حداقل حقوق مشمول کسر بیمه !1- سلام وقتتان بخیر. در مورد بیمه تامین اجتماعی سوال داشتم . ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید. بنده عضو بهزیستی هستم و به صورت آزاد و پاره وقت کار می کنم.  اگر بشود از طریق بهزیستی و آزاد برای بیمه تامین اجتماعی اقدام کنم ! می خواستم بدانم ابتدا باید کجا مراجعه کنم؟ لطفا راهنمایی کنید ؟! اگر می خواهید از طریق بهزیستی بیمه شود که مقداری یا تمام حق بیمه توسط یارانه دولتی تامین شود باید ابتدا به بهزیستی مراجعه کنید که البته آنجا نیز شرایط خاص خود را دارد . اگر می خواهید به صورت آزاد بیمه شوید به نزدیک ترین شعبه بیمه به محل کار یا زندگی تان بروید . 

2- می خواستم بدانم برای قرارداد با شرکتهای دانش بنیان جهت ساخت دستگاه تولیدی بیمه و مالیات باید اعمال شود ؟ چون شنیدم شرکتهای دانش بنیان معاف هستند ؟ معافیت این شرکت ها از پرداخت حق بیمه به طور کلی درست نیست . بستگی به وضعیت بیمه ای و تعداد پرسنل شرکت دانش بنیان و نوع قرارداد شما دارد . باید از شعبه بیمه ای تان استعلام بگیرید . 

3- اگر من بیمه حرف و مشاغل آزاد ۱۲ درصد را الان بدهم بدون آزمایش !آیا بعد از ۲ سال باز می توانم در خواست ۱۴ درصد  بدهم بدون آزمایش ؟ بله می توانید این کار را انجام دهید . تنها برای بیمه حرف و مشاغل با نرخ 18 درصد باید آزمایشات اولیه انجام دهید . 

4- بنده 5 سال و 2 ماه سابقه بیمه دارم و شاغل بودم . دخترم ، مجرد 31 سالمه درحال حاضر بیکار هستم . تصمیم دارم بیمه مشاغل آزاد برای خودم رد کنم . هدفم فقط آینده نگری و بازنشستگی می باشد . اگر 12 درصد رد کنم فایده دارد؟ چند سال باید بیمه رد کنم چند سالگی بازنشسته می شوم ؟  خیلی از شما سپاسگزارم. منتظر پاسخ شما هستم ؟  با توجه به هزینه و اینکه جوانید و مجرد گزینه خوبی است . در سنین بالاتر با توجه به احتمال از کارافتادگی گزینه اختیاری بهتر است . به نظرم بهتر است با همین روش ادامه دهید تا جایی را بیابید که شاغل شده و یا به صورت اجباری بیمه برایتان رد گردد . 

5- در صورت پرداخت حق بیمه بصورت کامل در یک اداره می توان در شرکت یا محل دیگری حق بیمه پرداخت نمود که در بازنشستگی حقوق دریافتی بیشتر شود  .شنیده ام در ۵ سال آخر سنوات کاری میتوان در شرکت دیگری حق بیمه پرداخت کرد لطفا راهنمایی فرمایید ؟ می توانید از 2 جا بیمه رد کنید ولی سودی برای شما نخواهد داشت . در 5 سال آخر و به خصوص 2 سال آخر بسیار سخت گیری می شود و احتمال اینکه یکی از لیست های بیمه توسط کارشناسان مستمری رد گردد زیاد است . بهتر است از یک جا و به تدریج حق بیمه تان را زیاد نمائید به خصوص در 5 سال آخر !

6- سلام. وقت بخیر! من دارای معلولیت جسمی و حرکتی با شدت معلولیت شدید هستم. سنم 44 و دارای 12 سال سابقه کار می باشم. مدرکم فوق لیسانس هست. دو تا سئوال از محضرتان داشتم :

  •  شرایط بازنشستگی پیش از موعد برای ما چگونه است ؟
  •  شرایط از کار افتادگی چگونه است ؟
  1. اگر در بخش دولتی یا نهادهای عمومی غیر دولتی مشغول باشید با 20 سال سابقه بدون شرط سنی می توانید بازنشسته شوید وگرنه باید حداقل 60 سال سن و 20 سال سابقه داشته باشید تا بتوانید حداقل مستمری را بگیرید . 
  2. با توجه به بیماری تان می توانید از کارافتاده شوید به شرطی که ازکارافتادگی کلی تان کاملا مرتبط با شرایط معلولیت قبل از بیمه شدن نباشد . 
7- سوالی داشتم ؟ بنده چند سال بیمه مشاغل آزاد داشتم اما وقتی رفتم فیش از کارگذاری بگیرم ایشان گفتند بیمه ات را به اختیاری تبدیل کن منم انجام دادم . ولی هزینش خیلی بالاست .می توانم دوباره عوض کنم .امسال 250 هزارتومان حتما سال دیگر هم به این اضافه خواهد شد . چه لزومی داشت به من گفتن بیمه ات را عوض کن .ممنون می شوم جواب بدهید ؟ هیچ دلیلی نداشت این کار را انجام دهید و خودم بیمه اختیاری را برای افراد متاهل که نیاز به چند دفترچه درمانی دارند بیشتر پیشنهاد می کنم . شما می توانید با مراجعه به شعبه درخواست تغییر بیمه کنید البته کمی سخت گیری می کنند . 

8- من ۲۷ ساله و فوق لیسانس بیوشیمی هستم و متاسفانه موفق نشدم کار پیدا کنم. مدرک فنی و حرفه ای تابلو فرش دارم و در حال حاضر تصمیم به مهاجرت گرفتم . چون کشور های مقصد در زمینه کاری سابقه کار و بیمه لازم دارند و من اطلاعات کافی در این زمینه ندارم به شما مراجعه کردم. خواهشمندم در زمینه هنر و صنایع دستی راهنمایی بفرمایید که چطور خودمو را بیمه کنم ؟ تا جایی که من گشتم کارفرما ها بیمه نمی کنند . بیمه قالیبافی هم برای افراد بالای ۵۰ سال است. آیا خودم می توانم حق بیمه بپردازم ؟ یا حتما باید کارفرما داشته باشم . ممنون می شوم من را راهنمایی کنید ؟ بیمه قالیبافی برای افراد بالای 50 سال نیست ! چه کسی چنین چیزی گفته است ؟ شما باید بیمه اجباری داشته باشید نه بیمه خویش فرما تا بدردتان بخورد ! قالیبافی یکی از این نوع بیمه ها است ! باید به تعاونی فرش و گلیم شهرتان مراجعه کنید و البته باید دار قالی هم در خانه داشته باشید ! ضمنا باید بروید در صف چون امسال سهمیه ای نمانده است و اگر بتوانید در سال بعد سهمیه بگیرید ! 

9- مادرم قالی بافند وتا حالا بیمه قالیبافی نبودند ! می خواستم بپرسم باید از کجا اقدام کنند ! سنشان 45 و ساکن استان خراسان جنوبی هستند ؟ لطفا راهنمایی کنید ؟ باید از طریق تعاونی فرش و گلیم شهرتان شروع کنند و معرفینامه به تامین اجتماعی بگیرند . ضمنا امسال سهمیه ای نیست و باید بروند برای سال بعد ! 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .