دیه شکستگی ترقوه !1- با عرض سلام و خسته نباشید ! بنده در یک تصادف از ناحیه استخوان ترقوه سمت چپ دچار شکستگی شدم . در آخرین معاینه پزشکی قانونی نظر پزشک از این قرار بود: شکستگی استخوان ترقوه سمت چپ جوش خورده و بهبودی کامل یافته است. در ناحیه شکستگی دچار محدودیت حرکتی متوسط شده است که ارش ده درصد دیه کامل پیشنهاد می گردد. می شود لطف کنید مقدار دیه  تعلق گرفته را به من بگوئید ؟  10 درصد ارشد و 4 درصد دیه خود شکستگی در مجموع 14 درصد معادل 29 میلیون و 400 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 .

2- سلام می توانید مبلغ دیه تقریبی این نامه را برایم حساب کنید ؟ 


 1. 4 درصد دیه کامل معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 2. 2 درصد دیه کامل معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 3. 2 هزارم دیه کامل معادل 420 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 4. 1/2000 دیه کامل معادل 105 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 5. 1/1500 دیه کامل معادل 140 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 6. 0.5 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 50 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 7. 5 درصد دیه کامل معادل 10 میلیون و 500 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
3- نامه ای از پزشک قانونی دارم که می خواهم لطف کنید دیه ام را محاسبه کنید ؟  1. 10 درصد دیه کامل معادل 21 میلیون تومان به نرخ دیه سال 1396 
 2. 1 درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 3. 17 درصد دیه کامل معادل 35 میلیون و 700 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 4. 1 درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
4- شما درست می فرمایید در صورت درمان این دیه محسوب می شود ولی این دو شکستگی که همراه با خردشدگی بوده باعث محدودیت حرکتی و آسیب عصب پرونئال شده که ارش ۵ درصد مشخص کرده اند. آیا این دو مورد عیب محسوب نمی شود برای این دو شکستگی . در قانون مجازات عمومی ماده ۵۶۹ بند ب می گوید درصورتی که بدون عیب درمان شود همین که شما گفتید می شود ولی اگر با عیب باشد یک سوم دیه آن عضو محسوب می شود . به گفته پزشک قانونی این دو مورد یعنی محدودیت حرکتی و آسیب عصب پرونئال نقص عضو محسوب می شود که قاضی آن را لحاظ نکرده و فقط ۵ درصد ارش برایش تعیین کرده ؟ موضوع ظریفی است . منظور از عیب از نظر دادگاه این است که شکستگی و یا خردشدگی به خوبی ترمیم نشده باشد ظاهرا و آن موردی که 5 درصد ارش تعیین کرده اند ظاهرا از نظر ایشان ربطی به بدون عیب درمان شدن استخوان نداشته است .

5- آقا سلام . خسته نباشید ! مرا برق گرفت ! اورژانس بیمارستان ، اداره کار و دکتر ارتوپد تایید کرده که مرا برق گرفته است ولي پزشکی قانونی زده به جسم سخت ضربه خوده است. آیا من براي اعتراض از پزشکی قانونی راهی دارم یا خیر ؟ ممنون می شوم از راهنمايی شما ؟ بله می توانید تا 2 مرحله به نظریه پزشکی قانونی اعتراض کنید . البته هزینه اش را باید خودتان بپردازید .

6- خواهشمند است میزان دیه نظریه پزشکی قانونی زیر را مشخص فرمائید ؟ 1. 1.5 درصد دیه کامل معادل 3 میلیون و 150 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 2. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 3. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 4. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
 5. 1/30 دیه کامل معادل 7 میلیون تومان به نرخ دیه سال 1396 
 6. اگر مجددا بروید 0.5 درصد دیه دارد و اگر نروید 1 درصد دیه دارد . 
 7. ارش دارد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
7- سلام خسته نباشید ! ببخشید شماره شما رو در اینترنت پیدا کردم . برج 7 تصادف کردم و پزشکی قانونی 12 درصد برایم زده  است . امروز رفتم برای معاینه مجدد دوباره سه ماه دیگر برام استراحت زده اند . بیمه خودم راننده و خودم مقصرم به کسی یا ماشینی نزدم فقط چپ کردم . کتفم شکستگی چند قطعه دارد و آرنجم جراحت متلاحمه . می گویند دیه نقص عضو بهم می دهند ؟  ایا این دیه نقص عضو همان 12 درصد را برایم حساب می کنند یا کمتر است ؟ اگر بیمه نامه تان از مرداد ماه به این طرف تمدید شده باشد هر چه پزشکی قانونی دیه و ارش تعیین کند به شما تعلق می گیرد وگرنه صرفا موارد نقص عضو تعلق می گیرد !

8- سلام خسته نباشید ! حدود ۵ ماه پیش یک تصادف داشتیم . و امروز پرونده پزشکی قانونی به شرح زیر بسته شد،اگرامکان دارد لطف کرده ومبلغ دیه را تعیین بفرمایید:

 1. شکستگی استخوان کتف راست .
 2. شکستگی استخوان ترقوه راست که تحت درمان طبی قرارگرفته است . 
 3. شکستگی دو عدد از دنده های قفسه سینه سمت راست غیر محاط  بر قلب . 
 4. شکستگی ستون فقرات در محل تنه یک عدد از مهره های پشتی که درمان طبی شده است . 
 5. در حال حاضر تمام شکستگی ها بدون عیب جوش خورده و بهبود خاتمه یافته است . 
 6. ارش شکستگی استخوان کتف راست ۸ درصد دیه کامل . 
 7. ارش آسیب نسج نرم اطراف محل شکستگی یک عدد از مهره های پشتی ستون فقرات به میزان ۲ درصد دیه کامل .
 • 8 درصد دیه کامل معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان . 
 • 4 درصد دیه کامل معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان .
 • 2 درصد دیه کامل معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان .
 • 12 درصد دیه کامل معادل 25 میلیون و 200 هزار تومان .
9- مي دانم سرتان خيلي شلوغ است، كوتاه عرض مي كنم . ما به اتفاق خانواده ٤ نفري با ٢٠٦ از مشهد مي خواهيم برويم مرز بازرگان ، وارد تركيه و سپس بريم گرجستان . 
 • آيا "بيمه كارت سبز ايران " اين دو تا كشور رو پوشش مي دهد ؟  
 • در شهر مشهد مي توانم تهيه كنم؟ يا بايد بيایم تهران ؟ يا نمايندگي مي شناسيد كه بروم پيششان و تهيه كنم ؟ و حدود هزينه را براي يك هفته كه خارج ازايران باشم را مي دانيد ؟ 
 1. بله هر دو کشور را پوشش می دهد . 
 2. اگر سوال بیشتری در مورد بیمه کارت سبز خودرو داشتید، می‌توانید  با شماره‌های ۲۴۵۵۱۲۰۲-۰۲۱، اداره کارت سبز بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، و ۸۸۷۳۲۳۳۶-۰۲۱، شعبه مطهری بیمه ایران تماس بگیرید. قیمت کارت سبز با توجه به مدت اقامت شما در خارج از کشور و نوع خودروی شما که عوامل اصلی تعیین‌کننده ریسک برای محاسبه حق بیمه خودرو هستند تعیین می‌شود. برای استعلام قیمت کارت سبز می‌توانید با شماره ۸۸۷۳۲۳۳۶-۰۲۱، شعبه مطهری بیمه ایران تماس بگیرید. همچنین، علاوه بر این شعبه، می‌توانید در نمایندگی‌های بیمه واقع در پایانه‌های مرزی ایران با کشورهای طرف قرارداد کارت سبز، این بیمه‌نامه را تهیه کنید.
 10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟