دیه شکستگی مهره های کمر !1- سلام خسته نباشید ! پسر بنده در مهد کودک دچار سوختگی شده و طبق نظریه اول پزشک قانونی سه درصد سوختگی از نوع درجه 2 تشخیص داده شده است .می خواشتم ببینم دیه چقدر شامل می شود ؟ 3 درصد دیه دارد . به نرخ دیه سال 1396 معادل 6 میلیون و 300 هزار تومان می شود . 

2- در تاریخ ۴ ۶ ۱۳۹۶ بنده از ناحیه مچ پای چپ در اثر برخورد با شفت غلاف یک دستگاه دچار حادثه شدم که با عمل جراحی آشیل پا بعد از گذشت ۴ ماه پایم خوب نشد و دوباره از همان ناحیه مورد عمل جراحی قرار گرفتم که از همان پا یک تاندون دیگر برای ترمیم و عمل جراحی پوست فلپ قرار گرفتم طول درمانم نیز ۸ ماه است حال با این توصیف دیه بنده چقدر می شود ؟ بسیار سپاس گذارم اگر میشود جواب دهید ؟ بستگی به نظر پزشکی قانونی دارد . به نظر بنده حدود 10 درصد دیه و ارش تعلق می گیرد . 

3- سلام اینجانب ... از اهالی خرمشهر ساکن یزد مهریز . سال۱۳۹۰هنگام کار جوشکاری از ارتفاع ۶متری افتادم وچهارمهره کمرم شکستند ومفصل زانویم ساییدگی دارد و به بیمه مهریز مراجعه کردم رسیدگی نمی کنند که مرابه کمیسیون پزشکی معرفی کنند خواهشان  راهنمایی کنید ؟ بستگی به این دارد در آن زمان بیمه بوده اید یا نه ! اگر بیمه بوده اید باید به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی معرفی تان کنند .

4- سلام استاد عزیز خیلی ممنون از راهنماییهای قبلیتان. من رای صادر شده از پزشکی قانونی را بردم شورای حل اختلاف . و آنها هم پرونده را به شرکت بیمه آسیا ارسال کردند. بعد از گذشت حدود یک هفته از ارسال پرونده به بیمه ، من متوجه شدم که در زانوی چپ ام بطور کامل رباط صلیبی خلفی پاره شده است. و این مورد در رای صادره پزشکی قانونی لحاظ نشده بود. سریعا از طریق شورای حل اختلاف اعتراض کردم دوباره پزشکی قانونی رای داد که پارگی رباط صلیبی خلفی می تواند ناشی از ضربات وارده در تصادف باشد و بابت آن 8 درصد دیه تعیین نمود . ولی در حال حاضر مشکل اینجاست که پزشک معتمد شرکت بیمه رای جدید صادره از پزشکی قانونی  را قبول نمی کند و بیان می کند که پزشکی قانونی در رای اولیه عنوان کرده " نیاز به معاینه مجدد ندارد" و از بیمه به من گفتند که باید اعتراض بنویسی و پرونده را بفرستیم به شورای پزشکی استان. سوالم از جنابعالی این است که روند بررسی پرونده به چه صورت خواهد بود ؟ آیا شورای پزشکی استان رای جدید پزشکی قانونی را تایید خواهد کرد؟ معمولا این کار را خواهند کرد . البته این موضوع بهانه جوئی بیمه و البته اشتباه اولیه پزشکی قانونی است با این حال با اینکه کمی زمانبر است ولی قطعا نتیجه خواهد داد . 

5- سوال داشتم آیا شکستگی استخوان زند علیا ساعد نقص عضو محسوب می شود که بتوانم از بیمه مسئولیت استفاده کنم یا خیر ؟ بستگی به درمان دارد . معمولا نه چون به خوبی درمان می شود اما اگر باعث ایجاد مشکل در حرکت معمولی دست در طولانی مدت شود نقص عضو محسوب می شود . 

6- سلام خسته نباشید ! من حدود 6 ماه پیش تصادف کردم و در تصادف دومهره کمر من شکسته L1 و L2 ! حالا پزشک متخصص من نظریه خودش را به پزشک قانونی داده که ایشان یک مهره ازکمرش شکسته است ! من هم نمی دانستم که هر مهره دیه جداگانه دارد ! دادگاهم هم هنوز تشکیل نشده است . می خواستم بدانم می توانم به نظریه پزشک قانونی اعتراض کنم ؟ بله می توانید منتهی با درخواست از دادگاه این کار را انجام دهید تا بعدا شرکت بیمه به شما ایراد نگیرد . 

7- بنده حدود ١٥ماه پيش تصادف كردم و طي تصادف آسيب جدي كه بهم وارد شد شكستگي استخوان ران راستم بوده و با انجام سه بار عمل جراحي هنوز كاملا جوش نخورده است . پزشك قانوني گفته اگه جوش نخوره پرونده را معيوب مي بنديم . اين يعني چي و آيا تاثيري در ميزان ديه دارد ؟ یعنی 2 درصد دیه بیشتر می شود که معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 می باشد . 

8- سلام ! من در تصادف بازویم از وسط نصف شد و پلاتین گذاشتم ۶ تا۸ سانت ! استخوان ساعدم خورد شد که دکترا مجبور شدند از نازک نی پایم ببرند به دستم پیوند بزنند .  اعصاب و تاندونم هم آسیب جدی دیده است . دکتر می گوید در بهترین حالت ۶۰ درصد دستت بر می گردد !  حدود ۹ سانت هم از عضله دستم کنده شده است ! می شود بگوئید حدود دیه من چقدر است ؟ باید پزشکی قانونی در این زمینه نظر دهد و من حدودی نظر می دهم . با توجه به تجربیات بنده حدود 30 درصد در نظر می گیرند . معادل 63 میلیون تومان ! 

9- سه تا بچه با هم بودند و تصادف کردند ! سه تایشان کشته شدند ! راننده به سن قانونی هم نرسیده بوده است ! الان دیه شامل بچه های دیگر که همراه راننده بودند می شود یا نه ؟ بله ! شرکت بیمه موظف است دیه را پرداخت کند . البته با گرفتن ضمانت از راننده می گیرد چون ایشان به سن قانونی نرسیده است ! با کمال تاسف !!

 10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 
با پشتیبانی Blogger.