 درصد حق بیمه آن است و 1/9 این 7 درصد هم به عنوان مبلغ بیمه بیکاری به آن اضافه می شود . درصدی که بر عهده کارفرما است نیز در محاسبه حق بیمه برای پیمانکار حساب می شود . 

2- مادرم بیمه قالیبافی دارد . می تواند با 10 سال سابقه بیمه و سن 55 بازنشست بشه؟ بله می تواند ولی مستمری اش متناسب با 10 سال سابقه بیمه پرداخت می شود . 

3- پدر من ۵۲ ساله است و ۱۳ سال سابقه بیمه دارد ولی حدودا ۸ سال است که بیمه اش قطع شده است و الان ۳ تا رگ های قلبش هم گرفته است ! آیا می تواند بیمه خویش فرما شود ؟ شرایط آن چگونه است . خیلی ممنون می شوم اگر پاسخ بدهید ؟ بله می تواند . ولی در معاینات اولیه اگر درصدی بابت مشکل قلبی اش بگیرد دیگر در صورت درخواست ازکارافتادگی آن مشکل مورد بررسی قرار نمی گیرد . 

4- بنده از ناحیه پا مشکل دارم ! حول وحوش ۱۱ تا ۱۲ سال هم سابقه بیمه دارم ولی حالا دیگر توان کار کردن ندارم . آیا می توانم درخواست از کار افتادگی بدهم . به من تعلق می گیرد واگر می گیرد حداقل حقوقی که می توانم بگیرم چقدر است ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید ؟! پیش تر از زحمات شما سپاسگزارم ؟ برای از کارافتادگی نظر کمیسیون پزشکی با توجه به بیماری تان مهم است . ربط زیادی به سابقه تان ندارد . 

5- حقیقتا 4 روز پیش در مسابقات فوتبال داخل محوطه یک سازمان دولتی که خود بنده نیز کارمند شرکتی می باشم . بر اثر ضربه دست چپ بنده دچار شکستگی شد و از کف دست 3 عدد پین گذاشته شد. البته تمام درمان بنده و عمل رایگان بود زیرا در بیمارستان تامین اجتماعی بستری بودم . ولی می خواهم هزینه طول درمان بگیرم . آیا این میسر است ؟ و چقدر بهم تعلق می گیرد ؟ اصلا پیگیر باشم به جایی می رسم ؟ طرف حساب من سازمانی است که آنجا مشغول هستم یا تامین اجتماعی ؟ شما می توانید از کمک هزینه ایام بیماری تامین اجتماعی استفاده کنید . از پزشک معالج تان گواهی استراحت پزشکی بگیرید و به شعبه بیمه ارائه کنید . با توجه به زمان آن توسط پزشک معتمد یا شورای پزشکی بررسی می شود و در صورت تائید هزینه آن توسط تامین اجتماعی پرداخت می گردد . 

6- سلام برادر گرامی ! بنده کارگر مصالح ساختمانی می باشم با 22 سال سابقه و الان در حال حاضر دیسک کمر شدیدی دارم طوری که شبها به زور آمپول و قرص به رختخواب می روم . آیا راه حلی برای زودتر بازنشست کردن خودم دارم یا نه ممنون ؟ تنها راهی که دارد این است که درخواست ازکارافتادگی دهید . اگر رای مثبت کمیسیون پزشکی را بگیرید می توانید بازنشسته شوید . 

7- با عرض سلام ! بنده الان حدودا پنج سال است که از طریق قالبافان بیمه شدم . حق بیمه ام را هر سه ماه یکبار از طریق عابر بانک پرداخت می کنم.امروز که رفتم برگه بیمه سه ماهه آخر سال را بگیرم گفتند که شما سه ماهه پاییز را پرداخت نکردید . من هم آن رسید عابر بانک را گم کردم . نمی دانم چکار کنم . متصدی بیمه بهم گفت امکان ندارد شما واریز کرده باشید چون اگر واریز می کردید الان در سایت مشخص می شد . گفت حتما شناسه را اشتباه وارد کردید . حالا سوالم این است که اگر اشتباها شناسه را وارد کرده باشم تکلیفم چیست؟ متاسفانه ممکن است قراردادتان لغو شود و مجبور شوید دوباره قرارداد ببندید . بهتر است از طریق بانک پیگیری کنید که مبلغ را به حساب کجا ریخته اید و سپس به امور فنی شعبه بیمه مراجعه کنید . 

8- سلام ! من خانم هستم و در دفتر شرکت کارمی کنم ولی بیمه ام در لیست کارگاه رد می شود .  با توجه به اینکه از طرف بیمه هم بازدید از کارگاه نیامدند خواستم ببینم موقع مفاصا حساب آیا سابقه ام حذف و شرکت جریمه می شود ؟ نه چنین اتفاقی نمی افتد . معمولا سابقه لیست های کارگاهی که به صورت قراردادهای پیمانکاری و حق بیمه مقطوع رد می شود حذف نمی شود مگر اینکه به شعبه اطلاع داده شود که لیست صوری است . 

9- مستمری همسر در حال حاضر برای زن و دخترشون برقرار است . ولی زن مرحوم دیگر شرایط دریافت را دارا نمی باشد چون از حقوق مستمری دیگری که جدیدا برقرار شده است استفاده می کند . مربوط بازشسته کشوری است.حال با مراجعه به بیمه و درخواست اینکه مستمری نامبرده قطع شده و فقط به دختر برسد درجواب اینگونه فرمودند که قطع کردن مستمری زن کاری ندارد ولی ما نمی توانیم کل حقوق رو برای تنها واجد شرایط مستمری که همان دختر می باشد برقرار کنیم و دختر همان درصد پایین قبلی رو دریافت خواهند کرد . ایا این قانون وجود داره ؟ اصلا نمی توان مستمری همسر را قطع کرد . اگر ایشان مستمری جدیدی که می گیرند مربوط به اشتغال خودشان باشد که می توانند از هر دو استفاده کنند وگرنه اگر از طریق فرد دیگری برایشان برقرار شده باشد و آن شخص همسر جدید نباشد کل پرداخت مستمری جدید اشکال دارد . در هر صورت نمی توان تا ایشان زنده هستند کل مستمری را به دختر داد ! 

10-بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟