انتقال حق بیمه نیروهای مسلح1- انتقال سابقه بیمه از بیمه کشاورزی و روستاییان عشایر به تامین اجتماعی تحت چه شرایطی انجام می شود ؟ 18 درصد اولین حقوق تامین اجتماعی محاسبه شده و در تعداد ماه ها ضرب می گردد . مبلغی که صندوق بیمه روستائیان و عشایر می دهد از آن کسر می گردد و مابقی باید توسط شما پرداخت گردد . 

2- سلام آقای نصیری ببخشید من ۳۰ سالمه از پشت بام افتادم دچار شکستگی مهره ۶٬۷٬۵ شدم . الان ۶ سالی می شود که دچار این مشکل شدم . جوشکار بودم و شرکت پیمانکاری کار می کردم گفتم اگه از سال ۳ ماه بیمه داشته باشی می توانی کار افتادگی بگیری .  الان کمیسیون پزشکی هم رفتم کارهای کار افتادگی ام را انجام دادم ! خواستم بپرسم ۶ساله من دچار این اتفاق شدم و بیمه کار افتادگی هم درست شده است . این ۶ سال عقب افتادگی را چیزی بهم می دهد بیمه ؟ نه . مستمری از تاریخ کمیسیون برقرار می گردد . 

3- آیا فرد مستمر بگیر فوت کند در خانه ! و شناسنامه اش فوتی نشده باشد ! یک نفر برود بیمه گزارش بدهد که فرد مستمر ی بگیر مرده است ، آیآ تامین اجتماعی بازرس می فرستد به محل زندگی تا جستجو کنند که فرد مرده یا زنده ؟  با تشکر از اینکه جواب می دهید ؟ بله به احتمال زیاد این کار را می کنند و یا اینکه مستمری را قطع می کنند و پرداخت آن را منوط به مراجعه حضوری مستمری بگیر می کنند .

4- مصدع شدم بابت سوالی با این مضمون : شرکت پیمانکاری (پروژه عمرانی) آیا می تواند سپرده بیمه مکسوره از صورت وضعیتها را تحت عنوان تسویه حساب با سازمان تامین اجتماعی تلقی نماید ( بعبارتی منظورم این است  حق بیمه ای که ملزم به پرداخت به سازمان تامین اجتماعی است بابت لیستهای حقوق ودستمزد خویش به استناد اینکه کارفرما با واریز وجوه سپرده بیمه به سازمان تامین اجتماعی از پرداخت حق بیمه استنکاف ورزد) ؟ پروژه های عمرانی حق بیمه مقطوع دارند . این حق بیمه باید به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود و مفاصا گرفته شود . مفاصا حساب نیز به کارفرما داده شود و هزینه پروژه دریافت گردد . اگر حق بیمه لیست با این مبلغ حق بیمه یکسان بود که هیچی ، اگر کمتر بود همان درصد مقطوع باید پرداخت گردد و اگر بیشتر بود باید مبلغ لیست حق بیمه پرداخت گردد . حق بیمه را پیمانکار باید به تامین اجتماعی پرداخت کند و فقط 7 درصد حقوق و دستمزد از هر نفر کسر کند . 

5- اینکه خودم بروم دیوان عدالت دادخواست در مورد عدم تعلق بیمه بیکاری به طرفیت اداره تامین اجتماعی بهارستان بزنم چی؟ اعتراضم را قبول می کنند ؟ کم کاری از طرف کارفرما بوده نه من ؟ احتمالش زیاد نیست . با این حال می تواند یک گزینه باشد . 

6- سوالی در مورد آزمایشات اولیه بیمه خویش فرما داشتم که ممنون می شوم پاسخ بفرمایید. من نمی دانستم و آزمایشات قند که می بایست ناشتا باشم را با خوردن صبحانه دادم و قند خونم 120 شده و از استاندارد بالاتر است. آیا برای کمیسیون مشکلی ایجاد می شود و نیازه الان که کمیسیون نرفتم مجدد آزمایش بدهم یا همین آزمایش کفایت می کند؟ آزمایش بدهید بهتر است . ولی اگر بیماری خاصی ندارید مشکل خاصی نیست . به اعضای کمیسیون (که البته فقط یک متخصص داخلی است) بگوئید که ناشتا نبوده اید . 

7- بنده درخواست بیمه از طرف نظام مهندسی دادم. قبلا هم حدود 3 سال سایقه بیمه اجباری تامین اجتماعی داشتم. ظاهرا مبلغ بیمه نظام مهندسی زیاد هست. الان جای دیگری غیر نظام مهندسی مشغول نیستم و درآمد آنجا پروژه ای و کم هست. دراین شرایط پیشنهاد بهتری در مورد بیمه، غیر از بیمه نظام مهندسی دارید ؟ اگر مجرد هستید بیمه حرف و مشاغل انجام دهید با هر درصدی که دوست دارید . ار متاهل هستید همین خوب است . 

8- من در یک مدرسه غیر انتفاعی تدریس می کنم و بیمه پرداختی اینجانب طبق قرارداد تا ۱۵ خرداد ماه ۹۷ می باشد . بنده باردار هستم و در ۱۷ تیر ۹۷ فارغ می شوم . بنده چگونه می توانم از مرخصی زایمان استفاده کنم  ؟ اگر از  مرخصی استعلاجی استفاده کنم  تا چند روز  می توانم استفاده کنم ؟ مبلغ پرداختی چقدر خواهد بود ؟ تا 6 ماه می توانید استفاده کنید . میانگین 3 ماه آخر پرداخت حق بیمه قبل از آغاز استعلاجی زایمان برای محاسبه کمک هزینه ایام زایمان برایتان محاسبه خواهد شد و 80 درصد آن پرداخت می شود . بهتر است تا زمان زایمان برایتان حق بیمه پرداخت گردد وگرنه 1 ماه زودتر به مرخصی استعلاجی بروید تا کمک هزینه تان بیشتر شود . 

9- سلام جناب نصر خسته نباشید ! عذرخواهی بابت مزاحمت !برای شکایت از کارفرمایی که دوماه بیمه کارگر را پرداخت نکرده وباعث شده سابقه متوالی به متناوب تبدیل شود وتوسط اداره کار هم محکوم شده وحکم به پرداخت بیمه شده وتأمین اجتماعی هم لیست راتصحیح کرده و لیست هم مغایرت عنوان شغلی دارد که آنرا هم اداره کار تصحیح کرده اما تأمین اجتماعی قبول نکرده ودیوان هم به نفع تأمین اجتماعی رأی داده والان کارگر دچار ضرر وزیان شده باید به کجا شکایت کرد ؟ چون مقصر اصلی کار فرماست . قبلأ از شما تشکر می کنم ؟ در این مورد هر پرونده ای دیده ام که لیست بیمه با عنوان شغلی مغایرت داشته است به جایی نرسیده است و تامین اجتماعی قبول نمی کند و دیوان هم همین گونه رای می دهد متاسفانه ! 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

محاسبه دیه اعضای بدن

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟