اعتراض به نظریه پزشکی قانونی !1- با سلام و خسته نباشید !  عذر می خواهم شکستگی  شصت پای چپ و زخمی شدن دست  چپ که به مدت ۶۵ روز طول درمان داشته است . دیه را می خواستم بدانم چطور حساب می کنند و چقدر می شود . ممنون می شوم اگر جواب بنده را بدهید ؟ طول درمان هیچ تاثیری در میزان دیه ندارد . بابت شکستگی شصت پای چپ 16 هزارم دیه کامل تعلق می گیرد که به نرخ دیه سال 1396 معادل 3 میلیون و 360 هزار تومان می شود . بابت زخمی شدن دست بستگی به عمق زخم بین 0.5 تا 1.5 درصد دیه دارد . 

2- من برج یک امسال تصادف کردم و حکم نهایی که قاضی برایم نوشته است سه درصد بابت پارگی ناکامل تاندون مچ پا  معادل سه ماه و ده روز استراحت پزشکی است . می خواستم بپرسم آیا به غیر از آن سه درصد که می شود 6.300 آیا چیز دیگری تعلق می گیرد ؟! مثلا آسیب و بی کاری و صدمه بدنی ! یا همان سه درصد است ! ممنون می شوم لطف کنید راهنمایی ام کنید ؟  بابت دیه همان که گفتید تعلق می گیرد . اگر بیمه تامین اجتماعی باشید بابت ایام استراحت نیز به شما کمک هزینه ایام بیماری تعلق می گیرد . بابت بقیه هزینه هایی که متحمل شده اید باید در دادگاه بر علیه مقصر شکایت کنید که قاضی با توجه به وضعیت تان در آن مورد نظر می دهد . 

3- با سلام برج 6 پسرم با ماشین تصادف کرد و ران پای چپش را پلاتین گذاشتند والان دیه برای آن 10 میلیون تومان تعیین کرده اند ! می خواستم بدانم رای دادگاه درست بوده است یا نه و آیا می شود اعتراض کرد ؟ حداقل میزان دیه برای شکستگی ران پای چپ اگر استخوان اصلی باشد 8 درصد است که به نرخ دیه سال 1396 معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان می شود . 

4- پدر بنده سه ماه قبل بر اثر تصادف دچار شکستگی زانو و کتف قوزک پا و لگن شد . همچنین خون ریزی داخل لگن به حدی که دو سه واحد خون به ایشان تزریق شد . خونریزی داخل مغز هم دارند . کبودی قسمت ران و پشت کمر  و زخم روی قوزک پا به اندازه نصف کف دست . ۱۰ تا بخیه  پشت سر و همچنین تاسی پشت سر بر اثر جراحات مربوط به تصادف . همچنین کاهش سطح حواس در حدی که حافظه کوتاه مدتشان دچار اختلال شده است. همچنین به علت شکستگی ناحیه لگن در راه رفتن مشکل زیادی دارند و بدون واکر یا کمک اطرافیان قادر به راه رفتن نیستند . مبلغ خسارتی که حدودا به ایشان تعلق می گیرد چقدر می شود . با عنایت به اینکه ایشان ۷۰ سال سن دارند و قبل از تصادف مشعول به کار بوده اند و با توجه به اینکه دیگر قادر به کار کردن نیست و وضع مالی مناسبی هم ندارند. لطفا حدودا مبلغ رو محاسبه کنید تا انشالله حقی از ایشان ضایع نشود . ممنون از لطف و توجه حضرتعالی ؟

  • اینگونه نمی توان میزان دیه را مشخص کرد چون باید نظریه پزشکی قانونی باشد . 
  • بابت شکستگی زانو ، قوزک پا و لگن هر کدام 8 درصد دیه در نظر می گیرند و اگر خوب نشود 10 درصد دیه در نظر می گیرند . مبلغ هر درصد دیه معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان است . 
  • بابت خون ریزی ها ارش دارد که فقط پزشکی قانونی با دیدن مدارک سرپایی و بستری می تواند میزان آن را تشخیص دهد 
  • . بابت هر کبودی در بدن 0.15 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 315 هزار تومان .
  • بابت تاسی اگر دیگر مو نروید به نسبت کل مو محاسبه می شود . در صورتی که کل موها نروید یک دیه کامل تعلق می گیرد . 
  • بابت بقیه موارد به ایشان ارش تعلق می گیرد . 
5-  دیه خردشدگی ثلث میانی ترقوه سمت چپ همراه با تعبیه ابزار ارتوپدی چقدر می شود ؟ بستگی دارد درمان شود یا با عیب درمان شود یا بدون عیب درمان شود . اگر بدون عیب درمان  شود 4 درصد می گیرند معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان وگرنه 50 درصد دیه دارد . البته در 99 درصد موارد همین 4 درصد را در نظر می گیرند . 

6- من حدود 10 ماه پیش حادثه بدی دیدم . حدود 2 ماه پیش خسارت من پرداخت شد .  زانوئم از آن موقع درد می کرد که ما گفتیم حتما که ضرب خوردگی کوچیکه خوب می شود !حالا دردش بیشتر شده رفتم پیش متخصص می گوید منیسک و رباط  پاره کرده است ! می خواستم ببینم الان که خسارت من پرداخت شده می توانم دوباره پیگیره این قضیه بشوم و خسارتشو دریافت کنم؟اصلن امیدی هست و می شود این کار را کرد ؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟ اگر در نظریه پزشکی قانونی که براساس آن دادگاه رای داده است چنین چیزی نیامده باشد قطعا می توانید این کار را انجام دهید . باید به دادگاه مراجعه کرده و مجددا شکایت کنید تا به پزشکی قانونی ارجاع شوید . باید مدارک درمانی کامل که ارتباط این موضوع را با حادثه فوق نشان دهد داشته باشید . 

7- خانمی هستم که در اثر تصادف لگنم شکسته شده وگفتند خودش جوش می خورد و پلاتین نمی خواهد . توی صورتم زخم شده  وپیشانیم 5 بخیه خورده است . چند  زخم سطحی در صورت و زانو هم دارم . چقدر دیه به من تعلق می گیرد ؟ بابت شکستگی لگن احتمالا 8 درصد دیه به شما تعلق می گیرد معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 . بابت زخم های صورت بستگی به عمق ان دارد و هر کدام بین 1 تا 3 درصد دیه تعلق می گیرد . 

8- بنده سال۸۷ درسرقت مسلحانه درمغازه مان که همراه شوهرم بودم ازناحیه پای راست دچاراصابت ترکش گلوله درچند نقطه ازپای خودشدم ! ماازقبل بیمه بودیم ولی قطع شده بود ! تایک ماه قبل ازاین اتفاق ! حالامی خواستم ببینم ازطریق بیمه، خدماتی ویا دیه ای به من تعلق می گیرد ؟ آثار آن هنوز بجامانده است  ؟ اگر منظورتان بیمه تامین اجتماعی است می توانستید از کمک هزینه ایام بیماری و البته در صورت تائید بازرس کار از غرامت نقص عضو استفاده کنید . اما با این فاصله زمانی بعید می دانم دیگر بتوان کاری انجام داد . 

9- باسلام خدمت جناب عالی ! من در سال 95 تصادف کردم و پزشک قانونی در نتیجه نهایی نوشته ترک خوردگی یکی از استخوانهای مچ دست که ارش آن  دو درصد دیه کامل انسان وجراحت حارصه دیه مقدر دارد ؟! پزشک قانونی  هم43 تومن از من اضافی پول گرفت ! می خواستم بدانم دیه من چقدر می شود ؟ 2 درصد بابت ارش که می شود 4 میلیون و 200 هزار تومان ! بابت دیه حارصه اگر در سر و صورت باشد 1 درصد دیه دارد معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان و اگر در دیگر قسمت های بدن باشد 0.5 درصد دیه دارد معادل 1 میلیون و 50 هزار تومان !

10-بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟