دیه طول درمان1- یک ماه پیش سر کار دچار حادثه شدم که مچ پای راستم هم در رفت ، هم شکست ! بعد از جراحی و گذاشتن پین طبق دستور دکتر تا ۲ ماه باید تو گچ باشد و تا ۳ ماه روی پای آسیب دیده راه نروم . می خواستم بدانم دیه تا چه حد به من تعلق می گیرد ؟ حدود 10 درصد دیه کامل به شما تعلق می گیرد . 

2- چند وقت پیش تصادف کردم از ناحیه پای چپ دچار در رفتگی هیپ و شکستگی دیواره و پاره شدن دو تا از رباط های صلیبی و کشیدگی و تورم انگشت  سوم دست چپ و کوفتگی وکبودی پشت دست راست شدم . در ضمن به مدت دو هفته پین در استخوان رانم با وزنه برای بهبودی پا آویزان بوده است . و پسرم هم دچار کبودی و تورم و خونریزی از داخل چشم و پارگی بالای ابرو و تورم لب شده است. اگر زحمتی نیست میزان دیه را مشخص کنید ؟

  • در رفتن هیپ و شکستن دیواره ارش دارد . معمولا 4 درصد که به نرخ دیه سال 1396 معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان می شود . 
  • پاره شدن هر رباط صلیبی 8 درصد دیه دارد . 
  • کبودی دست معمولا 0.15 درصد دیه دارد معادل 315 هزار تومان به نرخ دیه 96 . تورم ارش ندارد . کشیدگی معمولا 1 درصد . پین اگر منجر به بهبودی شده باشد دیه ندارد . 
  • پارگی بالای ابرو 2 درصد دیه دارد . خونریزی چشم بستگی به شدت بین 1 تا 3 درصد دیه دارد . 
3- سلام خسته نباشید ! سوالی داشتم آیا سوختی بر اثر لیزر موهای زاید دیه دارد ؟ می شود شکایت کرد؟ بله می توانید شکایت کنید . با نامه دادسرا به پزشکی قانونی مراجعه کنید . 

4- آیا بیمه دیه ای که به کارگر نقص عضو شده می دهد از آن خرج کارفرما را کم می کند یانه ؟! کارفرمای من خرج بیمارستانم را داده است . بیمه از دیه کارگر کم می کند ؟ پولی که کارفرما خرج کرده آیا حساب اینها جدا است ؟! مرسی اینو در کانالتون بزارید سوال خیلی ها است ؟ هیچ ربطی به هم ندارند و بیمه چیزی کم نمی کند . 

5- می خواستم بدانم آیا ترمیم مینیسک در میزان دیه تاثیر دارد یا نه؟ ترمیم شود دیه آن کم نمی شود ولی اگر ترمیم نشود که معمولا چنین اتفاقی نمی افتد مقداری ارش نیز تعلق می گیرد . 

6- بنده راننده کامیون  کارگاه تیرچه بودم که اوایل مرداد ماه 96 حین تخلیه بار چهار تا تیرچه از روی کامیون افتاد رویم که باعث شکستگی مهره اول کمر و استخوان ران پای چپ و شکستگی و خرد شدگی استخوان درشت نی پا راستم و 20 بخیه سرم شد و البته چند روز هم لوله گذاشته بودند برای شش هایم ؟! می خواستم بدانم چه مدت طول می کشد که پزشک قانونی نظرش رو بیان کند چون 3 باره داره می نویسد برای معاینه مجدد ؟ و دیه کامل چقدر می شود حدودا ؟  و اینکه کارشناس اداره کار 80% کارفرما را مقصر دانسته و کارشناس دادگستری 100%. می خواستم بدانم با این حال چند درصد دیه شامل من می شود ؟ تا درمان کامل نشود نمی توان دیه را تعیین کرد . حدود 35 درصد دیه کامل به مشا تعلق می گیرد معادل 80 میلیون تومان ! نظر کارشناس دادگستری مهم است هرچند شرکت بیمه قطعا روی این رای اعتراض می کند تا درصد پرداختی را کم کنند . 

7- می بخشید مزاحم شدم ! بنده دچار حادثه ای شدم که در اثر آن تصادف دست چپم از ناحیه کف دست و استخوان های دو سه چهار و پنجم شکسته و با جراحی و پین گذاری عمل شده است . له شدگی و خرد شدگی استخوان هم دارم . بی زحمت می خواستم ببینم چقدر دیه بهش تعلق می گیرد ؟ باید دقیقا نظریه پزشکی قانونی باشد تا بتوان نظر داد . به نظر من حدود 13 درصد دیه کامل تعلق می گیرد . 

8- سلام استاد وقتتان بخیر ! سرکار سال قبل چشم راستم را از دست دادم و پزشک قانوتی دیه کامل چشم و5 درصد هم بخاطر آثار وکبودی چشم زده برایم زده است که درکل 105 درصد مشخص کرده برایم . آیا بجز این دیه ارش هم به من تعلق می گیرد؟ و مبلغش چقدر می شود؟ دیه کامل یک چشم 50 درصد است نه 100 در صد . ارش هم اگر تعیین شده باشد باید در نظریه پزشکی قانونی نوشته شود . هر درصد دیه به نرخ سال 97 ، 2 میلیون و 310 هزار تومان است .  

9- سلام من سوالی داشتم که هر چی قانون را گشتم چیزی پیدا نکردم ! در شکستگی التیام نامطلوب شامل چه چیزی هست ؟من از ناحیه نازک نی دچار شکستگی شدم که با پلاتین فیکس شده و پزشک معالجم گفته باید پلاتین 2 سال بماند بعد در بیاورم . حالا با وجود این مسئله شکستگی من از چه نوع محسوب می شود ؟اگر قابل بدونید و جواب بدید ممنون میشم ؟ به صورت درمان شده با عیب محسوب می شود که 2 درصد دیه بیشتر دارد . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .