دیه رباط و مینیسک !1- سلام خسته نباشید ! من سر کار  با تیغ موکت بری کف دستم را بریدم و ۵ تا بخیه به طول ۸ سانت و عمق یک سانت و نیم خورد ! اقدام کنم چیزی تعلق می گیرد بهم از بیمه ؟ احتمالا 1 تا 1.5 درصد دیه تعلق می گیرد . بین 2 تا 3 میلیون تومان !

2- دیه من 133 درصد است .  بیمه معلم هم هست . آیا بیمه معلم دیه را کامل یعنی 133 درصد  می دهد ؟ قانونا باید بدهند ولی اکثرا همان 100 درصد را می دهند . ندادند به بیمه مرکزی شکایت کنید . 

3- اگر تصادف در سال ۹۶ باشد اما  پیگیری پرونده به سال ۹۷ بیفتد یعنی دیه را پزشک قانونی در انتهای سال ۹۶  در صد داده اما هنوز دادگاه رای نهایی رو نداده ودرسال نود وهفت تعیین شود آیا نرخ دیه به سال ۹۷ می شود یانه ؟ نرخ دیه براساس تاریخ رای دادگاه تعیین می گردد . البته بعضی بیمه ها در این موارد سعی می کنند به نرخ زمان حادثه پرداخت کنند که در این مواقع باید به بیمه مرکزی مراجعه کرد . 

4- خواستم بدانم دیه شکستگی کتف چقدر است ؟ معمولا 8 درصد دیه دارد .

5- سلام خسته نباشید ! می خواستم بپرسم شکستگی آرنج چقدر دیه دارد و تورم داخل نسج ادم زانو پا ممنون ؟ با سلام . شکستگی آرنج معمولا 8 درصد دیه دارد . تورم مربوطه نهایتا 1 درصد . 

6- سلام من در یک انبار پخش مواد غذایی کار می کردم که قبل از ورود به کار تست سلامت و طب کار از من گرفته شد . بعد از ۱۷ماه ماه بر اثر کار سنگین دیسک کمرم پاره شد و به خاطر درد زیاد وسط کار با تاکسی تلفنی به بیمارستان رفتم اما گزارش حادثه از طرف شرکت رد نشده و ناگزیر دیسک کمرم را عمل کردم و بعد از دوماه مرخصی پزشکی وقتی به کار برگشتم قراردادم را تمدید نکردند . آیا می توانم از شرکت دیه بگیرم یا مجبور به بازگرداندنم به کارکنم  درضمن دستور پزشک انجام کار سبک تا یک سال است . ممنون می شوم اگر راهنمایی بفرمایید ؟ اگر بیمه تامین اجتماعی هستد بهتر است از کمیسیون پزشکی رای کار سبک بگیرید . همچنین از اداره کار به هر طریقی که شده گزارش حادثه ناشی از کار بگیرید و بعد از گرفتن گزارش بر علیه کارفرما بابت دیه شکایت کنید . اگر رفتارشان دوستانه نبود می توانید به اداره کار نیز شکایت کنید بابت حق و حقوق تان و همچنین بازگشت به کار !

7- خانمی باردار در اثر تصادف کیسه آبش پاره شده و نوزادش اورژانسی زایمان کردند . ماه هفتم بوده است . نوزاد نارس است و چند روز نیاز به مراقبت دارد، سوال این است که آیا دیه به خانم وفرزندش تعلق می گیرد، با تشکر وامتنان فراوان ؟ قطعا تعلق می گیرد . با شکایت به کلانتری و با درخواست از دادسرا و با گرفتن نظریه پزشکی قانونی اقدام نمائید . 

8-  ببخشید من در تصادفی که داشتم هر دو فرزندم هم با من در ماشین بودند وآسیب دیدند . پرونده آنها ۱۹ فروردین آخرین جلسشه ولی برای من ۲۴ دی آخرین نامه پزشکی قانونی را به دادگاه تحویل دادم اما هنوز خبری نشده است . واینکه من مقدار دیه را از قاضی پرسیدم که ایشان گفتن حدود ۴۳ میلیون می شود . آیا افزایش مقدار دیه در سال ۹۷ تاثیری در اضافه شدن دیه فرزندانم دارد ؟ ببخشید خواستم بدانم امکانش هست بنده که به عنوان راننده مقصر که به دیوار همسایه کوبیدم پرونده من هم با فرزندانم در ۱۹ فروردین تکمیل شود . ممنون از لطف شما خدا خیرتان بده ؟ دیه بر اساس تاریخ صدور حکم دادگاه مشخص می شود . معمولا تمامی رای ها با هم به بیمه ارجاع داده می شود . 

9- بنده در یک بیمارستان که در حال ساخت هست کار برق کشی در ارتفاع ۴ متری انجام می دادم که چهار پایه زیر پایم حرکت می کند و من تعادلم را از دست دادم و افتادم .  دچار در رفتگی شانه راست شدم و ۳ تا از انگشتان پای راستم نیز شکسته شد و جراحی شد و پین گذاشتند و بعد از ۴۰ روز در آوردند . می خواستم بدانم چقدر دیه به من تعلق می گیرد ؟ بابت در رفتگی شانه احتمالا 3 درصد و بابت انگشتانتان 48 هزارم دیه تعلق می گیرد . دیه در سال 96 ، 210 میلیون تومان و در سال 97 231 میلیون تومان است . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .