هیات تشخیص مطالبات تامین اجتماعی !1- بنده معلولیت شدید دارم . یک سوال درباره بیمه داشتم . رفیق من می گفت چون تو معلولی اگه ۱۰ سال بیمه بریزی بعد ۱۰ سال بازنشسته می شوی و حقوق بازنشستگی می گیری ؟ می خواستم بدانم این واقعا صحت دارد ؟ نه متاسفانه صحت ندارد . 

2- من برج دو امسال عمل دیسک باز انجام دادم که نتیجه عمل شده بی حسی اعضای تحتانی وعمد درک و کنترل ادرار و مدفوع و بیمه  هم از طرف کارفرما  تا آخر برج شش ریخته شده است  ولی بعد آن دیگر بیمه ندارم . چطوری میتونم بیمه ام که ازبرج هفت تا الان مانده بریزم ؟ من از پزشک هم هیچ استراحت پزشکی نگرفته ام ؟! می توانم از این راه بیمه را که عقب افتاده بریزم ؟! اگر لطف کنید راهنماییم کنید خیلی منت دارت می شوم ؟ بهترین راهی که دارید این است که بابت ماه های فوق اگر در خانه استراحت کرده اید و توانایی کار نداشته اید از پزشک معالج گواهی استراحت پزشکی گرفته و به شعبه بیمه ارائه دهید تا در شورای پزشکی یا کمسیون پزشکی بررسی گردد . به کارفرمایتان هم بگوئید که این ماه ها را در لیست بیمه به عنوان استعلاجی برایتان رد کند . در صورت تائید هم کمک هزینه ایام بیماری از تامین اجتماعی می گیرید و هم حق بیمه تان کامل می شود . 

3- می خواستم مشورتی بگیرم من بدهی به تامین اجتماعی داشتم الان ماشینم را شب عیدی توقیف کردند . الان می توانم به بیمه بابت طلبش چک بدنم یا حتما باید نقدی پرداخت کرد؟ می توانید قسطی اش کنید . این تنها راهتان است . 

4- بنده ۳۶سال دارم.‌ معلولیت جسمی حرکتی  هستم ! تحت پوشش بهزیستی و می خواهم بیمه بازنشستگی بشوم ؟! از کجا باید شروع کنم ؟ ممنون می شوم راهنمایی فرمایید ؟ بهتر است درخواست بیمه شدنتان را به بهزیستی دهید تا از یارانه دولتی برای بیمه تامین اجتماعی بهره مند شوید .    

5- سلام 15سال بیمه نیروهای مسلح داشتم و باز خرید شدم . سال 87  بعد از آن 6 سال بیمه رانندگی از طریق تاکسیرانی واریز کردم و اکنون 3سال است در نیروهای مسلح بصورت خویش فرما واریز می کنم . آیا امکان تجمیع بیمه ها امکان دارد آن 6 سال را به صندوق نیروهای مسلح انتقال دهم ؟ بله باید به نیروهای مسلح درخواست دهید تا با تامین اجتماعی مکاتبه کنند در این زمینه تا سابقه تان منتقل گردد . 

6- من ليست بيمه ام را اشتباها از دو تا رديف پيمانم رد كردم تكراري و تامين اجتماعي تاييد كرده است ! جهت اصلاح چكار بايد بكنم ؟ اگر 6 ماه نشده باشد به مسئول فنی شعبه مراجعه کنید و درخواست لیست اصلاحی کنید و طبیعتا مبلغی بستانکار می شود . اگر بیش از 6 ماه گذشته باشد دیگر نمی توان کاری کرد . 

7- می بخشید من خانمی ۳۵ ساله ام . سالهای۹۴و۹۵بیمه قالیبافی پرداخت می کردم اما سال ۹۶ نتوانستم و قطعش کردم . آیا می توانم باز بروم و بیمه قالیبافی پرداخت کنم ؟ باید از اول قرارداد ببندید و طبیعتا باید باز هم بروید در صف ! 

8- من اتباع هستم و گذرنامه دارم با کارت اشتغال به کار ! می خواستم بپرسم خودم می توانم بیمه کنم خودم را ؟ یعنی ماهیانه پول واریز کنم و دفترچه بیمه بگیرم ؟ بله می توانید خودتان را بیمه خویش فرما کنید . هیچ مشکلی ندارد . 

9- با عرض سلام خدمت شما ! اگر کمیسیون به من طول درمان بدهد باید چکار کنم چون قادر به کار نیستم . با داشتن سرطان روده بزرگ متاستاتیک ودرحال شیمی درمانی هستم حق وحقوقی به من تعلق می گیرد ؟ با طول درمان چیزی به شما تعلق نمی گیرد . باید ازکارافتاده کلی شوید . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .