دیه ملتحمه چشم !1- دیه نظریه پزشکی قانونی زیر را محاسبه نمائید ؟ 
 1. یک هزارم دیه کامل معادل 210 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396
 2. یک هزارم دیه کامل معادل 210 هزار تومان  به نرخ دیه سال 1396
 3. 0.5 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 50 هزار تومان  به نرخ دیه سال 1396
 4. 0.5 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 50 هزار تومان  به نرخ دیه سال 1396
 5. 1/3000 دیه کامل معادل 70 هزار تومان  به نرخ دیه سال 1396
 6. با توجه به نظریه دوم 36 درصد دیه کامل معادل 75 میلیون و 600 هزار تومان  به نرخ دیه سال 1396

2- دیه نظریه پزشکی قانونی زیر را محاسبه نمائید ؟ 


 1. 7 درصد دیه کامل معادل 14 میلیون و 700 هزار تومان  به نرخ دیه سال 1396
3- سلام ببخشید ! اگر مبلغ دیه مشخص شده باشد چقدر طول می کشد که بحساب فرد ریخته بشود ! البته ماشین آن فرد بیمه معلم بوده که باید خسارت را بدهد ؟ 20 روز بعد از تکمیل مدارک باید بدهند . البته معمولا بین 1 تا 2 ماه طول می کشد . اگر زمان زیادی طول کشید به بیمه مرکزی شکایت کنید. 

4- می خواستم بدانم دیه شکستگی ترقوه و دررفتگی کتف راست که با عمل جراحی پیچ و مهره درمان شد چقدر می شود؟ دیه شکستگی ترقوه اگر به خوبی درمان شود 4 درصد دیه دارد که معمولا همین 4 درصد در نظر می گیرند . در بعضی مواقع اگر به خوبی درمان نشود 50 درصد دیه دارد که تقریبا هیچوقت نمی دهند . در رفتگی کتف ارش دارد و معمولا 4 درصد در نظر می گیرند . هر درصد دیه در سال 1396 معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان است . 


5- دیه موارد زیر را بفرمائید ؟ 
 1. بلندی پا بعد از تصادف تا میزان یک سانت دیه داره ؟ 
 2. دیه پلاتین گذاشتن و برداشتنش و پیوند استخوان چقدر است ؟  
 3. فتق ماهیچه ران پا چطور؟ 
 4. دیه تورم بالای پلک چشم چقدر است ؟
 • ارش دارد .
 • معمولا 2 درصد ارش دارد . 
 • بین 4 تا 5 درصد ارش دارد .
 • معمولا 1 درصد ارش دارد . هر درصد دیه به نرخ سال 1396 معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان می شود . 
6- ممكن است بفرماييد ديه بنده براساس ابلاغيه سال1397 چند درصد و چه مقدار مي شود ؟ شكستگي آرنج دست سراستخوان فوقاني زند اسفل و زند اعلي كه هر دو استخوان تحت ابزار ارتوپدي قرارگرفته است. معاينه مجدد فرودين ٩٧ ! ضمنا بنده پس از چند جلسه فيزيوتراپي مچ دستم به صورت كامل نمي چرخد يعني محدوديت حركت (چپ و راست) دارم ، آيا همان درمان با نقص يا نقص عضو شده ام يا محدوديت حركت شامل نقص عضو نمي شود لطفا با تمام موارد اعلامي محسوب فرماييد ؟ بستگی دارد که به خوبی درمان شود یا نه . اگر به خوبی درمان شود 16 درصد دیه دارد که با نرخ دیه سال 1397 معادل 36 میلیون و 960 هزار تومان می شود . 

7- من مچ پایم و رانم شکسته است . دو جاش را پلاتین گذاشتم ! کنار مچ پایم گوشت هایش سیاه شده بود دکتر برداشته است  . بعد از پای دیگرم پوست گرفتند پیوند زدند . می خواستم ببینم دیش چقدر می شود ؟ صورتمم اول تصادف کمی کبود شده بود دور چشام هایم؟  بابت مچ پا و ران پایتان احتمالا 16 درصد دیه تعلق  می گیرد . بابت کبودی 0.3 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت سیاه شدن پایتان هم 0.3 درصد دیه تعلق می گیرد . ارش بقیه موارد به نظر من بین 2 تا 4 درصد است . هر درصد دیه به نرخ سال 96 معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان و به نرخ دیه سال 97 معادل 2 میلیون و 310 هزار تومان است . با توجه به تاریخ رای دادگاه دیه داده می شود . 

8- من اول تیر ماه با موتور تصادف کردم خودمم مقصر شدم .از بیمه خودم برای خسارت نقص عضو استفاده کردم.استخوان بزرگ کف پایم ۱سانت کوتاه شده است ؟ آیا نقص عضو محسوب می شود ؟ چقدر دیه تعلق می گیرد ؟ از نظر من نقص عضو اتفاق افتاده است . با این حال پزشکان معتمد بیمه سخت گیری می کنند و ممکن است به عنوان نقص عضو نپذیرند . به نظر من بهتر است با نظریه پزشکی قانونی به آنها مراجعه کنید . 

9 - من قبل از بیمه دچار مصدومیت از ناحیه دست راست شده ام . با دوازده سال سابقه کاری الان دستم درآرنج مفصلی بصورت کج و دست چپم ضعیف و دستم کامل باز نمی شود و هنگام باز و بسته کردن آرنجم صدای  استخوان ها می آید شاید بر اثرسائیدگی آرتروز هم داشته باشم . با این شرایط می توانم از کارافتادگی بگیرم ؟  اگر بر اثر حادثه بود احتمالا در حد غرامت نقص عضو و یا ازکارافتادگی جزئی ، درصد می گرفتید اما چون ظاهرا براساس بیماری می خواهید ازکارافتاده شوید بعید است ازکارافتاده کلی شوید . 

 10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟