بازنشستگی پیش از موعد !1- مدتی است بیمه خویش فرما هستم. به تازگی ازدواج کردم و خانمم تحت بیمه درمانی و تکمیلی پدرش است که نیروهای مسلح هست. بیمه نیروهای مسلح اعلام کرده با دریافت نفری 100 هزار تومان، هم من و هم ایشان می توانند از بیمه درمانی و تکمیلی آنها استفاده کنیم.  آیا این به صرفه مناسب است؟ اگر همسرم را به بیمه خویش فرما خودم اضافه کنم، چقدر باید اضافه بدهم و کدوم بهتر است؟ بستگی دارد بیمه خویش فرمایتان از چه نوعی باشد . اگر بیمه اختیاری باشد هزینه ای نیاز نیست بدهید ولی اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد باشد به نرخ امسال باید 34 هزار تومان برای هر ماه بدهید . بیمه خودتان بیمه بازنشستگی هم هست در حالی که بیمه همسرتان صرفا بیمه درمانی است ! به نظرم بهتر است همسرتان را به بیمه خود اضافه کنید .

2- سلام خسته نباشید ! اگر بیمه سلامت بکنیم و یکی از بیمه های عمر را بخریم بهتر است یا بیمه اختیاری؟ اگر زن و به دارید به نظرم بیمه اختیاری بهتر است ولی اگر مجردید زیاد تفاوتی نمی کند !  هر چند به نظر من شخص باید بیمه پایه داشته باشد. 

3- من اهل یزدم وراننده ریو ! دربندر به یک پژوپارس۹۴برخورد کردم ومقصرم . اگرطرف خواسته باشد افت قیمت ماشین از من بخواهد  و دادخواست را به شورای حل اختلاف بندرعباس بدهد  آیا شورا ، اتوماتیک آن رابه یزد محل اقامتم ارجاع می دهند یا من باید کاری انجام دهد . لطفا راهنمایی بفرمایید ؟ اصلا نمی توانند در بندر شکایت کنند . باید تشریف بیاورند محل زندگی شما یعنی یزد و در نزدیک ترین شورای حل اختلاف به منزل تان درخواست افت قیمت دهند . 

4- من یک خودرو صفر برلیانس مدل 97 با قیمت حدودی 60 میلیون تومان حدود 10 روز پیش از شرکت پارس خودرو گرفتم . در طی تصادفی از پشت سانحه دیدم بطوریکه سپر عقب نیاز به تعویض دارد . آیا شامل افت قیمت می شود؟ پیشاپیش سپاسگذارم ؟! بله شامل افت قیمت می شود و حدود 4 درصد قیمت خودرو هزینه افت است معمولا ! 

5- اطلاعاتی در مورد بیمه روستایی می خواهم ! باتوجه به اینکه معلولیت دارم با بیمه شدنم موافقت می شود؟ برای ثبت نام کدوم اداره باید برم ؟  باید به نمایندگی بیمه روستائی مراجعه کنید که در تمامی شهرهای کوچک و روستاها است . مشکلی از بابت معلولیت ندارد ولی اگر بیش از 66 درصد ازکارافتاده باشید نمی توانید بابت آن معلولیت ازکارافتاده شوید . 

6- بنده پژو ۴۰۵ slx دارم مدل ۹۷ تازه خریدم که متاسفانه تصادف کردم و مقصر من نبودم . کارهای بیمه انجام شد و خسارت گرفتم ، غیر از افت ماشین . از شما راهنمایی می خواهم حدودا چقدر افت از شخص مقصر بگیرم.چون گفتیم توافقی باشد . و به شورای حل اختلاف نکشد . (درب عقب سمت راننده عوض شد، گلگیر عقب سمت راننده صافکاری و نقاشی شده است) جهت اطلاع ؟ حدود 8 درصد قیمت ماشین پیشنهاد می کنم . 

7- آیا شرکت بیمه می تواند دادن علی الحساب دیه را منوط به پرداخت ۲.۵ درصد جریمه مقصر حادثه بکند؟ به من گفتند که تا آن ۲.۵ درصد پرداخت نشود هیچ مبلغی بهت نمی دهیم ؟ قانونا نه ولی این کار را می کنند . چون این مبلغ را مقصر حادثه باید پرداخت کند و ربطی به شما ندارد . طول کشید از طرف دادگاه پیگیری نمائید . 

8- ببخشید من از سال 88  تا امروز 8 سال بیمه شخص ثالث داشته ام و بدون تصادف . امروز تصادف کردم و برآورد خسارت حدود 800 هزار تا یک میلیون است . در صورت استفاده از کوپن سال بعد چند درصد از تخفیف بیمه کاسته می شود ؟ قانون ار اسفند ماه عوض شده است و احتمالا مقداری از تخفیف تان باقی می ماند . ظاهرا برای بار اول 20 درصد ، برای بار دوم 30 درصد و برای بار سوم 40 درصد تخفیف ار بین می رود . 

9- سلام خسته نباشید ! روز اولی که شوهرم تصادف کرد راننده خودش رساند بیمارستان وهزینه آن شب راخودش حساب کرد وحالا می گوید بایدهزینه آن شب بیمارستان را به من برگردانید و بدهید ؟ آیا راننده  می تواند پول بیمارستان را ازما بگیرد  . چکارکنیم که پول ندهیم ؟ نه نمی تواند . باید به اورژانس زنگ می زدید و هزینه مجروحان تصادفی با تعرفه دولتی تا 2 ماه مجانی بود . الان هم ایشان باید با کروکی (اگر ندارد کروکی فرضی بگیرد از شورای حل اختلاف) به بیمارستان مراجعه کرده و هزینه خود را پس بگیرد !

10-بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .